WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Autovindecare. E cineva preocupat de subiect?
Ieri la 18:33 Scris de Yoda

» Faze tari cu urologi
Ieri la 7:26 Scris de dragos

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Mier 29 Oct 2014 - 22:10 Scris de eugen

» Alimentatie
Sam 25 Oct 2014 - 2:17 Scris de bercenarul

» Tratament bacteriofag
Mar 21 Oct 2014 - 16:56 Scris de bercenarul

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Lun 20 Oct 2014 - 17:40 Scris de bercenarul

» brocoli tratament!
Vin 17 Oct 2014 - 21:43 Scris de bercenarul

» tratament revolutionar prostatita!
Mar 14 Oct 2014 - 20:32 Scris de eugen

» Haideti sa contabilizam simptomele
Lun 13 Oct 2014 - 22:08 Scris de MOMO

Tratament prostatita

Pagina 3 din 6 Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Tratament prostatita

Mesaj Scris de costin la data de Joi 8 Aug 2013 - 2:17

Pai vezi asta ziceam si eu nimeni nu a scapat sau am auzit inca dar la ei asa se scapa dar ma repet totul ramane la fel numai ca se reduc sansele de a face copii activitatea sexuala e aceiasi eu am fost si la cluj si acolo m-au supus unei interventii au bagat sonda pe canal incalzita la 50 de grade si tot de geaba dar tot citind am ajuns la concluzia ca tot la operatie ajungi mai devreme sau mai tarziu si cu cat stai mai mult cu atat se inflameaza mai tare si trebuie sa-ti pileasca mai mult din prostata ei ziceau acolo ca asta e singura solutie.

costin

Sex: masculin Mesaje: 20
Data de inscriere: 13/09/2012
34
Localizare: bacau

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Joi 8 Aug 2013 - 2:27

din ce stiu eu la scoaterea prostatei sperma se duce in vezica.asta inseamna ca nu mai poti 100% sa faci copii.

alin100%

Sex: masculin Mesaje: 103
Data de inscriere: 07/07/2013
31
Localizare: arges

Sus In jos

Mesaj Scris de costin la data de Joi 8 Aug 2013 - 2:50

Dar nu am zis ca iti scoate nimeni prostata noi la prostatita cronica avem toti inflamat cronic prostata sau zona ei pe langa ea adica eu iti pana pe canal un furtun care in varf are un mic polizor eletric cu care iti pileste zona care este inflamata adica iti mareste din nou canalul ca noi de asta avem usturimile si disconfortul dearece nu putem urina ca lumea din cauza ca este o inflamatie acolo permanenta care nu trece din mai multe cauze dar cea mai inportanta este urina cre este acida si nu permite organismului sa se vindece in zona aia.
Ei pilesc acolo cat este inflamat si cu acelasi polizor cicatrizeaza zona ca se vindece pe loc sa nu se mai infecteze acolo ei zic ca dureaza 15 minute tot.
Este o interventie dar nu iti scoate nimic de acolonube ca la cancer dar daca nu e tratata boala ei zic ca in directia aia te indrepti deoarece in timp canalul se tot ingusteaza.

costin

34

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Joi 8 Aug 2013 - 3:33

bun, dar sunt multi care au facut op asta si tot degeaba...la unii chiar s.a inrautatit.tu ce simptome ai in momentul de fata?

alin100%

31

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Joi 8 Aug 2013 - 3:34

la mine persista urinarile dese si uneori in cantitati mici.in rest nu am dureri de anus sau altele.

alin100%

31

Sus In jos

Mesaj Scris de costin la data de Joi 8 Aug 2013 - 3:55

Eu ma trezesc noaptea de cateva ori plus usturimi ziua si dupa ejaculare ma ustura pe canal.
Si crede-ma ca am incercat o groaza de tratamente si degeaba. Partea nasoala e ca poate in timp s-ar vedea rezumtate la naturiste dar nu trebuie sa bei alcool de loc mancarea trebuie sa fii atent trebuie regim alimentar asta e nasol nu poti sa pierzi noptile sa mergi prin cluburi etc si cam nasol cand esti tanar sa nu poti sa faci nimic degeaba tii tratamnetul naturist o luna daca intr-o seara te duci in oras si bei ca strici tot ce ai costruit si pus de asta daca ai stii ca da tii tratamnetul 6 luni si scapi dar nu e noci o garantie si din cate am vazut aici nu a scapat nimeni doar a ameliorat sintomele atat.
Dar tu de care ai bacteriana sau nebacteriana?

costin

34

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Joi 8 Aug 2013 - 4:00

bacteriana cu e coli.tu?am si eu nopti cand ma trezesc dar maxim odata si nopti cand nu ma trezesc deloc.

alin100%

31

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Joi 8 Aug 2013 - 4:05

stiu ca e nasol...mai ales la varsta noastra...

alin100%

31

Sus In jos

Mesaj Scris de costin la data de Joi 8 Aug 2013 - 5:34

Da dar in timp se inrautateste daca nu e tratata dar daca zici ca e bacteriana iti zic eu ce sa ei si cred ca te pui pe picioare problema e ca nu gasesti in romania tratamentul numai la rusi cauta bacteriofag pentru e coli iti zic ca scapi la bacteriana iei 40 ml pe zi 20 dimineata 20 seara cu apa.

costin

34

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Joi 8 Aug 2013 - 5:41

cat timp trebuie sa iau?tu nu ai bacteriana?si cine imi garanteaza ca scap?

alin100%

31

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Joi 8 Aug 2013 - 5:57

am aproape 2 luni de urovaxon care e tot pt e coli...un vaccin f puternic...daca nu am rezultate dupa asta o sa incerc si ce zici tu.sunt vreo 2 pe forum care au incercat cu argint coloidal care cica s.au vindecat...nici nu au mai scris de atunci...ce oameni...

alin100%

31

Sus In jos

Mesaj Scris de costin la data de Joi 8 Aug 2013 - 6:04

Eu am nebacteriana iar de garantie nu iti da nimeni dar partea buna e ca tratamentul asta nu te afecteaza deloc. Cauta pe net bacteriofag e. Coli si ai sa vezi sunt niste virusi care iti manaca bacterile din prostata de obicei se dau la copii mici este de fapt un antibiotic care nu iti distruge corpul ca un antibiotic normal.
Eu am aflat de la un doctor si am luat si m-am simtit foarte bine dar problema la mine e ca onflamatia e cronica si nu cred ca se mai duce decat cu interventie ca de altfel la multi alti de pe aici acuma nu atiu cati de pe forum au facut un control amanuntit si la asta ma refer la cistoscopie adica camera introdusa pana in prostata doar atunci poate vedea exact medicul ce este acolo restul sunt doar supozitii sate de el cand vede exact atunci stie ce e si la ce nivel e gradul de inflamare a canalului.
Iar tratamentul se ia 3 luni 20 zile cu 10 pauza pus e recomandat da bei pe perioda tratamentului cate un pahar cu o lingura de bicarbonat de sodiu pentru decalnizarea urinii.

costin

34

Sus In jos

Mesaj Scris de costin la data de Joi 8 Aug 2013 - 6:10

Eu am luat uravoxon e o porcarie adica un substituent la bacteriofag nu se compara ai sa vezi ai sa simti. Inainte se facea la cantacuzino dar acuma nu mai fac si au adus din afara porcaria aia. Ti-am zis numai la rusi mai gasesti sau la moldoveni dar vezi sa nu ei praf sa ei in forma lichida si trebuie tunut la frigider deci ai grija si cu transportul iti trebuie lada frigorifica.

costin

34

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Joi 8 Aug 2013 - 6:19

am facut toate analizele.sumar de urina urocultura secretie prostatica urina dupa secretie prostatica..toate au confirmat e coli...dar care e mai nasoala?aia bacteriana sau nebacteriana?

alin100%

31

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Joi 8 Aug 2013 - 6:22

la varsta noastra prostata trebuie sa aiba intre 15 si 20 cmc eu din cauza infectie e de 25 omogena.la tine cum eu.eu am facut rmn si asta a fost dimensiune din rmn

alin100%

31

Sus In jos

Mesaj Scris de costin la data de Joi 8 Aug 2013 - 6:38

Deci am facut si eu toate analizele posibile si nu mi-a iesit nimic nici o bacterie si atunci au bagat camera asa am facut si la cluj si in germania si acelasi lucru si eu zic ca cea mai nasoala e cea nebacteriana ca nu stii ce ai tu macar stii ce bacerie ai dar iti repet ia bacteriofag de e coli si ai sa vezi e special pentru bacteria asta.

costin

34

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Joi 8 Aug 2013 - 7:25

sper sa ne ajute Dumnezeu sa ne facem bine...ca altfel...nu stiu ce o sa facem...

alin100%

31

Sus In jos

Mesaj Scris de dragos la data de Vin 9 Aug 2013 - 0:26

prostatita  bacteriana e de la infectie  cu o bacterie. de regula  prin sex neprotejat .  dar prostatita nebacteriana din ce cauze se face? nu inteleg cum niste tineri pot avea prostatita nebacteriana.  de la ce?

dragos

Sex: masculin Mesaje: 66
Data de inscriere: 27/06/2012
42
Localizare: bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Vin 9 Aug 2013 - 0:34

nu se cunosc cauzele sigur.e cea mai putin inteleasa forma de prostatita si greu de controlat.simptomele apar si dispar pe neasteptate...

alin100%

31

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Vin 9 Aug 2013 - 0:36

de care ai?

alin100%