WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Lun 27 Noi 2017 - 23:18 Scris de steven10

» nerv pudendal prostatita nebacteriana cronica
Dum 26 Noi 2017 - 6:25 Scris de Cristian 45

» PSA,mare, de facut biopsie a mai facut cineva?
Joi 23 Noi 2017 - 7:14 Scris de musat1954

» Stafilococ Auriu
Vin 17 Noi 2017 - 11:57 Scris de SorinBri

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Mier 15 Noi 2017 - 4:06 Scris de SorinBri

» Prostatita nebacteriana, jet urinar imprastiat
Dum 5 Noi 2017 - 9:08 Scris de CATA88

» Postatita cu chlamydia
Joi 2 Noi 2017 - 4:43 Scris de iionu88

» TAVANIC ATENTIE !
Mier 1 Noi 2017 - 10:50 Scris de mh_rw

» Nou pe aici...
Mier 1 Noi 2017 - 0:21 Scris de DanMircea

Tratamente naturiste

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Tratamente naturiste

Mesaj Scris de MOMO la data de Dum 17 Apr 2011 - 1:10

Mulțumesc și ție pentru împărtășirea experienței. Am sa fiu prudent.
MOMO
moderatori
moderatori

Sex : masculin Mesaje : 197
Data de inscriere : 10/11/2010
43
Localizare : On the Earth

http://prostatita.forum-gratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Mier 27 Iul 2011 - 12:30

brahmachari

Sex : masculin Mesaje : 109
Data de inscriere : 21/01/2011
45
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Mesaj Scris de mms la data de Joi 20 Oct 2011 - 9:54

de cate ori pe zi se ia kefirul de apa?

mms

Sex : masculin Mesaje : 154
Data de inscriere : 10/02/2011
33
Localizare : mures

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Joi 20 Oct 2011 - 14:14

depinde... cel mai bine e sa iei dimineata pe stomacul gol.
o perioada eu am baut si 2 litri/zi... nu au fost efecte negative.
Ca efecte pozitive... diminuarea durerilor de prostata si cresterea
cantitatii de urina din vezica inainte se a simti nevoia de a urina.
brahmachari

45

Sus In jos

Mesaj Scris de valentyno75 la data de Mier 28 Mar 2012 - 7:09

am si eu o rugaminte la voi, dintre firmele producatoare de tincturi tip "daciaplant", "fares", etc, de la care din ele sa cumpar tinctura de pufulita si gimpe? si ce alte tincturi mai sant pentru prostata din care a-ti probat voi si le considerati bune? va rog un sfat.

valentyno75

Sex : masculin Mesaje : 17
Data de inscriere : 25/01/2012
42
Localizare : brescia

Sus In jos

Mesaj Scris de goldk la data de Mier 28 Mar 2012 - 8:56

de la dacia plant sunt cele mai bune dar si hofigal sunt bune Very Happy

goldk

Sex : masculin Mesaje : 9
Data de inscriere : 23/03/2012
25
Localizare : Craiova

Sus In jos

Mesaj Scris de matoto la data de Mier 4 Apr 2012 - 3:23

A incercat cineva PROPRIN V?

matoto

Sex : masculin Mesaje : 2
Data de inscriere : 30/03/2012
38
Localizare : Calarasi

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Joi 4 Oct 2012 - 8:00

facusem un topic despre alimentatie dar nu-l mai gasesc asa ca scriu aici:
doua observatii... 1.daca mananc seara carne de pui fiarta (bine) pot sa tin foarte multa urina in vezica pe timpul noptii fara sa simt nevoia de a urina... 800 ml si chiar mai mult (de obicei in timul zilei simt nevoia de a urina cand am in jur de 300-350 ml (eu tot timul urinez intr-o sticla de plastic (gradata) sa vad daca e tulbure)
2.Daca manac un mango si apoi imediat beau cam 400 ml de lapte crud pot sa tin in vezica in jur de 500 ml pe timpul zilei.
Astea sunt doar observatii (nu tratament) care mi s-au parut interesante. Acum trec printr-o perioada mai buna cu dureri si jena minime.
Bafta si sanatate.
brahmachari

45

Sus In jos

Mesaj Scris de coly la data de Mier 24 Oct 2012 - 2:21

salut baieti ! cum o mai duceti ? am vazut o reclama la tv cu produsul "prosvent".
Prosvent poate reduce trezirile nocturne pentru mersul la toaletă, poate
uşura şi atenua problemele legate de aceasta. Componente active:
Vitaminele D3 şi E, zinc, seleniu, licopen şi extract din piper negru.
ce ziceti ? a incercat cineva?

coly

Sex : masculin Mesaje : 5
Data de inscriere : 28/06/2012
29
Localizare : Arges

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Vin 26 Oct 2012 - 11:42

am gasit o carte interesanta (socanta poate pentru unii)...
http://www.scribd.com/doc/81014626/The-Water-of-Life-Urine-Therapy-by-J-W-Armstrong
Aparent urina poate vindeca orice boala.
brahmachari

45

Sus In jos

Mesaj Scris de sereninigor la data de Vin 30 Aug 2013 - 2:52

Am incercat multe tratamente naturiste (si cu antibiotice dar fara rezultate). Dintre cele naturiste efecte bune au avut in cazul meu, in acesta ordine: pufulita capsule (si ceaiul dar nu prea ii suport gustul), coacaz negru, apipropolen. Cand simptomele se agravau foarte tare (ex. urinari foarte frecvente, senzatie de arsura/caldura la picioare, stare generala foarte proasta) am folosit ulei de ienupar (3-5 picaturi, eventual luate cu putina miere). In cateva ore imi reveneam din starea agravata

O sa mai fac o noua tura de incercat produse naturiste noi

sereninigor

Sex : masculin Mesaje : 1
Data de inscriere : 30/08/2013
32
Localizare : bucuresti

Sus In jos

salut

Mesaj Scris de misto la data de Mier 9 Oct 2013 - 4:51

mms a scris:Problemele constau in faptul ca de multe ori erectia este slaba,greu de obtinut si se pierde in timpul actului.Boala asta mi-a cam distrus viata,va dati seama.Nu stiu ce sa mai fac cateodata,in principal din cauza acestor probleme.
 In ce stadiu mai esti cu erectia si eu am probleme asemanatoare .

misto

Sex : masculin Mesaje : 9
Data de inscriere : 08/10/2013
35
Localizare : bucuresti

Sus In jos

brocoli protocol!

Mesaj Scris de Vizitator la data de Mier 8 Ian 2014 - 6:59

salutare cine a incercat brocolli protocol? in urma unor studii s-a demonstrat ca distruge pietrele prostatice in minim 2 luni cu doza dubla!
"În plus față de aceste proprietăți, Broccoli are un efect la fel de antilithogen (piatra rezolvate) pe piatra de prostata. Pentru efectul antilithogen trebuie să aplice BT cel puțin de două luni cu o cantitate dubla ,"

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Joi 9 Ian 2014 - 12:17

maradonel10 a scris:salutare cine a incercat brocolli protocol? in urma unor studii s-a demonstrat ca distruge pietrele prostatice in minim 2 luni cu doza dubla!
"În plus față de aceste proprietăți, Broccoli are un efect la fel de antilithogen (piatra rezolvate) pe piatra de prostata. Pentru efectul antilithogen trebuie să aplice BT cel puțin de două luni cu o cantitate dubla ,"

eu iau acum tincturi, uleiuri esentiale, scortisoara, turmeric, miere, urovaxom, garlic, ceaiuri, proprin v, diurosept, scortisoara, miere, otet de mere, etc.

cred ca , efect au doar tincturile, uleiurile esentiale, scortisoara si turmericul.

bercenarul

Sex : masculin Mesaje : 297
Data de inscriere : 17/11/2013
48
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de ovidiu-lucian la data de Mier 26 Feb 2014 - 5:46

Salut!
Am fost diagnosticat de urolog cu prostatita,in urma unui control,avand disconfort la urinare,la eco vazundu-se ca prostata este inflamata,marita.Am luat tratament cu antibiotic,10 zile,nicio imbunatatire,facut urograma dupa cca 3 sapt,care a iesit negativa.Apoi am incercat tinctura de merisor si culmea,dupa 2-3 zile senzatile disparand,dar apoi revenind si tot asa.Am mai urmat dupa ceva tratament atat de la urolog cat si de la dr.fam care insa n-a dat roade.
De 8 zile iau tinctura de pufulita si ghimpe,de la daciaplant,dar inca nu sint o ameliorare,plus ceai de pufulita.Fac bine daca dupa ce termin tratamentul(cred ca mai a cam o sapt) sa incerca si tinctura de ienupar,asta in cazul in care trec deja 2 sapt.si ceva iar rezultatele nu apar.Multumesc

ovidiu-lucian

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 30/01/2014
46
Localizare : timisoara

Sus In jos

Mesaj Scris de ovidiu-lucian la data de Mier 5 Mar 2014 - 14:58

Culmea,dupa mesajul postat,ziua urmatoare deja m-am simtit maio k,arsurile si usturimile la urinare reducandu-se treptat.Continuat cu tincturile cele 2 ,Dar ,toate bune si frumoase pana la un contact sex.cand,dupa ejaculare problm.au redevenit mai agresive.E normal sa se intample asta,cand deja cam 75/% din usturimi s-au redus,sa recidiveze dupa ejaculare?

ovidiu-lucian

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 30/01/2014
46
Localizare : timisoara

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Vin 7 Mar 2014 - 5:52

totul e nervos si muscular!

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Mar 25 Mar 2014 - 5:38

ovidiu-lucian a scris:Culmea,dupa mesajul postat,ziua urmatoare deja m-am simtit maio k,arsurile si usturimile la urinare reducandu-se treptat.Continuat cu tincturile cele 2 ,Dar ,toate bune si frumoase pana la un contact sex.cand,dupa ejaculare problm.au redevenit mai agresive.E normal sa se intample asta,cand deja cam 75/% din usturimi s-au redus,sa recidiveze dupa ejaculare?

eu am boala asta de 11 luni si patesc exact ca tine.simptomele apar si dispar tot timpul.am observat ca imi fac bine urmatoarele;
- zinat si biseptol (am luat in toamna o luna, mi-a disparut bacteria, m-am simtit bine o luna jumate si a aparut din nou);
- gimnastica pentru muschii pelvieni si multa miscare;
- aspirina- 2 pe zi la nevoie;
- mancare usoara- aproape fara carne, lactate, cafea si alcool,mai mult legume si fructe;

imi face rau contactul sexual, am dureri cam la 10 ore dupa, care ma pot tine 2-3 zile dupa care ma lasa.imi mai este rau la schimbarea de vreme cateva zile (atat cand se schimba din vreme calda in rece, cat si invers- dar daca se stabilizeaza vremea mai multe zile, imi trece). perfect insa (ca inainte) nu m-am simtit decat foarte rar.

bercenarul

48

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Mar 25 Mar 2014 - 6:34

o intrbare am si eu, vad ca voi vorbiti f mult de dureri, dar ce fel de dureri? eu nu am dureri pelviene sau de perineu. voi despre astfel de dureri vorbiti?

alin100%

Sex : masculin Mesaje : 101
Data de inscriere : 06/07/2013
34
Localizare : arges

Sus In jos

Mesaj Scris de MarianB la data de Mar 25 Mar 2014 - 8:09

ovidiu-lucian a scris:Culmea,dupa mesajul postat,ziua urmatoare deja m-am simtit maio k,arsurile si usturimile la urinare reducandu-se treptat.Continuat cu tincturile cele 2 ,Dar ,toate bune si frumoase pana la un contact sex.cand,dupa ejaculare problm.au redevenit mai agresive.E normal sa se intample asta,cand deja cam 75/% din usturimi s-au redus,sa recidiveze dupa ejaculare?
La mine e cam la fel, dupa 24 de ore de la contact incep durerile, care tin cam 2-3 zile. Partea proasta e ca nici abstinenta nu e o solutie, daca stau mai mult de 2 saptamani fara incepe sa ma doara.

MarianB

Sex : masculin Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/07/2013
41

Sus In jos

Mesaj Scris de gabone la data de Joi 27 Mar 2014 - 0:49

poate sa-mi spuna cineva daca a luat Prostate perform de la Provita si cum se simte dupa?

gabone

Sex : masculin Mesaje : 2
Data de inscriere : 16/03/2014
54
Localizare : giurgiu

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Joi 27 Mar 2014 - 3:58

alin100% a scris:o intrbare am si eu, vad ca voi vorbiti f mult de dureri, dar ce fel de dureri? eu nu am dureri pelviene sau de perineu. voi despre astfel de dureri vorbiti?

la fiecare sunt altfel de simptome.

la mine sunt niste senzatii naspa (nici nu stiu cum sa le zic- un amestec de durere, usturime, junghi, arsura si intepatura) in penis (in varf, pe canal sau la baza unde se insereaza in burta) la urinat, ejaculat (nu mereu, mai mult dupa ejaculare, la cateva ore), dar si in repaus daca sunt in criza sau stau mult pe scaun, la volan sau in pat pe spate (pozitii fixe) si dureri de testicule (foarte rar).

simptomul asta l-am avut intotdeauna.din iarna mi s-a adaugat durere in penis si cand ma screm la toaleta, jet slab la urinat.mi-a gasit la ecografie si retentive de urina (nu se goleste toata vezica de urina).

la altii am auzit ca sunt urinari dese, sange in urina sau sperma, febra, durere in sale, durere si senzatie de plin intre testicul si anus.

toate astea, se numesc ,,sindrom pelvian, inflamator dureros cronic,, (scrie si pe net) sau pe romaneste ,,cistita,,

porcaria asta de prostata e un manunchi de nervi care ajung la toate organele din zona (penis, testicul, epididim, vezicule seminale, vezica urinara, uretra, uretere, chiar rinichi), de-asta ne dor (sau par dereglate)toate organele astea, ca ne gandim la toate bolile din zona cand, de fapt, e bolnava doar prostata !!

cred ca din cauza asta, cel mai bun efect il au alfablocantele, antiinflamatoarele, gimnastica si baile calde (la picioare, jacuzzi sau sauna) pentru ca, pur si simplu, calmeaza nervii.

bercenarul

48

Sus In jos

Mesaj Scris de Serban Toni la data de Joi 27 Mar 2014 - 6:05

stiti de unde pot sa cumpar ulei de simburi de bostan de calitate ?

Serban Toni

Sex : masculin Mesaje : 26
Data de inscriere : 01/02/2014
45
Localizare : sibiu

Sus In jos

SOLARIS ulei volatil de oregano

Mesaj Scris de osho la data de Joi 27 Mar 2014 - 23:34

A incercat cineva Ulei volatil de oregano  10 ml, de la SOLARIS ca uz intern? Intrebarea e se poate administra ca uz intern deoarece are un gust de nesuportat.
Multumesc pt raspuns.

osho

Sex : masculin Mesaje : 18
Data de inscriere : 05/03/2014
47
Localizare : Satu Mare

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Vin 28 Mar 2014 - 4:55

nu e bun de nimic) cumpara original nu posirca.

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum