WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Nou pe aici...
Mier 18 Oct 2017 - 23:44 Scris de DanMircea

» Prostatită cronică bacteriană tratată
Mar 10 Oct 2017 - 12:30 Scris de Necajitu15

» Saltele/brau cu turmalină pentru prostatită
Dum 8 Oct 2017 - 0:48 Scris de COV

» Prostatita nebacteriana , nervul pudental, sau probleme cu coloana???
Mier 4 Oct 2017 - 21:58 Scris de AndreiB

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 1 Oct 2017 - 12:19 Scris de amon

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Dum 1 Oct 2017 - 11:55 Scris de cursor

» Incepere tratamament naturist...
Vin 29 Sept 2017 - 11:26 Scris de AndreiB

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 15 Sept 2017 - 4:23 Scris de MOMO

» Dieta Ketogenica (efecte miraculoase)
Lun 21 Aug 2017 - 22:23 Scris de Raducu

Este prostatita cronica?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Este prostatita cronica?

Mesaj Scris de Molhedim la data de Vin 30 Mar 2012 - 9:20

Salut.Am 20 de ani si acum 2 ani am inceput sa am o anumita jena in penis , dar find mic si prost nu m-am dus la doctor. Logic ca treaba sa facut murdara , si am inceput sa am dureri in penis oe uretra.S-a facut tot mai rau si mai rau incat am mers la un medic urolog , care mi-a prescris antibiotice , dar fara rezultat. Am tot mers la medici urologi ( cam vreo 5 ) si toti mi-au dat antibiotice dar fara rezultat . Durerea din penis este FOARTE mare , si simt si in fund ca si cum as avea o inima care bate ( banuiesc ca e prostata ) ma doare si in fund dar nu asa de tare ca si in penis . Simt nevoie de urinare si cand nu pot urina , dupa ce am urinat iara imi vine . Am observat ca dupa ce urinez se mai calmeaza durerea , dar nu tot timpul. De aceea beau multa apa altfel daca nu pot urina , apar dureri foarte mari.Dupa ejaculare ma simt mai bine dar nu dureaza foarte mult . De 2 ani de zile stau numai in casa , imi e frica sa ies afara ca incep durerile. Daca ma agit , de exemplu sar sau incerc sa merg mai repede , apar dureri pe uretra.Am luat o gramada de antibiotice , ceaiuri etc. Toate nu au avut efect. Nu mai stiu ce sa mai fac , is foarte deprimat.....am 20 de ani , trebuie sa lucrez ...trebuie sa imi incep viata , dar cum ...daca am dureri asa mai de abia pot sa merg . Cateodata ma simt mai bine , deobicei cand stau pe scaun dupa ce am urinat de cateva ori. Daca careva a avut aceleasi simptome si a scapat , va rog sa postati aici . Nu stiu ce sa mai fac....is la pamant cu aceasta boala.Va rog mult sa ma ajutati.

Molhedim

Sex : masculin Mesaje : 4
Data de inscriere : 30/03/2012
26
Localizare : Petrosani

Sus In jos

Re: Este prostatita cronica?

Mesaj Scris de goldk la data de Vin 30 Mar 2012 - 13:01

si eu am avut dureri dar am luat tinctura de ienupar 2 saptamini si ceai de cretisoara si acm urmez cu tinctura de pufulita ,ceai de cretisoara,ceai de coada soricelului si ma simpt bn

goldk

Sex : masculin Mesaje : 9
Data de inscriere : 23/03/2012
25
Localizare : Craiova

Sus In jos

Mesaj Scris de Molhedim la data de Sam 31 Mar 2012 - 6:40

dar tot asa ai avut? in penis ? ca vad ca multi au in fund la prostata . Am si acolo dureri dar nu asa ca in penis . Ma gandesc sa fac tratament cu argint ....vad ca multi oameni se simt mai bine de la el.

Molhedim

26

Sus In jos

Mesaj Scris de goldk la data de Sam 31 Mar 2012 - 8:42

da am avut in penis si pe uretra acm ma mai doare spatele si putin zona pelviana si inghinala eu am citit pe un forum de la cineva care s-a vindecat cu tinctura de ienupar ,pufulita si ghimpe,polen,bn asta in 6 luni lasa-mi adresa ta de mail sa vb mai multe .

goldk

Sex : masculin Mesaje : 9
Data de inscriere : 23/03/2012
25
Localizare : Craiova

Sus In jos

Mesaj Scris de Molhedim la data de Sam 31 Mar 2012 - 13:08

nu ma lasa sa trimit mesaj privat sau sa postez aici adresa de email ( din cauza ca sunt membru nou ) .Lasa-mi adresa de email ca sa iti pot trimite mesaj.

Molhedim

26

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Vin 6 Apr 2012 - 6:53

n-am avut dureri pe uretra niciodata.
nu ti-a recomandat niciun doctor sa faca o investigatie pe uretra ? stiu ca e o metoda cand baga o camera de luat vedere pe acolo sa vada ce se intampla. din ce stiu despre prostatita nu doare asa rau in penis, ci mai mult inspre prostata si testicole.
poate o fii altceva si nu prostatita..

eugen

Sex : masculin Mesaje : 121
Data de inscriere : 27/04/2011
31
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de MOMO la data de Sam 7 Apr 2012 - 4:18

Ba da Eugen. Din pacate prostatita se manifesta si in acest fel. Usturimi pe uretra si dureri spre extremitatea penisului.
MOMO
moderatori
moderatori

Sex : masculin Mesaje : 196
Data de inscriere : 10/11/2010
43
Localizare : On the Earth

http://prostatita.forum-gratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Molhedim la data de Lun 9 Apr 2012 - 7:34

asta ma supara cel mai tare ...durerea din peis . E o durere foarte mare ....cateodata asa de tare incat inchid ochii si strang din dinti.

Molhedim

26

Sus In jos

Mesaj Scris de costin la data de Joi 27 Sept 2012 - 9:41

sintomele care le zici tu sunt sintome de prostatita fa analize la sange si vezi ce tip de prostatita e macar sa stii una si buna in ce directie sa o ei si cel mai inportant e sa nu disperi asta e una din marile probleme ale bolii asta.

costin

Sex : masculin Mesaje : 20
Data de inscriere : 13/09/2012
37
Localizare : bacau

Sus In jos

prostatita cronica cu e-coli

Mesaj Scris de bercenarul la data de Dum 17 Noi 2013 - 10:18

costin a scris:sintomele care le zici tu sunt sintome de prostatita fa analize la sange si vezi ce tip de prostatita e macar sa stii una si buna in ce directie sa o ei si cel mai inportant e sa nu disperi asta e una din marile probleme ale bolii asta.
Eu fac aproape 8 luni de boala si, deja mi-am pierdut speranta.Am doar usturimi, arsuri si intepaturi pe penis la urinare si prostata inflamata, fara sa am dureri in spate, la fund, testicule, scurgeri, leziuni sau alte chestii.Prima oara mi-au facut toate analizele (sange, uro-cultura, sumar de urina) si n-a iesit absolut nimic.Mi-a dat totusi doxicilina- 21 de zile.Nici-un rezultat. Atunci urologul mi-a dat sa fac spermocultura si mi-a iesit in e-coli in sperma (urina iese mereu sterila).Mi-a dat tavanic 14 zile, urmat de nitrofurantoin- 60 de zile.Nici-un rezultat!! La spermocultura a iesit din nou.Am luat in paralel si naturiste (am zis sa completez): propolis, linex, protectis, uractiv, urinal, urinex, merisor, rowatinex (zic sa preantampin vreo piatra, desi nu era cazul), vitamina E, uleiuri volatile esente de cimbru- scortisoara- lavanda- ienupar, toate neamurile de ceaiuri, antiinflamatoare, lichide 3 litri pe zi, nu alcool, condimente si cafea, urinat cand imi veneam,stat pe wc ca la caca si cand faceam pipi, somn, igiena, spalat de doua ori pe zi, prostamol uno, etc., etc. NIMIC !!!Simptomele reapar la cateva zile dupa terminarea pastilelor (de fapt, ma doare si cand iau pastilele, dar mai putin).Dupa asta, am luat zinat- 14 zile (2 pe zi) si biseptol 14 zile (4 pe zi).Am terminat biseptolul, astept vreo saptamana si imi fac proba iar, dar nu-mi fac iluzii, nu ma simt bine, nu cred ca a disparut.Eu nu inteleg, de ce doctorii dau si a doua (sau a treia) serie de antibiotice la acelasi pacient daca prima n-a mers.Daca prima nu merge, e clar: antibioticele nu-si fac efectul !!Oare nu or fi si alte metode sau boala asta e incurabila ? Acum am inceput sa iau urovaxon, mi-a dat sa iau 90 de zile, eu am impresia ca sunt cobaiul doctorilor (si nu numai eu), se incearca toate medicamentele pe noi si isi fac vanzare farmaciile !! Barem sa ne zica ;"luati-va fratilor nadejdea, de bacteriile astea uro-genitale n-o sa scapati niciodata, obisnuiti-va cu ideea si basta !!"Mi-a gasit si prostata inflamata la ecografie (volum 40), nu stiu ce sa ma mai fac !!Eu , pana acum am fost la 6 doctori (3 urologi, 2 dermato- venerologi si unul microbiolog).Voi ati auzit de un tratament alternativ, naturist, homeopat, sau alte medicamente, ati dat peste vreun doctor care v-a facut bine  ? De autovaccinul ala produs la Cantacuzino din secretiile tale (bacteriofag parca-i zice) ati auzit ? S-a facut cineva bine cu el ? Va rog frumos, sa-mi scrie cineva, sa-mi spuna din experienta lui, vreau sa incerc orice !!

bercenarul

Sex : masculin Mesaje : 297
Data de inscriere : 17/11/2013
48
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Dum 17 Noi 2013 - 12:12

mergeti la doamna doctor marg cazacu! e printre putinii doctori care vindeca prostatita!multa sanatate

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Dum 17 Noi 2013 - 21:43

salutare ca sa va pot ajuta spuneti mi...este prostata inflamata la tuseu ,marita?

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de dragos la data de Dum 17 Noi 2013 - 22:17

maradonele , problema nu e ca e putin marita ci ce este acolo . [ cauza , cum imi spunea un urolog]   am o bacterie care provoaca infectie , infectia provoaca imflamatie, dureri de tot felul, alte probleme etc.  ce facem cu cauza  ? nu putem scoate bacteria d-acolo.

dragos

Sex : masculin Mesaje : 74
Data de inscriere : 27/06/2012
45
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Lun 18 Noi 2013 - 4:47

mai eu tot am scris doamna doctor cazacu trat ce ai tu bact!!iti face masaj iti da niste supoz si ab care coresp germenului
eu am obs ca atunci cand te gandeste vb de cea cronica(daca e!cel putin nu e ca e normala si la palpare si la eco si tuseu dupa trat!)dar gandindu te mereu ca te doare  capul penisului sau uretra sau ca tre sa urinezi!chiar crezi asta.daca nu e inflam prost totul tine de stres si de gandire(vezica hiperactiva cistita cronica) ce parere aveti?infl anxietatea si depres asa zisa boala?ce parere aveti?eu cred ca 99 la suta??

Maradonel, fa un efort si scrie cuvintele intregi !

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Vin 20 Dec 2013 - 9:16

maradonel10 a scris:mai eu tot am scris doamna doctor cazacu trat ce ai tu bact!!iti face masaj iti da niste supoz si ab care coresp germenului
eu am obs ca atunci cand te gandeste vb de cea cronica(daca e!cel putin nu e ca e normala si la palpare si la eco si tuseu dupa trat!)dar gandindu te mereu ca te doare  capul penisului sau uretra sau ca tre sa urinezi!chiar crezi asta.daca nu e inflam prost totul tine de stres si de gandire(vezica hiperactiva cistita cronica) ce parere aveti?infl anxietatea si depres asa zisa boala?ce parere aveti?eu cred ca 99 la suta??

Maradonel, fa un efort si scrie cuvintele intregi !

maradonel, am fost la doamna cazacu in seara asta.mi-a zis ca dureaza zece sedinte (2-3 pe saptamana), deci trei saptamani- o luna, cu masaj prostatic, secretie prostatica, clisma si chestia aia cu injectatul sangelui din vena (in cantitate mica) din vena ta in fese progresiv si regresiv.mi-a si facut primul masaj prostatic, luni ma duc sa imi ia secretia.intrebarea mea catre ea a fost daca masajul prostatic nu poate cauza infectie generalizata.ea mi-a zis ca nu in stadiul asta ci doar daca e puroi, febra, etc.mi-a zis ca, dupa secretie la mine nu e puroi.tu ai facut tot tratamentul la ea si cand ? mi-a spus ca a mai avut si ea recidive, dar rare la cativa ani.tu de cand te simti bine ?

bercenarul

48

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Mier 1 Ian 2014 - 6:54

salut bercenaru,si la multi ani la toti.cum te simti?cuma evoluat boala?sanatate

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Joi 2 Ian 2014 - 22:49

maradonel10 a scris:salut bercenaru,si la multi ani la toti.cum te simti?cuma evoluat boala?sanatate

multumesc de intrebare si la multi ani.sa-ti dea dumnezeu sanatate !!
cum sa evolueze ? destul de nashpa.simptomele au cam reaparut, la analiza secretiei prostatice (recoltata de dr.cazacu si facuta la un laborator recomandat de ea) mi-a iesit (din nou e-coli)cu antibiograma.n-am aflat paractic, nimic nou, macar m-am linistit ca nu mai e si alta bacterie pe langa e-coli (ma suspectam si de streptococ si mycoplasma, dar nu sunt).pe antibiograma au aparut niste antibiotice cu nume ciudate, ceea ce ma face sa cred ca sunt injectabile.in ianuarie urmeaza sa incep tratamentul la dr.cazacu (daca ma decid sa fac cu ea, dar alta varianta buna nu prea vad).simt o usoara ameliorare de 3-4 zile (nu vreau sa ma grabesc cu concluziile, ameliorare inseamna, dupa mine, doua saptamani neaintrerupte, de stare buna ...), de cand am adaugat (la ce naturiste luam eu inainte) o lingurita de otet de mere la un pahar cu apa, o lingurita de praf de turmeric (de trei ori pe zi) si un amestec de o lingurita de miere si una de scortisoara.mi l-a recomandat o femeie in varsta care are de ani de zile o infectie urinara cu e-coli, n-a scapat de ea de ani de zile si avea usturimi insuportabile.nu a scapat de ea in analize, dar are o viata normala.tu cum te simti ? as dori sa vorbesc cu tine pe mail daca se poate, adresa mea este stancuvali@yahoo.com. numai bine si iti multumesc ca m-ai intrebat de sanatate.

bercenarul

48

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare