WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Nou pe aici...
Mier 18 Oct 2017 - 23:44 Scris de DanMircea

» Prostatită cronică bacteriană tratată
Mar 10 Oct 2017 - 12:30 Scris de Necajitu15

» Saltele/brau cu turmalină pentru prostatită
Dum 8 Oct 2017 - 0:48 Scris de COV

» Prostatita nebacteriana , nervul pudental, sau probleme cu coloana???
Mier 4 Oct 2017 - 21:58 Scris de AndreiB

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 1 Oct 2017 - 12:19 Scris de amon

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Dum 1 Oct 2017 - 11:55 Scris de cursor

» Incepere tratamament naturist...
Vin 29 Sept 2017 - 11:26 Scris de AndreiB

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 15 Sept 2017 - 4:23 Scris de MOMO

» Dieta Ketogenica (efecte miraculoase)
Lun 21 Aug 2017 - 22:23 Scris de Raducu

tratament homeopat pentru prostatita

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

tratament homeopat pentru prostatita

Mesaj Scris de radu_iancu la data de Joi 15 Sept 2011 - 4:17

cine a urmat tratament homeopat poate sa posteze aici reteta si schema de tratament.
va rog din suflet .
multumesc.

radu_iancu

Sex : masculin Mesaje : 11
Data de inscriere : 10/07/2011
38
Localizare : campina

Sus In jos

Re: tratament homeopat pentru prostatita

Mesaj Scris de Al Jareau la data de Lun 19 Sept 2011 - 6:24

Halo,

Am trecut si prin experienta tratamentului homeopatic.

Concret in 2007 - cind am ajuns in faza simptomatica foarte neplacuta ( dureri in zona genitala, usturimi la urinat, dupa ejaculare, stare generala proasta, durerile ma sculau noaptea din somn , erau zile cind aveam dureri si cind stateam pe scaun si tot tabloul specific ) am fost dupa citeva luni de tratament clasic la urolog si la homeopatie.

Am urmat un tratament specific -schema este data de homeopat - dupa prima intilnire si discutie specifica - am avut norocul sa ajung la un homeopat mai special ca medic si om - si apoi in urma controalelor - cam la 3 luni -dupa 1 an si jumatate nu mai luam nici un medicament clasic si nici homeopat.

Concret am luat

granule de genul CX prostata si alte granule homeopate

picaturi de genul catina etc.

sirop NONI -California Fitness

sabalit

Schema de tratament trebuie urmata strict ( sint dozaje si combinatii care alterneaza sau combinatii noi ) - si fireste fara alcool tare, ardei iute, piper, condimente.

Va indic medicul respectiv -doctorita Ligia Georgescu -Romar Sincai Bucuresti ( la baza este medic reumatolog )

Trebuie sa aveti stabilit clar diagnosticul la prima vizita.

Sper ca mai acorda consultatii acolo , nu am mai verificat ( era prin 2007 - 2008 )

Sanatate maxima !

Al Jareau

Sex : masculin Mesaje : 26
Data de inscriere : 16/12/2010
51
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de radu_iancu la data de Joi 22 Sept 2011 - 9:38

multumesc .
intre timp am ajuns la ploiesti la dl. dr. coroi
mi-a prescris o reteta si de la 1 oct. voi incepe tratamentul

radu_iancu

38

Sus In jos

Mesaj Scris de valentyno75 la data de Sam 18 Feb 2012 - 14:27

Radu ai facut tratamentul? cum te simti? spune-ne si noua te rog..

valentyno75

Sex : masculin Mesaje : 17
Data de inscriere : 25/01/2012
42
Localizare : brescia

Sus In jos

Mesaj Scris de Mircea65 la data de Mar 28 Feb 2012 - 5:15

functioneaza?

Mircea65

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 28/02/2012
52

Sus In jos

Mesaj Scris de radu_iancu la data de Mier 27 Iun 2012 - 5:01

nu rezolva problema. simptomele au reaparut.

radu_iancu

38

Sus In jos

Mesaj Scris de Al Jareau la data de Vin 29 Iun 2012 - 6:25

Buna ziua,

Observ ca sinteti din Cimpina si puteti incerca sa veniti in Bucuresti la ROMAR SINCAI - la doamna doctorita Ligia Georgescu - pe linga statia de metrou Tineretului.
Eu am urmat schema de tratament homeopatic de mai sus timp de 1 an si 6 luni si rezultatele au fost favorabile ( nu scapi total de neplaceri, dar atenuarea simptomelor este mare ).

Succes si sanatate maxima !

Al Jareau

51

Sus In jos

Mesaj Scris de radu_iancu la data de Vin 29 Iun 2012 - 6:35

Buna ziua. Multumesc de sfat dar nu mai am rabdare sa incerc un nou tratament homeopat. Sincer , am observat ca simptomele pe care le am eu ( eu sufar de prostadinie ) apar si dispar fara a fi prea mult influentate de tratament . Din ultima discutie pe care am avut-o cu urologul meu , tot la aceasta concluzie am ajuns amandoi . Factorii ce declanseaza crizele sunt externi , meteorologici in general si modul de viata ( sport , miscare ) .

radu_iancu

38

Sus In jos

Mesaj Scris de radu_iancu la data de Vin 29 Iun 2012 - 6:36

Uitasem . Si stresul e f important .

radu_iancu

38

Sus In jos

va zic ceva important...

Mesaj Scris de gabi81 la data de Lun 9 Iul 2012 - 2:41

Multi nu stiu care e cauza prostatitei, eu cred ca is 2 lucruri...stresul si pozitia pe wc,incercati pozitia (pe vine) e f utila si in plus sa nu aveti probleme pe viitor cu colonul...ajuta si la prostata mult ...mie mi-o aparut prostatita de 8 luni...nu prea mai am simtome...singurul simptom, e un pic de durere in anus)nu mancati sarat, plus un ceai de pufulita pe zi seara...parerea mea e ca nu trebuie mancat sarat si fara stres (bere se poate bea,nefiltrata holstein) si vin cu apa plata eu asa fac si is ok)nu beti apa dupa ce papati 30 min.tratament 100% pt asa ceva nu este< important e sa te simti ok...nu beti lapte pasteurizat inlocuiti cu o bucata de telemea sau cascaval este fara sare e f bun...daca nu stiti ceva scrieti aici mai intru si va spun daca pot ajuta cu ceva...nu va mai stresati,viata e frumoasa:)

gabi81

Sex : masculin Mesaje : 2
Data de inscriere : 20/05/2012
36
Localizare : londra

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Mier 29 Ian 2014 - 6:32

gabi81 a scris:Multi nu stiu care e cauza prostatitei, eu cred ca is 2 lucruri...stresul si pozitia pe wc,incercati pozitia (pe vine) e f utila si in plus sa nu aveti probleme pe viitor cu colonul...ajuta si la prostata  mult ...mie mi-o aparut prostatita de 8 luni...nu prea mai am simtome...singurul simptom, e un pic de durere in anus)nu mancati sarat, plus un ceai de pufulita pe zi seara...parerea mea e ca nu trebuie mancat sarat si fara stres (bere se poate bea,nefiltrata holstein) si vin cu apa plata eu asa fac si is ok)nu beti apa dupa ce papati 30 min.tratament 100% pt asa ceva nu este< important e sa te simti ok...nu beti lapte pasteurizat inlocuiti cu o bucata de telemea sau cascaval este fara sare e f bun...daca nu stiti ceva scrieti aici mai intru si va spun daca pot ajuta cu ceva...nu va mai stresati,viata e frumoasa:)

tu ai avut bacteriana sau nebacteriana ? ce tratamente ai facut ?

bercenarul

Sex : masculin Mesaje : 297
Data de inscriere : 17/11/2013
48

Sus In jos

Mesaj Scris de Al Jareau la data de Mier 29 Ian 2014 - 6:52

Buna ziua,
Merita sa incercati tratament homeopatic inainte de a ajunge la solutii  radicale.
Eu am avut norocul sa gasesc un medic homeopat de clasa care
m-a adus pe linia de plutire la momentul potrivit. Smile  
Repet : am avut si am ( intr-o masura mult mai mica ) prostatita cronica nebacteriana, cu calcifieri pe lobul drept.
Poate o gasiti totusi pe  Dr. Georgescu.

Succes si sanatate maxima !

Al Jareau

51

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Mier 29 Ian 2014 - 7:37

pai da.ne si noua mai multe detalii, ce tratament ti.a dat unde o putem gasi, ce simptome mai ai dupa tratament. ca din cate imi aduc eu aminte tu spuneai ca ai ameliorat simptomele prin masaj prostatic....acum ca prin tratament homeopatic...noi ce sa mai intelegem? reclama?

alin100%

Sex : masculin Mesaje : 101
Data de inscriere : 06/07/2013
33
Localizare : arges

Sus In jos

Mesaj Scris de Al Jareau la data de Mier 29 Ian 2014 - 9:00

Detalii sint tot la acest topic, putin mai sus.
Nu mai tin minte cantitatile pe fiecare remediu ( ar fi si culmea ! ).
Am  facut tratament mai mult de  1 an ( partial in paralel cu cel homeopat ) in perioada octombrie  2007 - decembrie  2008.
Intre timp am aflat ca Dr. Ligia  Georgescu  lucreaza la  Clinica  Timpul  Armoniei - Bd.  Dacia  Nr. 29 et. 3 intr. 07  -  Piata Romania  - linga  Hotel  Duke.
Tel. 0740 300 301 ; 021 314 94 94

Masajul prostatic l-am facut in vara / toamna lui  2010 - erau simptome mai putin neplacute ca in 2007.
Ameliorarea dupa tratamentul  homeopatic s-a facut deja dupa prima saptamina de granule  cx  prostata si de picaturi de  catina  etc. M-am simtit  mult mai bine decit dupa 6  luni de antibiotice si de beta blocante  etc.
Daca vreti sa ma credeti este bine , la fel si in caz contrar.
Sint constient ca exista bolnavi si nu boli si ca la mine au avut efect ( homeopatie + masaj prostatic ).
Departe de mine reclame + alte chestii conexe.
Dar un medic bun trebuie recomandat.

Succes  maxim !

Al Jareau

51

Sus In jos

Mesaj Scris de osho la data de Joi 27 Mar 2014 - 6:53

Al Jareau a scris:Detalii sint tot la acest topic, putin mai sus.
Nu mai tin minte cantitatile pe fiecare remediu ( ar fi si culmea ! ).
Am  facut tratament mai mult de  1 an ( partial in paralel cu cel homeopat ) in perioada octombrie  2007 - decembrie  2008.
Intre timp am aflat ca Dr. Ligia  Georgescu  lucreaza la  Clinica  Timpul  Armoniei - Bd.  Dacia  Nr. 29 et. 3 intr. 07  -  Piata Romania  - linga  Hotel  Duke.
Tel. 0740 300 301 ; 021 314 94 94

Masajul prostatic l-am facut in vara / toamna lui  2010 - erau simptome mai putin neplacute ca in 2007.
Ameliorarea dupa tratamentul  homeopatic s-a facut deja dupa prima saptamina de granule  cx  prostata si de picaturi de  catina  etc. M-am simtit  mult mai bine decit dupa 6  luni de antibiotice si de beta blocante  etc.
Daca vreti sa ma credeti este bine , la fel si in caz contrar.
Sint constient ca exista bolnavi si nu boli si ca la mine au avut efect ( homeopatie + masaj prostatic ).
Departe de mine reclame + alte chestii conexe.
Dar un medic bun trebuie recomandat.

Succes  maxim !
Similia similibus curantur.
Atentie mare la homeopatie, ea trateaza individul si nu boala direct . Deci nici un remediu homeopat care  de exemplu imi este bun mie nu inseamna automat ca e bun si la altul. Mergeti la homeopat pentru consult si ascultati regulile de luare a remediilor.
 Si acu fara misto,- Similia similibus curantur- pe romaneste inseamna ca cui cu cui se scoate. Prostatita nu a facut-o nimeni din masturbatie ci din contact sexual normal. Deci ca o prostata sa functioneze normal trebuie sa o folosim normal deci sa-i oferim posibilitatea de indeplinire a rolului ei. Deci sex e cauza, sex (protejat)e vindecarea, asta pentru cei ce cred in homeopatie. 
 Eu recomand termoterapia care nu e homeopatie dar poate ajuta inainte de sex. Un dus foarte cald cu jetul indreptat pe zona prostatei. Se obtine sezind pe vine deasupra dusului(protejati testicolele cu mina de apa fierbinte deoarece lor adica spermatogenezei nu le face bine caldura excesiva). Dupa 10 minute  de caldura fuga in pat la sex.  
Dati atentie si tratamentului naturist de la alte topice.

PS Nici o bacterie nu trezista la temperaturi de peste 42 de grade. Cu virusii e o alta treaba dar nu e cazul aici.

Ultima editare efectuata de catre osho in Joi 27 Mar 2014 - 6:55, editata de 1 ori (Motiv : gramatic)

osho

Sex : masculin Mesaje : 18
Data de inscriere : 05/03/2014
47
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare