WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Nou pe aici...
Mier 18 Oct 2017 - 23:44 Scris de DanMircea

» Prostatită cronică bacteriană tratată
Mar 10 Oct 2017 - 12:30 Scris de Necajitu15

» Saltele/brau cu turmalină pentru prostatită
Dum 8 Oct 2017 - 0:48 Scris de COV

» Prostatita nebacteriana , nervul pudental, sau probleme cu coloana???
Mier 4 Oct 2017 - 21:58 Scris de AndreiB

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 1 Oct 2017 - 12:19 Scris de amon

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Dum 1 Oct 2017 - 11:55 Scris de cursor

» Incepere tratamament naturist...
Vin 29 Sept 2017 - 11:26 Scris de AndreiB

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 15 Sept 2017 - 4:23 Scris de MOMO

» Dieta Ketogenica (efecte miraculoase)
Lun 21 Aug 2017 - 22:23 Scris de Raducu

Tratamente naturiste

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Tratamente naturiste

Mesaj Scris de bogdanmihai la data de Mar 1 Apr 2014 - 0:10

Un tratament care a dat rezultate foarte bune in cazul meu (prostatita cronica nebacteriana) este cu Quercetina si Bromelain pastile ( sunt amandoua in aceasi capsula) de la Organica luat timp de 1 luna, 2 pastile pe zii, supozitoare Capricon 1 pe zii seara la culcare timp de 14 zile pe luna si ceai de pufulita si ghimpe 2 cani pe zii timp de o luna desigur fara frig general si mai ales la picioare, fara bai fierbinti doar calde (daca faceti baie cu apa fierbinte mai mult congestionati prostata, diferenta de temperatura intre apa si mediul ambiant fiind mare). Pot sa va spun ca simptomele sunt aproape de 0, jetul urinar in 95 % din urinari este normal iar in cele 5% din cazuri este foarte putin diminuat, urinez de 3-5 ori pe zii, noaptea nicioadata.

bogdanmihai

Sex : masculin Mesaje : 76
Data de inscriere : 02/02/2013
27
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Mar 1 Apr 2014 - 0:14

de unde ai luat capsulele?

alin100%

Sex : masculin Mesaje : 101
Data de inscriere : 06/07/2013
33
Localizare : arges

Sus In jos

Mesaj Scris de bogdanmihai la data de Mar 1 Apr 2014 - 0:16

Un alt tratament care mi l-a recomandat un medic a fost cu Proxana si Biosept Plus  3-5 picaturi /zii cu 30 minute inainte de masa. Acesti tratament nu l-am incercat. Puteti sa combinati tratamentul de mai sus si cu acesta in cazul bacterian, Bioseptul fiind un antibiotic natural.

bogdanmihai

27

Sus In jos

Mesaj Scris de bogdanmihai la data de Mar 1 Apr 2014 - 0:18

Uite de aici http://www.farmacia-naturista.com/quercetin-bioactiv-500mg-60-capsule-organika.html am dat comanda si am ales sa-mi vina prin posta.

bogdanmihai

27

Sus In jos

Mesaj Scris de ATW la data de Mar 1 Apr 2014 - 1:53

bogdanmihai a scris:Un tratament care a dat rezultate foarte bune in cazul meu (prostatita cronica nebacteriana) este cu Quercetina si Bromelain pastile ( sunt amandoua in aceasi capsula) de la Organica luat timp de 1 luna, 2 pastile pe zii, supozitoare Capricon 1 pe zii seara la culcare timp de 14 zile pe luna si ceai de pufulita si ghimpe 2 cani pe zii timp de o luna desigur fara frig general si mai ales la picioare, fara bai fierbinti doar calde (daca faceti baie cu apa fierbinte mai mult congestionati prostata, diferenta de temperatura intre apa si mediul ambiant fiind mare). Pot sa va spun ca simptomele sunt aproape de 0, jetul urinar in 95 % din urinari este normal iar in cele 5% din cazuri este foarte putin diminuat, urinez de 3-5 ori pe zii, noaptea nicioadata.

Capricon de care? Ca sunt catea feluri, cu extract de pufulita, ghimpe sau cu extract de propolis si rasina de conifere?

E Carpicon. Site aici http://www.carpicon.ro/default.asp?appid=1543

ATW

Sex : masculin Mesaje : 51
Data de inscriere : 09/02/2013
36
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Mar 1 Apr 2014 - 3:16

bogdanmihai a scris:Un tratament care a dat rezultate foarte bune in cazul meu (prostatita cronica nebacteriana) este cu Quercetina si Bromelain pastile ( sunt amandoua in aceasi capsula) de la Organica luat timp de 1 luna, 2 pastile pe zii, supozitoare Capricon 1 pe zii seara la culcare timp de 14 zile pe luna si ceai de pufulita si ghimpe 2 cani pe zii timp de o luna desigur fara frig general si mai ales la picioare, fara bai fierbinti doar calde (daca faceti baie cu apa fierbinte mai mult congestionati prostata, diferenta de temperatura intre apa si mediul ambiant fiind mare). Pot sa va spun ca simptomele sunt aproape de 0, jetul urinar in 95 % din urinari este normal iar in cele 5% din cazuri este foarte putin diminuat, urinez de 3-5 ori pe zii, noaptea nicioadata.

cand ti s-a zis fara bai fierbinti (ci doar calde) se refereau la baile generale la tot corpul sau doar cele la picioare.eu mai fac bai fierbinti , dar doar la picioare in lighean cu apa fierbinte si cu sare (cum faceau batranii nostri la raceli), or dauna si astea ? sau cand zic calde si nu fierbinti, se refera la baile generale la tot corpul ?

bercenarul

Sex : masculin Mesaje : 297
Data de inscriere : 17/11/2013
48
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de bogdanmihai la data de Mar 1 Apr 2014 - 3:34

Da la baile generale se refera, nu cred ca au ce dauna cele de la picioare. Depinde de cum te simti, eu nu ma simteam prea bine cand faceam o baie fierbinte si spunandui asta medicului acesta a fost raspunsul : apa fierbine congestioneaza mai rau un tesut care deja e inflamat iar in legatura cu supozitoarele eu am luat cu propolis si rasina.

bogdanmihai

27

Sus In jos

Mesaj Scris de adrianux la data de Mar 1 Apr 2014 - 12:04

Băile la prostatită trebuie sa fie fierbinți. .atât cat sa nu va ardeți.  Se testeaza cu dosul palmei. Apa fierbinte relaxează mușchii si scade inflamația.

adrianux

Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Serban Toni la data de Lun 11 Apr 2016 - 22:34

Incercati in perioada asta ceaiul de urzica moarta inflorita 15 zile . mie imi merge ffbine le iau din gradina iar dupa cele 15 zile le cosesc si mai tirziu dupa ce o sa creasca dinou si sa infloreasca o sa fac o noua cura .Am citit undeva si mie imi merge bine . Sanatate

Serban Toni

Sex : masculin Mesaje : 26
Data de inscriere : 01/02/2014
45
Localizare : sibiu

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus