WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Nou pe aici...
Mier 18 Oct 2017 - 23:44 Scris de DanMircea

» Prostatită cronică bacteriană tratată
Mar 10 Oct 2017 - 12:30 Scris de Necajitu15

» Saltele/brau cu turmalină pentru prostatită
Dum 8 Oct 2017 - 0:48 Scris de COV

» Prostatita nebacteriana , nervul pudental, sau probleme cu coloana???
Mier 4 Oct 2017 - 21:58 Scris de AndreiB

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 1 Oct 2017 - 12:19 Scris de amon

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Dum 1 Oct 2017 - 11:55 Scris de cursor

» Incepere tratamament naturist...
Vin 29 Sept 2017 - 11:26 Scris de AndreiB

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 15 Sept 2017 - 4:23 Scris de MOMO

» Dieta Ketogenica (efecte miraculoase)
Lun 21 Aug 2017 - 22:23 Scris de Raducu

prostatita acuta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

prostatita acuta

Mesaj Scris de nickk11 la data de Dum 6 Mai 2012 - 6:51

Am vazut ca in acest forum se vorbeste doar de prostatita cronica. Eu am fost diagnosticat cu prostatita acuta, si doctorul mi-a dat tratament cu antibiotic diclofenac si algocalmin. trebuie sa il repet trei luni cate 10 zile. Sunt la atreia luna de cand repet tratamentul simtomele s-au diminuat am luat si ceai de pufulita beau de doua luni....totusi jetul uneori e strimb alteori se desparte in doua. as putea urma curele cu ceai de la dorel plant descrise de ronni? pentru a evita recidiva nu stiu ce sa zic..ma poate ajuta cineva cu un sfat?

nickk11

Sex : masculin Mesaje : 10
Data de inscriere : 25/04/2012
62
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

Re: prostatita acuta

Mesaj Scris de john77 la data de Mier 16 Mai 2012 - 12:14

io mai man diclofenacul nu e un antibiotic.este un antiinflamator .deci este pt durere si nici decum pentru infectie care sia batut joc de tin?

john77

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 16/05/2012
38
Localizare : iasi

Sus In jos

Mesaj Scris de john77 la data de Mier 16 Mai 2012 - 12:23

io cred ca simtomele sau diminuat de la ceaiul de pufulita nu de la medicamente........ acum io nu prea am ce sfat sa-ti dau ca si io am fost diagnosticat cu prostatita acuta dar io am luat tratament cu antibiotice . tavanic 7 zile zanocin 10 zile si nolicin zecezile .dar simtomele au ramas deci nu mia trecut practic mai deloc si am urmat o cura cu ceai de prostatita acuta 6 luni .mi-a trecut an mare parte dar nu beau alcol si nu prea ridic greutati an rest nush ce sa zic. multa rabdare si sa te vindeci

john77

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 16/05/2012
38
Localizare : iasi

Sus In jos

prostatita acuta

Mesaj Scris de nickk11 la data de Mar 22 Mai 2012 - 9:47

john77 a scris:io cred ca simtomele sau diminuat de la ceaiul de pufulita nu de la medicamente........ acum io nu prea am ce sfat sa-ti dau ca si io am fost diagnosticat cu prostatita acuta dar io am luat tratament cu antibiotice . tavanic 7 zile zanocin 10 zile si nolicin zecezile .dar simtomele au ramas deci nu mia trecut practic mai deloc si am urmat o cura cu ceai de prostatita acuta 6 luni .mi-a trecut an mare parte dar nu beau alcol si nu prea ridic greutati an rest nush ce sa zic. multa rabdare si sa te vindeci

Ai putea sa imi spui de unde ai procurat ceaiul de prostatita? si din ce plante unde se gaseste? Multumesc mult

nickk11

62

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Sam 26 Mai 2012 - 0:30

Boss in primul rand daca ai fost diagnosticat cu prostatita acuta este vorba despre o infectie eu iti pot recomanda Renostim tinctura de la Dacia plant este foarte bun luat de 3 ori pe zi , Prostata protect tinctura Santo Raphael este o combinatie buna de plante si o capsula pe zi de Seren Sun medic (serenoa repens) si daca vrei sa incerci ceva mai puternic solutia este uleiul de cimbru fa o cura de 10 zile dupa care faci pauza si o sa vezi ca o sa potolesti infectia, antibioticile nu prea isi fac efectul folosite timp indelungat bacteria devine imuna la aceastea. Dupa ce potolesti infectia poti incerca si Cernitol s-a vorbit mult desopre el pe forum folosit timp indelungat are rezultate remarcabile. Incearca aceasta schema de tratament si lasa ceaiurile deoarece prin infuzia in apa fiarta plantele isi pierd mult din propietatile lor terapeutice, extractele hidroalcolice prin macerare la rece isi pastreaza cel mai bine calitatile si sunt cel mai rapid asimilate de organism . Iti doresc multa sanatate si sper ca ti-am fost de ajutor cu sfatul meu.

iancu cosmin

Sex : masculin Mesaje : 53
Data de inscriere : 29/11/2010
31
Localizare : ploiesti

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Sam 26 Mai 2012 - 10:01

Si era sa uit mai sunt benefice baile calde de sezut cu ulei de pin , in cada se pune apa calda atart cat suporta corpul dupa care intr-o lingura de gel de dus se pun 10 picaturi de ulei de pin la mine in momentul acut a avut efect benefic chiar si cand aveam retentie de urina dupa ce ieseam din apa calda urinam imediat si durerile scadeau in intensitate.

iancu cosmin

Sex : masculin Mesaje : 53
Data de inscriere : 29/11/2010
31
Localizare : ploiesti

Sus In jos

Mesaj Scris de nickk11 la data de Dum 27 Mai 2012 - 1:25

iancu cosmin a scris:Si era sa uit mai sunt benefice baile calde de sezut cu ulei de pin , in cada se pune apa calda atart cat suporta corpul dupa care intr-o lingura de gel de dus se pun 10 picaturi de ulei de pin la mine in momentul acut a avut efect benefic chiar si cand aveam retentie de urina dupa ce ieseam din apa calda urinam imediat si durerile scadeau in intensitate.

Multumesc pentru sfaturi, inteleg ca ai avut acelasi diagnostic si ai urmat tratamentul descris, cu rezultate bune nu?
Unde pot gasi acele medicamente la farmaciile naturiste cumva?

nickk11

62

Sus In jos

Mesaj Scris de dragos la data de Mier 27 Iun 2012 - 5:02

va salut, sint dragos. am avut o relatie sexuala neprotejata acum 3 luni . dupa o luna am inceput sa simt niste ciudatenii. jena a zonei, mincarimi, cite o picatura albicioasa, uneori galbena, rar.am fost la policlinica de cartier, mi-a dat un tratament pt. uretrita de 10 zile. m-am simtit ok am crezut ca asta e tot. apoi problemele au reaparut, am fost la cantacuzino, doctorul de acolo mi-a spus ca fiind cam uscat , s-ar putea sa nu iasa. si n-a iesit nimic. am fost indrumat spre urologie. la masajul prostatic mi-a iesit stafilococ coagulazo- prostatita cronica bacteriana. acum sint in tratament cu zinnat si tavanic. stie cineva daca ai o relatie sexula in acest timp sau dupa vindecare sau amelioarare, transmiti acest virus? sau cei in aceata situatie vom mai putea procreea vreodata?

dragos

Sex : masculin Mesaje : 74
Data de inscriere : 27/06/2012
45
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: