WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Nou pe aici...
Mier 18 Oct 2017 - 23:44 Scris de DanMircea

» Prostatită cronică bacteriană tratată
Mar 10 Oct 2017 - 12:30 Scris de Necajitu15

» Saltele/brau cu turmalină pentru prostatită
Dum 8 Oct 2017 - 0:48 Scris de COV

» Prostatita nebacteriana , nervul pudental, sau probleme cu coloana???
Mier 4 Oct 2017 - 21:58 Scris de AndreiB

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 1 Oct 2017 - 12:19 Scris de amon

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Dum 1 Oct 2017 - 11:55 Scris de cursor

» Incepere tratamament naturist...
Vin 29 Sept 2017 - 11:26 Scris de AndreiB

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 15 Sept 2017 - 4:23 Scris de MOMO

» Dieta Ketogenica (efecte miraculoase)
Lun 21 Aug 2017 - 22:23 Scris de Raducu

nepurtarea lenjeriei intime

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Mesaj Scris de ronnie la data de Vin 23 Sept 2011 - 23:41

..mie subconstientu mi-a spus sa dorm aseara fara lenjerie(chiloti) sa stea totul cat mai in voia lui sa circule sangele cat mai bine..si ca prin minune nu am avut nici o secretie care o am zi de zi fara exceptie..acum sper sa fie tot asa in continuare..(de precizat ca am luat un calamnt "calmopan" sa numeste..sper sa nu fi fost efectul lui de acea asteptam sa mai treaca o zi sa spun exact dar sunt convins k exista o influenta benefica in a nu purta lenjerie si pantalonii in jurul burtii sa fie cat mai largi asa ca recomand o pereche de pant de bumbac ceva mai lungi sa nu bata vantu la..asa si fara chiloti..ca sa incercati:)
ronnie

Sex : masculin Mesaje : 57
Data de inscriere : 23/09/2011
30
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de ronnie la data de Lun 26 Sept 2011 - 6:09

azi este a 3 zi fara secretii uretrale si sunt curios carui fapt de datoreaza pufulitei sau nepurtarea lenjeriei intime..cred in principiu k aceste organe au fost dezvoltate sa stea in aer si prin asta se asigura un flux sanguin si termic mult mai bun spre ex cordoanele spermatice care pleaca de la testicole stau mai lejer si uretra numai sta tensionata are parte de mai mult aer o oxigenare mai buna sangerel circula mai bine..exista o posibilitate ca circulatia sanguina a penisului testicolelor sa fie in legatura directa cu circulata sanguina a prostatei probabil spun aberatii dar disperarea ma pune in situatia sa iau in calcul orice posibilitate..astazi am fost sa'mi recolteze secretii prostatice..a fost o experienta destul de dureroasa si nu stiu daca a reusit sa traga ceva din prostata sau a luat decat secretii uretrale. dat fapt k in ultimul timp nu am mai avut nici o scurgere de nici un fel in rest toate bune(lichid preejeculator si sperma ok) nu stiu daca o sa gaseasca ceva la analiza..ideea este k am si io ciuperca si nush cum se trateaza medicamentos sau extern cu creme dar nu ma supara prea rau azi m=am raz in zona si m=a luat o criza de mancarime si deasemene mai este si o pata maro inchis mai veche care treptat s-a deschis la culoare si am capatat-o de la o fata (am facut=o protejat dar partile cu mancarimi au fost expuse la secretiile ei cea ce iar imi taie libiodu si chefu de orice ..in rest si acest urolog mi-a spus ca nu exista leac si ca exista doar medicamente care maresc timpul intre recidive..acum..sper sa gasim ceva impreuna..tot sunt inclinat sa caut si in alte directii mai exact partea hormonala care creaza un dezechilibru de functionare si schimbarea marimii prostatei..sunt ferm convins ca exista oameni care au multi streptococi dar nu au nici o simptoma..stiu ca dupa 35-40 de ani prostata o ia razna din cauza reducerii unui hormon anume si ma gandesc ca si la noi paote fi vb de asta..este deajuns o trauma ca organismul sa functioneze gresit sa numai produca hormonii necesari in mare parte din cauza fricii etc..care lucreza subconstient..eu zic ca ar trebui dezbatut si subiectu asta si probabil o sa'l incerc pe propria piele daca analizele de sange ies cat de cat ok si boala nu se vindecat in proportia in care imi doresc eu:)sper sa fiu inteles despre partea cu steroizii (ei determina functionarea ferma a muschilor tesuturilor regenerarilor si chiar dimensiunea prostatei) inainte sa fiu socotit absurd rog ca lumea sa se documenteze de ce dupa o anumita varsta la incetarea productiei acestor hormoni prostata o ia razna..poate cautam in directia gresita..cu antibiotice..ceaiuri..tre sa vedem problema cu orizonturile marite
ronnie

Sex : masculin Mesaje : 57
Data de inscriere : 23/09/2011
30
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum