WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Nou pe aici...
Mier 18 Oct 2017 - 23:44 Scris de DanMircea

» Prostatită cronică bacteriană tratată
Mar 10 Oct 2017 - 12:30 Scris de Necajitu15

» Saltele/brau cu turmalină pentru prostatită
Dum 8 Oct 2017 - 0:48 Scris de COV

» Prostatita nebacteriana , nervul pudental, sau probleme cu coloana???
Mier 4 Oct 2017 - 21:58 Scris de AndreiB

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 1 Oct 2017 - 12:19 Scris de amon

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Dum 1 Oct 2017 - 11:55 Scris de cursor

» Incepere tratamament naturist...
Vin 29 Sept 2017 - 11:26 Scris de AndreiB

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 15 Sept 2017 - 4:23 Scris de MOMO

» Dieta Ketogenica (efecte miraculoase)
Lun 21 Aug 2017 - 22:23 Scris de Raducu

Cernitol (polen de secara )

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Cernitol (polen de secara )

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Mier 27 Apr 2011 - 9:15

Pe mine cernitolul simt ca ma ajutat in ceea ce priveste urinarea urinez mai usor si niciodata noaptea. In ceea ce priveste erectia si viata sexuala nu am rezultate satisfacatoare am si momente bune dar predomina mai mult cele rele. La mine chestia cu boala este pe perioade o sapt sunt binisor dupa care incep din nou problemele mai mult cele legate cu urinarea (jet slab, senzatia de arsura pe uretra ) , in concluzie parerea mea este ca cernitolul merita incercat dar pe perioade lungi eu iau cam de o luna jumate.

Ultima editare efectuata de catre iancu cosmin in Mier 27 Apr 2011 - 9:17, editata de 1 ori (Motiv : greseli de exprimare gramaticale)

iancu cosmin

Sex : masculin Mesaje : 53
Data de inscriere : 29/11/2010
31
Localizare : ploiesti

Sus In jos

Mesaj Scris de adrianux la data de Dum 8 Ian 2012 - 6:47

Imbunatatiri substantiale dupa un tratament cu Cernitol si Serrapeptaze care l-am inceput acum o luna jumatate.

Cernitol puteti cumpara de aici in siguranta.
http://www.health-supplement.co.uk/website1/HealthSupplements/Product/cernitol-250tabl-cernelle.php?add=prod_prod-s1/625
VA ajunge cu tot cu livrare in jur de 40€.

Serapeptase gasiti aici http://www.serrapeptase.info/buy-serrapeptase/

puteti lua in paralel cu Cernitol ul , dar este recomandat ca pe durata tratamentului sa intrerupeti " starchy carbs" in special painea,orezul,cartofii..care mentin inflamatia.

Merita incercat cred.

adrianux

Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de klop la data de Sam 18 Aug 2012 - 21:07

pentru ronnie spunemi si mie ceaiul e bun si pentru prostatita bacteriana pentru k am urinari dureri mai putin astept un raspuns te rog mult

klop

Sex : masculin Mesaje : 13
Data de inscriere : 09/08/2012
33
Localizare : adjud

Sus In jos

Mesaj Scris de nickk11 la data de Mar 27 Noi 2012 - 10:05

Salut baieti , stie cineva daca pot lua Cernitol daca am fost diacnosticat cu prostatita acuta?

nickk11

Sex : masculin Mesaje : 10
Data de inscriere : 25/04/2012
62
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Joi 29 Noi 2012 - 6:17

Nu cred trebuie facut anbioterapie cu antibiotice ca sa distrugi bacteria responsabila de aparitia prostatitei acute ,sincer daca executi tratamentul ca la carte urgent poti sa scapi usor de draca ,daca nu raspunde la anbioterapie incearca tonic renal renostim 200 ml de la Dacia plant si in situatii extreme uleiul volatil de cimbru Solaris asta depinde si despre ce discuti cu doctorul dar aceste lucruri le in cerci numai dupa tratamentul cu antibiotic si ceri si parerea urologului tau
Iti doresc multa sanatate si lupta ca ai sanse mai mari ca noi de reusita.

iancu cosmin

Sex : masculin Mesaje : 53
Data de inscriere : 29/11/2010
31
Localizare : ploiesti

Sus In jos

Mesaj Scris de vik71 la data de Vin 25 Ian 2013 - 5:31

in primul rand incep a-mi cere scuze tuturor membrilor si celui [celor] ce au reusit sa mentina pe linia de plutire acest forum.
intr-adevar acest sernitol ultra-laudat isi face treaba.iau de peste 10 zile ,cate 6 tablete pe zi si deja vad oaresce rezultate.nu mari [nici nu am pretentia dupa numai 10 zile],dar au cam disparut usturimile si jetul este mai puternic.ma trezesc o data pe noapte si urinez .oricum e un pas inainte.2 dim ,2 pe la ora 16 si 2 tablete pe la 23-23.30 la culcare.am avut de ales intre Gold prostate de la Solgar [ o firma premium din USA si acest cernitol .va voi tine la curent cu ameliorari,simptome,etc,etc,am de gand sa fac o cura de minim 6 luni si chiar mai mult .stima la toata lumea si capul sus ,sunt altele si mai rele pe lumea asta decat boala asta nenorocita care ne macina psihicul

vik71

Sex : masculin Mesaje : 6
Data de inscriere : 28/05/2012
46
Localizare : galati

Sus In jos

Mesaj Scris de Xulescu la data de Sam 26 Ian 2013 - 2:51

Salut Vik71,
Apreciez mult ca esti optimist in aceste momente. Si eu incerc sa fiu la fel.
Sunt interesat de rezultatele ce le vei obtine. Eu nu am luat inca cernitol, insa iau zi de zi polen simplu(dimineata si seara cate o jumatate de lingurita) si mananc rodii zi de zi ( o jumatate seara ) si cate un catel de usturoi ( seara inainte de culcare ) , mai iau si cate 2 capsule de ulei de dovleac, si de asemenea simt o ameliorare a simptomelor.
Multa sanatate!
Xulescu

Xulescu

Sex : masculin Mesaje : 20
Data de inscriere : 10/07/2012
30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de aweingertner la data de Joi 21 Mar 2013 - 15:34

adrianux a scris:Imbunatatiri substantiale dupa un tratament cu Cernitol si Serrapeptaze care l-am inceput acum o luna jumatate.

Serapeptase gasiti aici http://www.serrapeptase.info/buy-serrapeptase/

puteti lua in paralel cu Cernitol ul , dar este recomandat ca pe durata tratamentului sa intrerupeti " starchy carbs" in special painea,orezul,cartofii..care mentin inflamatia.

Merita incercat cred.

Serrapeptase-le trebuie luat cu moderatie, mai bine zis cu grija. Unul din efectele adverse(nu la toata lumea) dar cel mai rau este pneumonia.

Cernitolul e bun, si dupa parerea mea trebuie luat a la long. Eu il cumpar de aici pt. ca mi se pare mai ieftin

Multa sanatate!

aweingertner

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 14/02/2013
47
Localizare : Bistrita

Sus In jos

Mesaj Scris de Centeri Marius Ionut la data de Mar 2 Apr 2013 - 22:17

HELP!

Ma puteti ajuta cu un link al unui magazin online din Suedia care livreaza Cernitol si in Romania.
Am tot trimis email-uri, dar toti imi spun ca nu livreaza in Romania.

Va multumesc anticipat!

Centeri Marius Ionut

Sex : masculin Mesaje : 14
Data de inscriere : 26/02/2013
28
Localizare : Cluj Napoca

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Vin 28 Iun 2013 - 4:26

salutare tuturor,va rog frumos astia mai vechi de pe site eu am comandat cernitol 2 cutii ma ajuta adika in timp ma scapa de prostatita de dazele acute?eu am facut 2 epis acute deci am inceput sa am calcificari cu cat fac mai multe faze acute cu atat se calcufica mai rau prostata si trebuie scoasa nemaifiind functionala.deci am si eu o intrebare va rog frumos care a folosit cernitolul tine boala sub control impiedica reacutizarea?va multumesc mult,sanatate
aveti vreun link de unde pot lua cernitol sa ajunga in bucuresti ??admin ma poti ajuta?careva?va rog frumos card am.

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Centeri Marius Ionut la data de Vin 28 Iun 2013 - 5:17

Buna maradonel.

Eu am luat Cernitol o perioada ( 3 luni ). La mine nu a functionat si am renuntat.
Din studiile facute asupra pacientilor suferinzi de prostatita s-a relevat faptul ca la o parte din pacienti Cernitolul are efecte extraordinare, iar la o parte nu prea, sau chiar deloc (  ca si in cazul meu ).

Te salut

Centeri Marius Ionut

Sex : masculin Mesaje : 14
Data de inscriere : 26/02/2013
28
Localizare : Cluj Napoca

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2