WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Stafilococ Auriu
Vin 17 Noi 2017 - 11:57 Scris de SorinBri

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Mier 15 Noi 2017 - 4:06 Scris de SorinBri

» Prostatita nebacteriana, jet urinar imprastiat
Dum 5 Noi 2017 - 9:08 Scris de CATA88

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 3 Noi 2017 - 3:46 Scris de mitelea

» Postatita cu chlamydia
Joi 2 Noi 2017 - 4:43 Scris de iionu88

» TAVANIC ATENTIE !
Mier 1 Noi 2017 - 10:50 Scris de mh_rw

» Nou pe aici...
Mier 1 Noi 2017 - 0:21 Scris de DanMircea

» Tratament bacteriofag
Mier 1 Noi 2017 - 0:02 Scris de cursor

» Probleme legate de miros infectios
Mier 25 Oct 2017 - 5:52 Scris de MOMO

Tratamente naturiste

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Brocoli Protocol----f. eficient, trebuie incercat !!!

Mesaj Scris de adrianux la data de Vin 19 Noi 2010 - 5:53

Incercati cura cu apa de brocoli, este foarte eficienta in cazul prostatitei. Se mai numeste si " Brocoli Protocol".
Se fierbe 200-400 g de brocoli ( proaspat sau congelat) in 1 litru de apa, timp de 5 minute. Se bea apa jumate dimineata si jumate seara inainte cu 20 min de masa.
http://www.chronicprostatitis.com/broccoli.html este bun atat ptr. prostatita cat si ptr adenom de prostata. Se face cure de 4 saptamani cu 3 zile pauza la fiecare sampatamana sau 45 zile ptr cei cu simptome mai mari.
Repet..este foarte eficient !

Ultima editare efectuata de catre adrianux in Mar 7 Dec 2010 - 5:08, editata de 1 ori

adrianux

Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Quercetin

Mesaj Scris de adrianux la data de Vin 19 Noi 2010 - 5:57

De asemeni Quercetin este un bioflavonoid ( natural) care este folosit f. mult de bolnaviii de prostatita din SUA. Eu iau zilnic cate 2 capsule.
http://www.chronicprostatitis.com/quercetin.html din pacate in Romania nu este suficient de promovat. Incercati poate gasiti prin farmacii !!

adrianux

Sus In jos

Re: Tratamente naturiste

Mesaj Scris de sebi37 la data de Mier 24 Noi 2010 - 9:09

Eu iau de vreo 6 luni tinctura de ghimpe de 2 ori pe zi si tinctura de propolis de 3 ori pe zi , plus 1 capsula de vitamina E si seminte de dovleac cel putin 100g de zi neprajite numai uscate si pot sa zic ca se simt ceva imbunatatiri si sa zic si de ce , inainte nu prea aveam jet urinar acum parca si- a mai revenit si parca si apasarile de la vezica mi-au disparut nu de tot dar sunt foarte rare iar la partea sexuala acum ejaculez in cantitate mai mare si mai cu forta.Inca sint departe de vindecare dar sper ca intr-un 1 an sau 2 sa scap de porcaria asta care te afecteaza atit fizic cat si pshic si ca o adaugare pt mine personal cum ma simt acum fata de acum 2 ani e o mare realizare in bine cu toate ca progresul nu e f mare .Multa sanatate si sa auzim numai de bine iar pt cei ce citesc postati aici tratamentele pe care le urmati voi si progresele care le aveti

sebi37

Sex : masculin Mesaje : 9
Data de inscriere : 06/11/2010
44

Sus In jos

Kombucco orientalis ?! eficient sau o noua teapa ?

Mesaj Scris de adrianux la data de Joi 25 Noi 2010 - 3:51

A incercat cineva Kombucco orientalis ? Ati auzit pe cineva care a incercat?
Sau este un alt gen de teapa....Question

http://kombucco.eu/kombucco/romana/beneficii-vindecari-tratamente/prostatita.php

Ultima editare efectuata de catre adrianux in Mar 7 Dec 2010 - 5:09, editata de 1 ori

adrianux

Sus In jos

Mesaj Scris de MOMO la data de Joi 25 Noi 2010 - 4:31

Pare teapa...
MOMO
moderatori
moderatori

Sex : masculin Mesaje : 197
Data de inscriere : 10/11/2010
43
Localizare : On the Earth

http://prostatita.forum-gratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de adrianux la data de Joi 25 Noi 2010 - 5:16

Chiar am sunat acum , au zis ca un tratament pe 2 luni ar costa 250 Ron........ma mai gandesc....
Exclamation

adrianux

Sus In jos

Clinica Naturalia - Voluntari Bucuresti

Mesaj Scris de adrianux la data de Joi 25 Noi 2010 - 5:43

Am aflat personal de la cineva care a fost personal acolo si sustine ca are rezultate bune. L-am rugat sa imi ia si mie un tratament, sa mi-l puna la posta. Cred ca pe sambata il am. Tratamentele acolo se dau pe baza anazilelor medicale, pe care eu le-am trimis anticipat la clinica prin e-mail. Sper sa fie ceva util. Va mai tin la curent...

http://www.naturalia.ro

adrianux

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Lun 29 Noi 2010 - 7:43

Ca metoda terapeutica va mai recomand baile calde de sezut cu ulei de pin. Se pune apa calda in cada cat poate sa reziste corpul daca se poate cat mai calda si intr-o lingura de sampon se toarna 10 picaturi de ulei de pin. O sa observati pe moment o mare alinare. Mare atentie ce ulei esential de pin folositi trebuie sa fie natural printre altele cele pe care le cunosc eu naturale sunt cele comercializate de solaris plant si cel de la fares este bun.Trebuie imediat ce ati pus uleiul in cada cu sampon neaparat in sampon altfel nu se dizolva in apa sa va bagati imediat in cada deoarece uleiul se evapora foarte usor. Tot terapeutic trebuie sa evitati constipatia cu toate ca aceasta boala cte constipa eu unul foloseam laxative la greu herbolax de la cosmopharm contine foarte multa senna dar am inteles ca provoaca dependenta si acum folosesc tarate de psylium le gasiti in plafare sau cine poate si isi permite colon help dar mie mi se pare destul de scump.

iancu cosmin

Sex : masculin Mesaje : 53
Data de inscriere : 29/11/2010
31
Localizare : ploiesti

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Lun 29 Noi 2010 - 7:45

adrianux sa ne transmiti si noua ce tratament ti-au dat cei de la clinica naturalia.

iancu cosmin

31

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Lun 29 Noi 2010 - 8:56

Momentan folosesc si sucul Noni de Tahiti se spune ca stimuleaza sistemul imunitar si este indicat in afectiuni ale vezicii urinare am luat pana acum o sticla nu am obtinut cine stie ce rezultate cert este cam scump100 ron sticla o sa mai urmez o luna doua si o sa va tin la curent cu ce se intampla.

iancu cosmin

31

Sus In jos

Mesaj Scris de megabittte la data de Mar 30 Noi 2010 - 11:09

pt imunitate cred ca e bun urowaxom . creste nr de lomfocite t si leucocite iar aceastea efecteiv mai omoara din bacterii .

megabittte

Sex : masculin Mesaje : 15
Data de inscriere : 21/11/2010
54
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Mier 1 Dec 2010 - 3:25

Megabitte ai obtinut rezultate pozitive cu el,se poate procura fara reteta medicala eventual un pret daca poti sa ne spui si noua. Mersi

iancu cosmin

31

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Vin 3 Dec 2010 - 10:58

Un produs mai puternic in special antinfectios si antibacterian este uleiul esential de cimbru. Se poate lua de 2-3 ori pe zi cate 4 picaturi intr-o lingurita de miere poate fi folosit cu succes in special de cei care prezinte infectii ale prostatei cu diversi germeni bacterieni. Atentie nu il luati mai mult de 10 zile continu este foarte puternic faceti o pauza de cateva zile dupa care puteti relua administrarea. In tari ca Franta uleiurile esentiale volatile sunt considerate o alternativa la antibiotice deoarece succesul antibioticelor nu este totdeauna cel scontat si pe langa aceasta uleiurile esentiale nu produc atatea ravagii in organism cum produc antibioticele si deaceea in aceasta tara este o traditie in folosirea uleiurilor din plante. Cum am mai relatat si intr-o postare anterioara mare grija ce fel de uleiuri folositi printre altele solaris plant produce uleiuri naturale , firma fares.

iancu cosmin

31

Sus In jos

Mesaj Scris de megabittte la data de Sam 4 Dec 2010 - 10:36

revin despre urowaxom . este bun . dar nu face minuni . este un adjuvantal tratamentului antibiotic . se poate lua fara reteta si costa cam 60 lei 10 pastile . se fac cure de 3 luni 1 pastlila pe zi cu pauze. rezultatul este cresterea nmarului de leucocite din sange si deci ditrugerea microbilor . la mine nr de leucocite creste de fiecare data cand il iau.

megabittte

54

Sus In jos

Ceai de ghimpe (maracine)

Mesaj Scris de sebi37 la data de Lun 13 Dec 2010 - 17:57

Cum am mai scris si inainte eu personal am ceva imbunatatiri urmind acelasi tratament naturist de ceva timp(6 luni )si rezultatul e incurajator pt ca chiar si acum cu toate ca a venit frigul si am facut si abuz de stat la calculator nu mi sau agravat simptomele , urinez 1 data pe noapte(fata de anul trecut cind ieseam de 3-4 ori ) iar pe zi la 2-3 ore in functie si de lichidele pe care le beau dar cel mai incurajator pt mine e partea sexuala ca pot sa sustin un act sexual mai mult timp si cantitatea de sperma e mai mare ca si forta ejecularii.Ce iau eu: pe stomacul gol 40-50 picaturi tinctura de ghimpe dupa vreo 20 min beau o cana de ceai de ghimpe(nu de la plafare ) si dupa ce termin ceaiul iau 30-40 picaturi de tinctura de propolis dar dupa mine zic ca toata treaba e ceaiul de ghimpe care nu l-am mai baut pina acum si de ce zic asta pt ca am mai luat si inainte tincturi dar nu cu acelasi rezultat ca acum . Mai am si zile proaste dar imi trec mai repede ca inainte (cel mult 1 zi ) , stiu ca sunt departe de a fi vindecat dar pt mine e o mare realizare si de aceea va sfatuiesc sa incercati si ceaiul asta de ghimpe(maracine ) care il puteti lua culege de pe cimp , trebuie cules si uscat la umbra dupa care maruntit iar ceaiul il puteti prepara ca infuzie 1 lingurita la 250 gr de apa si lasat sa infuzeze cel putin 10-15 min din care se bea 2 cani pe zi cu 30 min inainte de masa , e un pic amar la gust dar numai daca pui prea mult ghimpe.Va urez multa sanatate si o stare de spirit cat mai buna pt ca ea e cheia succesului in vindecare bolii asteia care te loveste atit psihic cat si fizic.

sebi37

Data de inscriere : 06/11/2010
44

Sus In jos

Mesaj Scris de Agrippa la data de Mar 14 Dec 2010 - 10:39

A incercat cineva capsule de la Pronatura medica-group sau Fares? Prostata Force sau Prostavital?

Pretul pare destul de piperat tinand cont de dozajul si perioada recomandata.

Agrippa

Sex : masculin Mesaje : 12
Data de inscriere : 14/12/2010
31
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Mar 14 Dec 2010 - 10:45

Nu incerca daca totusi vrei sa incerci ceva incearca Seren 30 cps Sun medic si ceai Prostata 50 gr vrac se beau 3 ceaiuri pe zi si suplimebntar dak vrei ceai de os de iepure stef mar este un bun diuretic puternic asigura o mai buna urinare cel mai important foloseste ceaiurile ca nu sunt asa scumpe.

iancu cosmin

31

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Mar 14 Dec 2010 - 10:48

Ceaiul prostata de la fares este un amestec din mai multe plante.

iancu cosmin

31

Sus In jos

Mesaj Scris de Agrippa la data de Mar 14 Dec 2010 - 11:01

Merci de sfat, mai degraba as incerca Seren decat ce am mentionat mai sus.

Agrippa

Data de inscriere : 14/12/2010
31
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj Scris de megabittte la data de Lun 20 Dec 2010 - 12:56

usturoi natural - de orefereat - se inghite ca pastila cu apa sau tinctura de usturoi . propolis si urowaxom . e o varianta.
usturoiul se un fel de biseptol natural . se ia 1 sapt . apoi 1pauza.
eu asta fac acu ... sa vedem .plus prostamol uno .
si alfablocantele ajuta cardura, proscar etc mai scad volumul inflamat al prostatei ,

megabittte

54

Sus In jos

Mesaj Scris de megabittte la data de Mar 21 Dec 2010 - 11:28

la mine are un oarecare efect pozitiv ustroiul natural si propolisul . eu inghit grauntii feliati cu apa ca pe biseptol . nu se ia mai mult de o saptamana ca irita stomacul . se face pauza o sapt si aoi se reia .
sanatate

megabittte

54

Sus In jos

Mesaj Scris de sky_high la data de Mar 11 Ian 2011 - 12:58

Asa cum a zis si adrianux tratamentul cu broccoli este foarte bun. Eu am urmat protocolul timp de 2 saptamani jumate (desi trebuia 3) si nici ala nu l-am urmat 100% ca la carte si pot spune ca am vazut imbunatatiri majore. Pur si simplu imi disparuse disconfortul din zona pelviana.

sky_high

Data de inscriere : 05/01/2011
32
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de aricris la data de Vin 14 Ian 2011 - 6:22

Nu stiu cum puteti bea fiertura aia de pe broccoli.De mancat il maninc fiert ,mai putin crud dar zeama aia nici cum nu o pot bea.
Pentru cei care au incercat tratamentele cu vreo luna in urma sa ne mai spuna si noua cam cum sta treaba.
Ce iau eu acuma-pilule urisan de trei ori /zi inainte de masa,beau ceai pt prostata de la fares cam 1 l/zi (parca am observat o oarecare usurare daca il beau inainte de masa cu vreo 15 min),i-au zinc +ca si mg si maninc broccoli.Tratamentul cu antibiotice l-am oprit cam de 10 zile si ma bucur ca nu m-iau revenit simptomele mai puternic.Mai iau cate o lingura de ulei de masline dimineata (si asta gretos) pentru ca am colesterolul bun mult scazut si citisem pe undeva ca acest colesterol are influenta si asupra gradului de sensibilitate a organismului la infectii.
Deci cu astea am de gand sa ma duc inainte cel putin 1 luna.Nu cred ca as mai adauga ceva la "tratamentul" asta ca deja sunt plin de tabieturi ,de cescute ,canute ,lingurite si vase pt ceaiuri ca se ia sotia de mine.

aricris

Data de inscriere : 13/01/2011
41
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Carmen Piperea

Mesaj Scris de alin la data de Joi 20 Ian 2011 - 23:22

In urma cu 8 ani in urma unui contact sexual neprotejat am contactat o infectie care a fost destul de dificil de tratat
,ptr ca medicul dermatolog a comis o eroare (nu vreau sa acuz pe nimeni).Toate bune si frumoase pina acum 1 an cind urinam frecvent si in urma unei ecografii a reiesit ca am prostata inflamata. Am luat o gramada de antibiotice si situatia s-a mai ameliorat pina in noiembrie 2010 cind am inceput sa resimt din nou prostata .O s-a revin cu mai multe informatii pe forum ulterior .Vreau sa va cer parerea cu privire la tratamentul doamnei Carmen Piperea. Va multumesc anticipat si o voi reveni pe forum cu informatii utile

alin

Sex : masculin Mesaje : 1
Data de inscriere : 20/01/2011
39
Localizare : vrancea

Sus In jos

Mesaj Scris de marian la data de Vin 21 Ian 2011 - 2:17

Alin trebuie de verificat inainte de toate, daca a avut rezultate , si daca exista pacienti tratati, eu am vorbit cu ea la tel. si tratamentul este destul de scump, cam 120 RON / luna, am intrebat-o ce contine si a zis ca "ceaiuri si tincturi" refuzand sa dea detalii. Daca doamna in cauza a facut un amestec de ceaiuri de pufulita si ghimpe si tinctura de propolis ? Asta putem face si noi acasa fara sa dam de 10 ori mai mult. Eu nu zic ca nu e buna dar nu am gasit nicaieri pacienti tratati de prostatita cu acest tratamentul doamnei . Ramane sa mai vedem.
Apar din ce in ce mai multi vraci pe internet, unii cu aparate ( vezi prostagym), altii cu supozitoare (propolicium), fel de fel de leacuri care garanteaza 100% vindecarea.
Cel mai concludent lucru ptr a forma o anumita opinie ramane feedbackul adica parerile celor care au folosit un anumit produs.

marian

Sex : masculin Mesaje : 16
Data de inscriere : 03/12/2010
47
Localizare : provincie

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 5 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus