WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Stafilococ Auriu
Vin 17 Noi 2017 - 11:57 Scris de SorinBri

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Mier 15 Noi 2017 - 4:06 Scris de SorinBri

» Prostatita nebacteriana, jet urinar imprastiat
Dum 5 Noi 2017 - 9:08 Scris de CATA88

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 3 Noi 2017 - 3:46 Scris de mitelea

» Postatita cu chlamydia
Joi 2 Noi 2017 - 4:43 Scris de iionu88

» TAVANIC ATENTIE !
Mier 1 Noi 2017 - 10:50 Scris de mh_rw

» Nou pe aici...
Mier 1 Noi 2017 - 0:21 Scris de DanMircea

» Tratament bacteriofag
Mier 1 Noi 2017 - 0:02 Scris de cursor

» Probleme legate de miros infectios
Mier 25 Oct 2017 - 5:52 Scris de MOMO

urgenta-sfaturi!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

urgenta-sfaturi!

Mesaj Scris de tudor la data de Mier 27 Apr 2011 - 10:38

Dragi colegi de suferinta,

Vroiam sa va informez ca trec printr-un episod extrem de acut.S-a declansat chiar inainte de Paste si am deja dureri mari in zona testiculara si mai ales rectala.Simt efectiv prostata inflamata ca o minge de tenis.

Ce ar fi de facut intr-o atare situatie pentru atenuarea simptomelor si a inflamatiei?Ce a mers cel mai bine pentru dvs. in asemenea situatii?

Sub nicio forma nu as merge la doctor pentru ca sigur mi-ar da alte antibiotice,total inutile,si nu am chef si de efecte secundare!

Orice sfat verificat este util.

Multumesc,
Tudor

tudor

Sex : masculin Mesaje : 13
Data de inscriere : 08/03/2011
35
Localizare : constanta

Sus In jos

Re: urgenta-sfaturi!

Mesaj Scris de mms la data de Mier 27 Apr 2011 - 21:32

Eu ti-as recomanda in primul rand supozitoare antiinflamatoare si mult ceai de pufulita,4-5 cani pe zi.

mms

Sex : masculin Mesaje : 154
Data de inscriere : 10/02/2011
33
Localizare : mures

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Joi 28 Apr 2011 - 0:46

Bai fierbinti, umpli cada jumate cu apa calda/fierbinte, stai in ea 15 minute si o sa te simti mai bine (ajuta la irigarea prostatei). De preferat sa le faci seara inainte de culcare. Mai poti lua si aspirina, pe mine ma ajuta.

eugen

Sex : masculin Mesaje : 121
Data de inscriere : 27/04/2011
31
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Joi 28 Apr 2011 - 1:55

manaca 2 grepfruit pe stomacul gol cateva zile.
ceai de orz 1 cana / zi.
brahmachari

Sex : masculin Mesaje : 109
Data de inscriere : 21/01/2011
45
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Joi 28 Apr 2011 - 8:43

Pt urgenta bai calde cu ulei de pin pus intro lingura de gel de dus si dupa baie administrarea unui supozitor cu propolis, daca sunt si probleme cu urinarea recomand Renostim tinctura Dacia plant este f eficient si in situatii grave de retentie de urina administrarea de apa de grau dimineata si seara .

iancu cosmin

Sex : masculin Mesaje : 53
Data de inscriere : 29/11/2010
31
Localizare : ploiesti

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Joi 28 Apr 2011 - 9:05

Inca ceva dragi prieteni in caz de retentie de urina a venit primavara ceva foarte eficient sunt frunzele verzi de patlagina incepand cu luna mai o sa creasca destul de mare se gasesc la tara pe marginea santului in locuri umede adica mai la tot pasul chiar si la periferia orasului , puteti sa intrati pe net ca un medic urolog le recomanda spune ca avut cazuri cand era nevoie de executarea unui cateter urinar ca pacientul sa poata sa urineze frunzele de patlagina au avut efect,se pare ca principiile active din planta duc la scaderea inflamatiei. Se iau frunzele de patlagina se spala cu apa calduta dupa care se infasoara penisul cu ele in cateva minute veti urina usor acest lucru anul trecut in vara lam incercat si eu.un lucru ieftin la indemana oricui.

iancu cosmin

Sex : masculin Mesaje : 53
Data de inscriere : 29/11/2010
31
Localizare : ploiesti

Sus In jos

Mesaj Scris de tudor la data de Vin 29 Apr 2011 - 7:04

Multumesc pentru sfaturi.Singura chestie care calmeaza durerea este baia fierbinte.Problema e ca dupa aia ma ia din nou,si uneori mai tare chiar.Poate,fiind o inflamatie,prea multa caldura dauneaza.

Nu am retentie urinara,dar urinez mai greu si jetul e mai subtire.

In rest,nu prea functioneaza nimic.

Apropos,la mine durerea asta severa se pare ca e cauzata mai degraba de inflamatia veziculelor seminale.De fiecare data cand am un episod acut si imi fac eco,veziculele se vad cele mai umflate,mai putin prostata.Deci diagnosticul este de veziculita cronica,dar asta presupune desigur si inflamatia prostatei.

Cunoasteti daca e vreun tratament sau vreo recomandare mai specifica pentru veziculele seminale?

Merci,
Tudor

tudor

Sex : masculin Mesaje : 13
Data de inscriere : 08/03/2011
35
Localizare : constanta

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Joi 21 Mar 2013 - 14:06

ceai dorel renal, supozitoare propolis, pufulita, polen crud zilnic, brocoli de 2 ori pe zi, 9 catei usturoi zilnic cu apa, tincturi ienupar, cimbru, ghimpe, propolis, pufulita 30 de zile!!

Maradonel, de data asta am pus eu virgulele, data viitoare am sa te rog sa le pui singur pentru ca altfel nu se intelege nimic.

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum