WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Nou pe aici...
Mier 18 Oct 2017 - 23:44 Scris de DanMircea

» Prostatită cronică bacteriană tratată
Mar 10 Oct 2017 - 12:30 Scris de Necajitu15

» Saltele/brau cu turmalină pentru prostatită
Dum 8 Oct 2017 - 0:48 Scris de COV

» Prostatita nebacteriana , nervul pudental, sau probleme cu coloana???
Mier 4 Oct 2017 - 21:58 Scris de AndreiB

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 1 Oct 2017 - 12:19 Scris de amon

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Dum 1 Oct 2017 - 11:55 Scris de cursor

» Incepere tratamament naturist...
Vin 29 Sept 2017 - 11:26 Scris de AndreiB

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 15 Sept 2017 - 4:23 Scris de MOMO

» Dieta Ketogenica (efecte miraculoase)
Lun 21 Aug 2017 - 22:23 Scris de Raducu

Argint coloidal

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Argint coloidal

Mesaj Scris de brahmachari la data de Vin 21 Ian 2011 - 4:57

argint coloidal ati incercat?
Eu am incercat cu tot felul de medicamente (zanocin, tamsol) si alte produse naturiste de vreo 5 ani si nu am reusit sa ma vindec Sad
Am avut perioade in care urinam sperma aproape in fiecare zi Sad
Am aflat recent de argint coloidal si de mai bine de o luna iau in fiecare zi.
Se simte o ameliorare dar nu pot sa spun ca m-am vindecat inca.
Puteti afla mai multe despre argintul coloidal aici:
http://www.scribd.com/doc/12335693/Argintul-Coloidal-Sfarsitul-a-peste-650-de-boli
http://asktom-naturally.com/colloidal-silver-01.html
brahmachari

Sex : masculin Mesaje : 109
Data de inscriere : 21/01/2011
45
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Re: Argint coloidal

Mesaj Scris de adrianux la data de Vin 21 Ian 2011 - 5:54

am gasit si eu un blog in care cineva explica cum se produce ag. coloidal. http://nosex12.wordpress.com/argint-coloidal/
Tu l-ai produs singur ? Nu face vreo reactie sa explodam ? Very Happy Asa sigur nu o sa ne mai doara nimic:))

adrianux

Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Vin 21 Ian 2011 - 5:56

Da. L-am produs singur. Nu am citit pe nicaieri ca face reactii. Eu il folosesc de ceva timp si pana acum nu am simtit nici un efect secunda negativ.
brahmachari

45

Sus In jos

Mesaj Scris de Admin la data de Vin 21 Ian 2011 - 8:26

Sa inteleg ca linkul postat de adrianux este blogul dvs?
Admin
Admin
Admin

Localizare : Munchen

http://www.prostatita-cronica.com

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Vin 21 Ian 2011 - 14:52

da
brahmachari

45

Sus In jos

Mesaj Scris de aricris la data de Sam 22 Ian 2011 - 3:45

Cum ajuta asta la prostata?Sunteti adeptul abstinentei(sau ideei ca aceasta face bine)? Medicul mi-a spus sa fac cat mai mult sex ca ar face bine la prostata.

aricris

Sex : masculin Mesaje : 12
Data de inscriere : 13/01/2011
41
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Sam 22 Ian 2011 - 4:38

argintul coloidal este folosit in locul antibioticelor obisnuite (zanocin si altele), pentru a elimina infectia. Eu nu cred ca sexul este benefic pentru prostata. Nu vad nici un motiv care sa sustina aceasta afirmatie.
brahmachari

45

Sus In jos

Mesaj Scris de aricris la data de Sam 22 Ian 2011 - 7:02

Pai am inteles ca eliminandu-se lichidul seminal mai des, exista avantajul ca prostata este curatata (drenata) de eventualele infectii(sau ajuta la asta) si odata cu lichidul seminal si bacteriile presupse.

aricris

Sex : masculin Mesaje : 12
Data de inscriere : 13/01/2011
41
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Sam 22 Ian 2011 - 14:10

Prostata nu e nici muschi nici burete sa storci infectia din ea. Oricat de mult lichid prostatic ai elimina daca raman bacterii incep sa se inmulteasca si nu castigi absolut nimic... din contra ai doar de pierdut. ideea e sa distrugi bacteriile, la asta folosesc antibioticele... si argintul coloidal.

http://nosex12.wordpress.com/articole/science-discovers-the-physiological-value-of-continence/

“`You eject the substance of the synovial fluid. You send forth, to gratify a moment’s passion, the very material of which the brain is made. This is a fact which you will acknowledge when you consider that all this semen is the material of which all these substances are made and supplied, and when the semen is ejected you have selected the best part of the body to go out and become to you a useless inert mass, which can never be restored to you under any circumstances. It is lost and gone. Then, the semen being out of the body, the sexual penalty comes apace. The penalty for this loss of semen is so far reaching and so concealed from the body of people of the present day that we do not know the exact spot to look for it. But we tell you, when you see paralysis, palsy, apoplexy, rheumatism, brain softening, bent shoulders and haggard face; when you observe a young old man and the dried up young lady, in all of these cases, and in dozens of others, you may set it down that there have been sexual losses and a waste of the bodily substance from the sexual orgasm.

“`You will see this penalty all around you, and there is no place where you may go but you will see the fruits of this sexual indulgence to excess. The penalty may be denied, and all these diseases may be attributed to every other cause under the sun, but you will be right in laying it at the proper place, and that is to the sexual drain which has sapped the blood corpuscles of the victim before you. We assure you nothing can be so very enervating as this sexual excess, and any sexual mating is an excess, providing it is not for the purpose of having children.
brahmachari

45

Sus In jos

Mesaj Scris de marian la data de Sam 22 Ian 2011 - 16:01

brahmachari cat ar costa tratamentul cu argint coloidal pentru o luna, ai putea sa-mi dai si mie ptr o luna ? nu prea le am cu electronica si nu cred ca as fi in stare sa produc singur.

ai putea te rog sa traduci ce ai scris mai sus in romaneste, am folosit goagle si mia dat o cacialma.. Surprised

marian

Sex : masculin Mesaje : 16
Data de inscriere : 03/12/2010
47
Localizare : provincie

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Dum 23 Ian 2011 - 6:46

Gasesti pe internet sa cumperi, dar vezi de unde il iei.. au am luat de aici: http://microhydrin.ro/product.php?id_product=17
si nu am simtit nici un efect... apoi am decis sa imi fac eu acasa. Nu trebuie sa te pricepi la electronica sa faci argint coloidal. Iti trebuie 2 sarme de argint pur, apa pura, 1 rezistenta 1,5 kohm, 3 baterii de 9 v, 1 multimetru si sarme sa le legi intre ele. Un TDS-metru e foarte util, dar nu obligatoriu. Problema in Romania e apa. Nu am gasit pe nicaieri apa distilata. La apadistilata.ro am gasit pe unii care ziceau ca apa lor e pura... cand am masutat-o cu TDS-metrul apa lor avea 80ppm impuritati (apa de la mine de la robinet are in jur de 100). Ideal e ca apa sa aiba 0ppm. Cum nu am gasit pe nicaieri a trebuit sa il pun pe tata sa faca apa distilata cu instalatia lui de tzuica. Am obtinut apa cu 2-3-4 ppm. Acceptabil in opinia mea.
Nu vand argint coloidal.
Traducerea (aproximativa):
"Ejaculezi fluidul sinovial. Arunci afara pentru un moment de pasiune, chiar materialul din care este facut creierul. Acesta este un fapt pe care il vei constientiza cand iei in considerare ca toata sperma este materialul din care aceste substante sunt facut si alimentate, si cand sperma este ejaculata ai ales cea mai buna parte a trupului sa o arunci afara si sa devina o masa inerta si nefolositoare, care nu mai poate fi reintegrata in nici o circumstanta. Este dusa si pierduta. Atuci, dupa ce sperma este in afa trupului, penalizarea sexuala apare imediat. Penalizarea pentru pierderea spermei ajunge asa departe si este asa de ascunsa de trupul oamenilor din zilele noastre incat nu stim exact locul unde sa o cautam. Dar iti spunem, cand vezi paralizie, neputiinta, apoplexie, reumatism, slabiciunea creierului, umeri indoiti si fata trasa; cand vezi un tanar om batran si o tanara uscata; in toate aceste cazuri, si in multe altele, poti spune ca acestea au aparut datorita pierderilor sexuale si a irosirii substantelor trupuliu prin orgasmul sexual.

Vei vedea aceasta penalizare peste tot in jurul tau, si nu exista loc in care sa mergi si sa nu vezi fructele exceselor sexuale. Penalizarea poate fi negata, si toate aceste boli pot fi atribuite oricarei alte cauze sub soare, dar vei avea dreptate cand vei spune, ca datorita secatuirii sexuale care a stors de vlaga sangele victimei din fata ta. Te asiguram ca nimic nu poate fi asa enervant precum excesele sexuale si orice imperechere sexuala este un excess, daca nu este pentru scopul de a avea copii.
brahmachari

45

Sus In jos

Mesaj Scris de marian la data de Lun 24 Ian 2011 - 2:11

Ciudata teorie, n-am mai auzit asa ceva. Din cate stiu ejacularea este benefica, ptr prostata. Dreneaza prostata si produce degajarea lichidului seminal, care neeliminat se calcifica, si de aici incep problemele.

marian

Sex : masculin Mesaje : 16
Data de inscriere : 03/12/2010
47
Localizare : provincie

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Lun 24 Ian 2011 - 5:51

sperma se reabsoarbe in organism, nu se calcifica.
brahmachari

45

Sus In jos

rugaminte

Mesaj Scris de liviuliviu la data de Sam 4 Iun 2011 - 17:23

cum fac sa intru si eu in legatura cu dvs ? sunt disperat ..am incercat o groaza de antibiotice si tot nu pot sa elimin enteroccoul din prostata.
Va rog mult ... as vrea sa cumpar de la dvs argint coloidal .

liviuliviu

Sex : masculin Mesaje : 11
Data de inscriere : 29/05/2011
31
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Sam 4 Iun 2011 - 20:54

ati cautat pe internet?
http://www.shopmania.ro/magazin.html?q=Argint%20coloidal
recomandarea mea e sa luati argintul rectal (e mai usor de administrat decat credeti) Folositi o seringa de 10 sau 20 ml cu un futunas de la un perfuzor. Este mult, mult mai eficient decat luat pe cale orala.
brahmachari

45

Sus In jos

Mesaj Scris de adrianux la data de Dum 5 Iun 2011 - 0:52

liviuliviu a scris:cum fac sa intru si eu in legatura cu dvs ? sunt disperat ..am incercat o groaza de antibiotice si tot nu pot sa elimin enteroccoul din prostata.
Va rog mult ... as vrea sa cumpar de la dvs argint coloidal .

http://exclusiv-store.com/store/
Aici
gasesti aparate care produc argint coloidal. Dupa cum am mai scris si
in topicul destinat aparatelor fizioterapeutice, acest site este sigur
din punct de vedere al securitatii bancare ( mai ales daca folositi
paypal ). Livrarea imediata , iar colectarea in cel mult 10 zile.

http://exclusiv-store.com/store/product_info.php?currency=EUR&products_id=41

Ultimul costa 116€.

Bafta si sanatate.

adrianux

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Dum 5 Iun 2011 - 1:29

Daca doriti sa faceti argint coloidal gasiti aici ceva explicatii din experienta mea:
http://nosex12.wordpress.com/argint-coloidal/

Daca este cineva interesant... am de vanzare 2 sarme de argint pur 9999 (eu am cumparat 4 mai demult si 2 nu le-am folosit deloc)
Le-am cumparat de aici: http://www.atlasnova.com/SilverWire610.htm
Le vand la acelasi pret de pe site dar economisiti transportul din usa pana in romania. Suport eu cheltuielile de transport cu posta romana.
Bafta.
brahmachari

45

Sus In jos

argint coloidal

Mesaj Scris de liviuliviu la data de Dum 5 Iun 2011 - 10:08

va multumesc ptr promptitudine ...da am cautat pe internet si am gasit o multime de oferte dar nu am incredere . nu vreau sa ma imbolnavesc mai mult decat sunt deja.mai degraba as merge pe varianta care ati folosit o si dvs .Insa daca il prepar acasa , sunteti sigur k e buna metoda asta ? v-ati tratat cu argint coloidal preparat de dvs ? ati simtit ceva imbunatatiri ? va multumesc anticipat

liviuliviu

31

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Dum 5 Iun 2011 - 12:06

Pai nu prea poti sa te imbolnavesti mai rau decat esti cu argint coloidal. Singura tzeapa pe care o poti lua cu argintul este sa cumperi apa chioara, desi asta se poate testa relativ usor cu o raza laser (efectul Tyndall) Prin argintul coloidal raza laser se reflecta de particulele de argint aflate in suspensie. Eu si acum iau argint coloidal din cand in cand.... Eu personal nu mai vreau sa mai aud de antibiotice. Mai rau m-au nenorocit decat mi-au facut bine. Pentru mine boala asta a fost ca un blestem. M-am luptat cu toate puterile sa scap de ea dar inca nu am reusit. De ameliorat s-a ameliorat simtitor dar in continuare am jena la prostata daca stau mult timp pe scaun si urinez mai des decat ar trebui pentru ca prostata este iritata uneori. Este in continuare sensibila mai ales la alimentatie.
brahmachari

45

Sus In jos

Mesaj Scris de liviuliviu la data de Mar 7 Iun 2011 - 1:23

il voi prepara acasa. as fi interesat de sarmele acelea pe care spuneati k le vindeti . vi le cumpar eu . locuiesc in apropiere de pitesti si as putea sa vin sa le iau personal de la dvs , sau prin posta . cum preferati si dvs...

liviuliviu

31

Sus In jos

interesat de sarmele de argint

Mesaj Scris de liviuliviu la data de Mier 8 Iun 2011 - 8:21

sunt interesat de sarmele acelea. vreau sa le cumpar . cum procedam ?

liviuliviu

31

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Mier 8 Iun 2011 - 11:51

ti-am trimis un mesaj privat cu numarul meu de telefon. nu l-ai primit?
brahmachari

45

Sus In jos

Mesaj Scris de nicanor la data de Dum 3 Iul 2011 - 2:06

ieri in timp ce calatorieam pe tren , intrand in vorba cu cineva am ajuns la subiectul prostatita. Omul a zis ca a suferit 4 ani de aceasta boala si ca sa tratat folosind apa de argint introdusa cu o seringa direct pe uretra timp de 4 saptamani . Cica trebuie tinut acolo 5 min in fiecare zi. A zis ca a facut tratamentul asta la indrumarea unui doctor din Germania. Spune ca de 2 ani nu mai are nimic. Mi-a inspirat o doza de incriedere, mai ales ca nu avea nici un scop sa ma minta
brahmacari poti sa imi spui parerea ta ? eu sint hotarat sa incep asa ceva dar vreau sa te intrieb daca crezi ca apa de argint poate irita sau cauza arsuri pe urietra. Pe internet nu am gasit nimic desprie acest lucru.

nicanor

Sex : masculin Mesaje : 4
Data de inscriere : 02/05/2011
46
Localizare : cluj

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Dum 3 Iul 2011 - 8:44

Pe uretra? phew... cum a bagat-o acolo cu seringa? Mi se pare dubioasa din start chestia asta. Eu am luat argint coloidal aproape zilnic o perioada mai lunga de timp rectal. Este mult mai usor decat suna. Am folosit o sering de 10 ml, un tub de la un perfuzor de la farmacie (costa 1,6 lei) si un fel de "dop" luat de la un sprey nazal (olinth)... furtunasul (am taiat cam 10 cm din perfuzor) Am uns "dopul" de la spray cu unt (la inceput), dar ulterior am descoperit ca alifia de galbnele este mult mai buna; am introdus "dopul" de la spray in anus si am apasat pe seringa Smile
Este floare la ureche....
Prostata este asezata chiar langa colon... din cauza asta doctorul cand iti baga degetul in fund poate sa verifice daca este marita sau nu. TOATE lichidele (supozitoarele) introduse in colon sunt absorbite in sange. Prin rect este cea mai usoara cale de a lua medicamente fara a le altera in nici un fel. Categoric argintul coloidal ajunge si la prostata introdus in felul asta.
Daca il iei pe gura... in primul rand am citit ca este "dezactivat" in mare masura de acidul din stomac... apoi trebuie sa treaca prin intestinul subtire...sa se absoarba in sange... etc.. etc.. Din cauza asta nu prea este recomandat sa se ia argint coloidal pe gura... pentru ca nu isi face efectul asa cum ar trebui.
In cazul meu cred ca a avut un efect benefic... (cat de mult mi-as fi dorit sa fi stiut de argint inainte sa iau antibiotice) insa nu pot sa spun ca m-am vindecat de prostatita. Eu personal sunt 99% sigur ca nu mai am infectie la prostata insa a ramas ea iritata si slabita din cauza tratamentului cu antibiotice (zanocin + tamsol = sunt doua medicamente CRIMINALE in opinia mea... am plans mult de tot mai tarziu... chiar si acum plang din cauza lor pentru ca mi-am distrus intestinele cu ele).
Din experienta proprie unul dintre factorii care dauneaza FOARTE MULT prostatei sunt urinarile dese care apar la inceput. Vezica NU ESTE PLINA.... si NU ESTE o senzatie NORMALA de urinare. FIECARE urinare afecteaza prostata... o forteaza INUTIL si "muschii" din interior sunt iritati tot timpul... daca faci asta tot timpul pentru cateva luni bune nu ai cum sa nu afectezi prostata... lucrul asta lasa sechele pentru perioade lungi de timp chiar si in cazul unei "asazise" vindecari. Din cauza asta apar perioadele bune de aparenta vindecare cu perioadele rele in care durerea si iritatia revin.
Eu personal daca ar fi sa aleg intre argint coloidal si antibiotice as alege argintul (luat pe cale rectala) fara sa clipesc... este doar o parere personala bazata mai mult pe suferintele crunte prin care am trecut din cauza acestei boli nenorocite (in cazul meu cred ca este un blestem sau o karma extrem de proasta).
Bafta si sanatate maxima.
brahmachari

45

Sus In jos

Mesaj Scris de nicanor la data de Dum 3 Iul 2011 - 14:25

de introdus nu cred ca e greu deloc doar pui lichidul in seringa fara ac apoi apesi si se duce in uretra. Am vorbit cu omul aproape 3 ore despre asta el nu vindea nimic si nu avea de profitat deloc din aceasta treaba.Nici macar numarul de telefon nu a vrut sa il lase. Mia zis sa incerc cu incriedere. si are destul sens ce spune el, chiar am gasit undeva ca gonorea se trateaza in fielul asta. Is curios daca argintul poate crea arsuri sau lucruri de felul asta.

nicanor

Sex : masculin Mesaje : 4
Data de inscriere : 02/05/2011
46
Localizare : cluj

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus