WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Stafilococ Auriu
Vin 17 Noi 2017 - 11:57 Scris de SorinBri

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Mier 15 Noi 2017 - 4:06 Scris de SorinBri

» Prostatita nebacteriana, jet urinar imprastiat
Dum 5 Noi 2017 - 9:08 Scris de CATA88

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 3 Noi 2017 - 3:46 Scris de mitelea

» Postatita cu chlamydia
Joi 2 Noi 2017 - 4:43 Scris de iionu88

» TAVANIC ATENTIE !
Mier 1 Noi 2017 - 10:50 Scris de mh_rw

» Nou pe aici...
Mier 1 Noi 2017 - 0:21 Scris de DanMircea

» Tratament bacteriofag
Mier 1 Noi 2017 - 0:02 Scris de cursor

» Probleme legate de miros infectios
Mier 25 Oct 2017 - 5:52 Scris de MOMO

Cancerul de prostată

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Cancerul de prostată

Mesaj Scris de eugen la data de Mier 6 Mai 2015 - 4:09

frigul afecteaza rau. acum am o faza acuta de prosatita dupa cateva luni incare si utiasem de ea , m-am simtit forate bine. acum cand trec pe la hypermarketuri prin zona de congelate ma afecteaza instant.

eugen

Sex : masculin Mesaje : 121
Data de inscriere : 27/04/2011
31
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Mier 6 Mai 2015 - 6:20

treci urgent pe bai fierbinti cu plante la sezut (sau chiar, doar cu apa fierbinte), sauna si uns cu alifie (marul lupului, tataneasa, galbenele- marul lupului sa nu lipseasca), sosete groase si izmene (chiar daca e cald afara) si mult sport (mers pe jos, alergare usoara, fitness, urcat pe munte- nu bicicleta !!). caldura locala si miscarea e cel mai sigur remediu- circula sangele, elimina staza, creste imunitatea, calmeaza nervii, scad inflamatiile.restul sunt adjuvante.

bercenarul

Sex : masculin Mesaje : 297
Data de inscriere : 17/11/2013
48
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Mier 6 Mai 2015 - 8:15

corect , sunt bune sfaturile tale..inainte de asta eram aproape videcat dar din cand in cand ma las dus de val si fac greseli. o sa folosesc tratamentul care mi-a mers pana acum , zinc si vitamina e, ceai si tinctura de ghimpe si pufulita. sper ca in 2-4 saptamani sa fiu bine din nou.
mi-am comandat azi si ulei de seminte dovleac.

eugen

Sex : masculin Mesaje : 121
Data de inscriere : 27/04/2011
31
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Lun 25 Mai 2015 - 6:35

cred ca mie mi-a facut bine si bacteriofagul ala rusesc luat din basarabia (pe langa bai, miscare si alifie), am luat doua cure a cate 16 zile fiecare (cu pauza de o luna jumate), ultima repriza, am luat-o in decembrie.n-am avut nici-o reactive adversa la flora intestinala, cred ca mai iau o tura de o luna.nu degeaba nu le da voie vestul sa il comercializeze la ei, le-ar termina industria de antibiotice.bacteriofagul asta e un amestec de particule natural de fagocite care nu ataca decat bacteriile si virusii agresivi, nu si flora proprie si nu provoaca boli autoimune.cineva care mi l-a recomandat, mi-a spus ca nevasta-sa a scapat de un stafilococ auriu din uter cu care s-a captusit la nastere si de care n-a scapat timp de 12 ani.mie mi-a aparut e-coli la spermocultura si dupa ce i-am dat cu bacteriofagul rusesc, dar simptomele aproape ca mi-au disparut.unii medici spun ca desi e cel mai tare bacteriofag cunoscut, nici asta nu intra in prostata (unde se pare ca nu intra nimic), dar la mine s-au redus simptomele masiv.nu stiu ce mi-a facut bine- baile cu plante, alifia, miscarea sau bacteriofagul (sau toate trei), dar ceva a fost.a luat si o cunostinta de-a mea din piatra neamt care are cea mai agresiva forma din cate cunosc eu (are 14 ani de boala, cu prostatita purulenta, accese de febra de 2-3 ori pe an, stare proasta aproape permanenta) si nu l-a ameliorat nici bacteriofagul asta.oricum, persoana mi-a zis ca boala nu se inrautateste in timp (la el a fost cu puroi si febra mare din prima si asa a ramas), se poate ameliora, dar nu se agraveaza.in orice caz, persoana de care va spun, are cea mai grava forma de prostatita din cate am auzit (cred ca sunt maxim 4-5 cazuri in Romania din total), a incercat toate tratamentele de pe pamant, inclusiv antibiotic injectabil intravenos in spital, nu-i trece cu nimic.intre noi fie vorba, are o rabdare de invidiat, ca nu si-a scos prostata pana acum.culmea culmilor e ca a ramas gravida nevasta-sa acum doi ani (asta apropos de cei care zic ca prostatita duce la sterilitate !!!), are un bebelus de doi ani, care e sigur al lui (i-a facut testul adn, se gandea la vecini ... si ii si seaman !!).privitor la cancerul de prostata, va dau o veste buna, din sursa sigura (medic oncolog).am fost la o consultatie pentru cineva din familie (socru-meu are metastaze multiple si am vrut sa vorbesc cu un oncolog fara sa fie de fata si el) si l-am intrebat despre probabilitatea transformarii prostatitei in cancer.mi-a raspunjs ca un organ infectat si inflamat cronic (cum e cazul la mine, cu e-coli sau alt bacil), dezvolta o reactie imuna foarte puternica, care este si antibacteriana (antivirala sau antifungica), dar si antineoplazica (cancer).iar statisticile spun ca probabilitatea de a se insinua cancerul in astfel de tesuturi e foarte redusa, aproape de zero, mai ales la tesutul prostatic.deci, macar o veste buna !! pe de alta parte, mi-a zis si el ca nu a auzit practic de vindecari totale de prostatita, dar ca simptomele scad cu varsta, odata cu scaderea secretiei de testosteron, care scadere, e si ea factor antineoplazic, dar e favorizanta de adenom.oricum, adenomul e o joaca pe langa prostatita !! numai bine !!

bercenarul

Sex : masculin Mesaje : 297
Data de inscriere : 17/11/2013
48

Sus In jos

Mesaj Scris de Teodor la data de Lun 25 Mai 2015 - 11:26

Bercenare - postarea asta a ta face cat 12 sedinte de psihoterapie. Toti de pe forum dezvoltam o anxietate datorita fricii de ceva grav si tu vii acum si ne darami convingerea eronata. Tocmai ai devenit favoritul meu pe acest forum! Eu sunt sigur ca ignorind dpdv psihic boala e primul pas spre vindecare.

Teodor

Sex : masculin Mesaje : 34
Data de inscriere : 01/03/2013
45

Sus In jos

Mesaj Scris de danieltimariu la data de Mier 27 Mai 2015 - 4:17

Mi-a scazut PSA de la 8 la 4 urmad un tratament naturist in vreo 2 luni cam asa. L-am luat de pe internet, se numeste Prostadvance. Daca v-ati saturat de medicamente incercati-l si pe acesta. Eu am avut rezulatate bune.

danieltimariu

Sex : masculin Mesaje : 1
Data de inscriere : 27/05/2015
56

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus