WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Nou pe aici...
Mier 18 Oct 2017 - 23:44 Scris de DanMircea

» Prostatită cronică bacteriană tratată
Mar 10 Oct 2017 - 12:30 Scris de Necajitu15

» Saltele/brau cu turmalină pentru prostatită
Dum 8 Oct 2017 - 0:48 Scris de COV

» Prostatita nebacteriana , nervul pudental, sau probleme cu coloana???
Mier 4 Oct 2017 - 21:58 Scris de AndreiB

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 1 Oct 2017 - 12:19 Scris de amon

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Dum 1 Oct 2017 - 11:55 Scris de cursor

» Incepere tratamament naturist...
Vin 29 Sept 2017 - 11:26 Scris de AndreiB

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 15 Sept 2017 - 4:23 Scris de MOMO

» Dieta Ketogenica (efecte miraculoase)
Lun 21 Aug 2017 - 22:23 Scris de Raducu

Tratament prostatita

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Tratament prostatita

Mesaj Scris de dny2004 la data de Vin 1 Aug 2014 - 6:31

Inul nu este recomandat sub forma de ulei. Se pierd multe beneficii prin presare. Cea mai eficienta forma de consum, este macinat atunci cand il mananci.

"Nu cumpăraţi ulei din seminţe de in, fiindcă în compoziţia acestuia nu se mai găsesc multe dintre substanţele care fac din seminţele de in adevăraţi aliaţi ai sănătăţii, cum sunt fibrele şi mare parte din cantintatea de lignină, potrivit medicului Victoria Maizes, director executiv al Centrului pentru Medicină Integrativă din cadrul Universităţii Arizona."

dny2004

Sex : masculin Mesaje : 10
Data de inscriere : 24/06/2014
35
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Serban Toni la data de Mier 6 Aug 2014 - 2:42

Un doctor mi-a prescris sa iau UROVAXOM ce ziceti a luat cineva ?

Serban Toni

Sex : masculin Mesaje : 26
Data de inscriere : 01/02/2014
45
Localizare : sibiu

Sus In jos

Mesaj Scris de nik la data de Mier 6 Aug 2014 - 4:51

buna ziua, azi am vazut pe net acest tratament dc se poate numi astfel:https://www.youtube.com/watch?v=GefEjJfyzYw, cica ar fi ceva curea, as dori cateva pareri. multumesc, va doresc multa sanatate.

nik

Sex : masculin Mesaje : 5
Data de inscriere : 25/04/2014
38
Localizare : cluj

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Joi 7 Aug 2014 - 2:52

Serban Toni a scris:Un doctor mi-a prescris sa iau UROVAXOM ce ziceti a luat cineva ?

am luat eu, nu e bun de nimic.

bercenarul

Sex : masculin Mesaje : 297
Data de inscriere : 17/11/2013
48

Sus In jos

Mesaj Scris de adrianux la data de Joi 7 Aug 2014 - 6:44

nik a scris:buna ziua, azi am vazut pe net acest tratament dc se poate numi astfel:https://www.youtube.com/watch?v=GefEjJfyzYw, cica ar fi ceva curea, as dori cateva pareri. multumesc, va doresc multa sanatate.
O țeapă ordinară,  l-am cumpărat eu la început in momente de disperare.  Efect zero.

adrianux

Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de George 2014 la data de Dum 30 Noi 2014 - 13:54

Domnul Costin in opinia mea este cel mai documentat pe aceasta tema .Il rog daca este amabil sa imi trimita adresa de e-mail a dansului la e-mail : gygy171980@yahoo.com .As vrea sa ii adresez cateva intrebari legate de centrul medical din Germania .Sportul nu dauneaza sanatatii in general si prostatitei in particular,dar e greu de suportat durerea acuta pe care o determina efortul in zona respectiva.

George 2014

Sex : masculin Mesaje : 17
Data de inscriere : 06/11/2014
37

Sus In jos

Mesaj Scris de George 2014 la data de Lun 22 Dec 2014 - 8:57

Il rog pe domnul COSTIN sau pe cineva din utilizatorii forumului ,care pot lua legatura cu dansul sa-mi trimita mesaj
la adresa de e-mail : gygy171980@yahoo.com .Sunt interesat de centrul medical de la Heidelberg .Doresc sa stiu cat costa o astfel de interventie si analizele preliminare.

George 2014

37

Sus In jos

Mesaj Scris de George 2014 la data de Lun 22 Dec 2014 - 9:08

Eu am prostatita cronica nebacteriana de 3 ani ,dobandita initial ca urmare a unei infectii cu stafilococ auriu .Consider ca posibilitatea de vindecare a acestei afectiuni este minima sau mai realist inexistenta .Am urmat toate tratamentele posibile, am facut si electroterapie ( diadinamice +TENS ) .Zilnic fac exercitii de marire a fluxului sangvin in zona sperand intrun mai mare aport de substante nutritive care sa ajunga in zona afectata si sa o vindece .Din pacate nu am obtinut nici un rezultat .Cert este ca inflamatia persista si tratamentele nu prea ajuta decat momentan dupa care se revine la starea initiala .

George 2014

37

Sus In jos

Rugaminte adresata Domnului Costin

Mesaj Scris de George 2014 la data de Lun 22 Dec 2014 - 9:22

costin a scris:Salut.  Din ce am citit aici si am experimentat eu pe pielea mea ca sa reusesti sa  te vindeci pe calea naturista este extrem de greu mai ales cand esti tanar trebuie sa fii atent ce manaci sa nu stai mult in sezut sa nu bei alcool sa nu fumezi sa nu pierzi noptile etc ceea ce este foarte greu pentru un tanar dac vrei sa ai si viat sociala si mai ales ca la tratamentele naturiste dureaza ani si plus ca nu ai nici o garantie ca vei scapa singura cale rapida este operatia pentru prostatita cronica nebacteriana.  
Eu ma aflu in aceeasi situatie ,adica am prostatita cronica nebacteriana de 3 ani ,dobandita initial ca bacteriana cu stafilococ auriu.Dupa ce am experimentat cam toate tratamentele posibile ,in special naturiste, includ aici si electroterapia am ajuns la concluzia ca vindecarea este o utopie .Te rog daca imi poti trimite la adresa de e-mail gygy171980@yahoo.com un mesaj cu adresa de e-mail la care sa te pot contacta sau un id de messenger .Sunt interest de centrul medical din Heidelberg si cam cat ar costa interventia de care relatai. Multumesc anticipat !

George 2014

37

Sus In jos

Mesaj Scris de osho la data de Mier 24 Dec 2014 - 4:48

George 2014 a scris:
costin a scris:Salut.  Din ce am citit aici si am experimentat eu pe pielea mea ca sa reusesti sa  te vindeci pe calea naturista este extrem de greu mai ales cand esti tanar trebuie sa fii atent ce manaci sa nu stai mult in sezut sa nu bei alcool sa nu fumezi sa nu pierzi noptile etc ceea ce este foarte greu pentru un tanar dac vrei sa ai si viat sociala si mai ales ca la tratamentele naturiste dureaza ani si plus ca nu ai nici o garantie ca vei scapa singura cale rapida este operatia pentru prostatita cronica nebacteriana.  
Eu ma aflu in aceeasi situatie ,adica am prostatita cronica nebacteriana de 3 ani ,dobandita initial ca bacteriana cu stafilococ auriu.Dupa ce am experimentat cam toate tratamentele posibile ,in special naturiste, includ aici si electroterapia am ajuns la concluzia ca vindecarea este o utopie .Te rog daca imi poti trimite la adresa de e-mail gygy171980@yahoo.com un mesaj cu adresa de e-mail la care sa te pot contacta sau un id de messenger .Sunt interest de centrul medical din Heidelberg si cam cat ar costa interventia de care relatai. Multumesc anticipat !

Gindeste-te bine inainte de o eventuala operatie pentru prostatita. Riscurile sint mari la virsta ta. Doar adenomul sau cancerul se opereaza.

osho

Sex : masculin Mesaje : 18
Data de inscriere : 05/03/2014
47
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Mesaj Scris de George 2014 la data de Dum 28 Dec 2014 - 13:41

Multi Glands Caps for Men este foarte bun si ajuta in general tot organismul ,iti confera o stare de vitalitate.Din pacate ca si celelalte produse nu vindeca aceasta afectiune,doar reduce inflamatia atat timp cat este administrat .Din 2014 Solary nu il mai produce si a fost scos de pe piata .Eu mai am cateva pastile ramase si le mai pastrez pentru anul urmator .Este un produs foarte bun sau mai bine spus a fost ,eu totusi sper ca va fi reintrodus .

George 2014

37

Sus In jos

Mesaj Scris de George 2014 la data de Joi 1 Ian 2015 - 12:45

In atentia Dlui NeluS :
Sportul nu dauneaza prostatitei cronice nebacteriene .Cand faci miscare simptomele se amplifica doarece sangele circula repede in tesutul inflamat ,dar eu personal recomand sportul de orice fel.Vindecarea pcnebacteriene se poate realiza sau cel putin asa sper .Eu nu am reusit acest lucru .Realitatea este ca toate tratamentele  nu fac decat sa atenueze sau chiar sa elimine simptomele pe durata administrarii ,care apoi revin .De aproximativ 3 ani am incercat toate tratamentele posibile, inclusiv electroterapie diadinamice si TENS.Mai degraba am ajuns sa cred in metoda medicilor din Germania pe care ne-a expus-o Costin.

George 2014

37

Sus In jos

Mesaj Scris de dny2004 la data de Mar 20 Ian 2015 - 9:52

Am reusit sa tin sub control simptomele cu "Prostate optimizer" de la Jarrow formulas. Inainte de sarbatori, incepuse sa ma deranjeze cu intepaturi, jena, urinari frecvente. Pe langa acest supliment am luat si Biomicin, cam 3-4 pe zi. Schimbarile in bine nu s-au lasat asteptate, dupa aprox o saptamana eram mult mai bine.
"Prostate optimizer" are 90 capsule si costa 160 de lei. Eu l-am luat de la un plafar unde cautasem initial Prostate perform dar nu aveau si nu mai rezistam sa imi vina comanda de pe net. Pe scurt, am avut probabil o prostatita acuta in vara trecuta cand am urinat sange. Dupa antibiotice 2 luni mi-am mai revenit, dar nu complet. 
Merita incercat. Sanatate maxima, va doresc!

dny2004

Sex : masculin Mesaje : 10
Data de inscriere : 24/06/2014
35

Sus In jos

Mesaj Scris de Danula la data de Mier 15 Apr 2015 - 2:27

Am citit in formula As de Apisan Forte al D-lui ing.Victor Bogdan. Este vorba de o formula de miere si propolis. A folosit cineva ? Din ceea ce am citit eu se pare ca a avut efecte foarte bune in adenom de prostata !

Danula

Sex : masculin Mesaje : 1
Data de inscriere : 08/04/2015
45

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Lun 20 Apr 2015 - 4:47

Eu nu mai iau nimic pe gura, la mine au avut efect doar baile la sezut fierbinti cu plante, alifia cu marul lupului si sportul sustinut (jogging, fitness, munte, fotbal).Cred ca din multele pastile luate pe gura, a avut efect doar bacteriofagul rusesc.In rest, apa de ploaie.

De prostatita simptomatica cred ca am scapat, de trei luni nu mai am aproape nimic (urinez, fac sex normal, nu ma mai deranjeaza), dar m-am ales cu alte doua problem in urma ,,tratamentului,,: hemoroizi anali de la baile fierbinti la sezut (nu ai cum sa nu faci hemoroizi daca stai cu fundul in apa fierbinte cate o jumate de ora, de 2 ori pe saptamana, luni de zile !!) si o frumusete de discopatie la spate care ma chinuie de doua luni.Cred ca mi s-a tras de la efort- am facut vreme de un an sala de forta la 2-3 zile, inot sau urcat zdravan pe munte saptamanal.Aveam o forma fizica de invidiat si o conditie fizica fantastica (urcam intr-o zi din gara Busteni pana la varfu Omu si a doua zi veneam inapoi, puteam sa fac bazine o ora incontinuu, iar de la sala de forta ieseam odihnit dupa 2 ore de tras).Cred ca daca nu trageam de mine vreme de aproape un an asa (sport, bai fierbinti, sauna), nu scapam de simptomele prostatitei !! Din pacate, varsta si-a spus cuvantul (am 46 de ani si desi ma simteam ca la 20, am totusi 46 .....) si a cedat coloana !! Din pacate (si ma simteam atat de bine), trebuie sa termin cu efortul cel putin cateva luni.Sper sa nu-mi revina simptomele in absenta efortului fizic.Privitor la ce ati mai luat voi, biomicinul e foarte bun, dar mierea si propolisul nu va sfatuiesc, ca este excitanta genital si erectile si excitatia va fac foarte rau in criza.

bercenarul

48

Sus In jos

Mesaj Scris de nuibai la data de Joi 23 Apr 2015 - 7:05

Fac bai fierbinti de cand ma stiu. Stau in vana cu orele. Zilnic. Urasc dusurile. Si nu am hemoroizi . Deci e o chestie relativa. Si sportul, mai ales fizioterapia si kinetoterapia fac minuni. Inclusiv pt coloana. Sau in special pentru coloana. Daca iti gasesti un instructor care sa inteleaga....crede-ma ca e bine. Si sa fie o sala dotata. Eu am gasit. Si sunt multumit. Face bine si la psihic.

nuibai

Sex : masculin Mesaje : 13
Data de inscriere : 09/12/2013
38
Localizare : cluj

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Lun 27 Apr 2015 - 1:11

De la efort la sala , jogging si urcat pe munte in exces mi s-a tras.N-am purtat centura si am facut exces.Nu mi-am dat seama ce am, ca nu m-a luat criza dintr-o data si nu ma prea deranja la ridicat greutati.La RMN mi-au iesit doar ultimele doua discuri deshidratate, dar fara hernia si compresiuni pe nerv.S-a vazut doar la radiografia din picioare- instabilitate vertebrala cu deplasare anterioara 3 milimetri (gradul 1) intre L5- S1 si foarte putin L4- L5.Cauza este efortul in exces sau degenerarea discurilor datorita uzurii.E ceva mai complicat decat o hernie de disc (aia se vindeca prin repaus intr-un timp mai scurt), aici trebuie sa intre vertebra la loc (sau sa nu se mai deplaseze in continuare) si sa se realinieze coloana.Oricum, timpul de refacere e mai lung ca la hernia de disc.Pana acum, nici nu stiam ca exista chestia asta- ii spune spondilolistezis.

bercenarul

48

Sus In jos

Mesaj Scris de Scl la data de Sam 11 Feb 2017 - 22:02

La o prostatită bacteriana cronica cu calcifieri ce ar fi de recomandat ?

Scl

Sex : masculin Mesaje : 5
Data de inscriere : 11/02/2017
35
Localizare : Mures

Sus In jos

Buna.

Mesaj Scris de Romis la data de Mier 15 Feb 2017 - 4:28

As avea si eu o intrebare,exista careva care a avut dureri seara la culcare si noaptea in zona penisului si daca sa tratat cat de cat si cu ce anume.Astept un raspuns pe adresa de maill.romi2507@yahoo.com.Va multumesc si multa sanatate la toti va doresc.

Romis

Sex : masculin Mesaje : 15
Data de inscriere : 13/04/2015
53
Localizare : Focsani

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus