WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Nou pe aici...
Mier 18 Oct 2017 - 23:44 Scris de DanMircea

» Prostatită cronică bacteriană tratată
Mar 10 Oct 2017 - 12:30 Scris de Necajitu15

» Saltele/brau cu turmalină pentru prostatită
Dum 8 Oct 2017 - 0:48 Scris de COV

» Prostatita nebacteriana , nervul pudental, sau probleme cu coloana???
Mier 4 Oct 2017 - 21:58 Scris de AndreiB

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 1 Oct 2017 - 12:19 Scris de amon

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Dum 1 Oct 2017 - 11:55 Scris de cursor

» Incepere tratamament naturist...
Vin 29 Sept 2017 - 11:26 Scris de AndreiB

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 15 Sept 2017 - 4:23 Scris de MOMO

» Dieta Ketogenica (efecte miraculoase)
Lun 21 Aug 2017 - 22:23 Scris de Raducu

POVESTEA MEA

Pagina 3 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: POVESTEA MEA

Mesaj Scris de florinelb la data de Mier 16 Feb 2011 - 5:47

Salutari tuturor,
Revin si eu dupa o pauza de cateva saptamani, din pacate fara modificari semnificative in simptomatologia bolii (continui tratament cu tincturi de ghimpe+pufulita, Prostate Optimizer si Vitamina E). In ceea ce priveste relatiile sexuale, mie medicul mi-a recomandat contacte cat mai frecvente, dar incer sa ma limitez la 1-2 pe saptamana (am ceva dureri dupa care dispar dupa 1-2 zile). Nu am probleme cu erectia, din contra in timpul noptii ma trezesc din cauza unor erectii prelungite. Problema este ca uneori, am iritatii pe capul penisului care dispar in 2-3 zile. Mai are cineva asa ceva? In ceea ce priveste "abstinenta pe durata tratamentului", la ce va referiti ca eu tot fac tratament alopat cu/sau fara tratament naturist de vreun an de zile. In toata aceasta perioada ar trebui sa ma abtin?

florinelb

Sex : masculin Mesaje : 21
Data de inscriere : 06/01/2011
47
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad la data de Mier 16 Feb 2011 - 6:32

@ mms : se pare ca noi avem simptome la fel. Si in cazul meu in loc sa am erectie simt mai multa usturime in zona iar penisul se face si mai mic. Acum cu tratamentul cu antibiotice e chiar mai rau. In plus am o substanta alba pe capul penisului de cand am inceput tratamentul. O sa stau asa pana cand il termin ( inca 3 saptamani ) si apoi o sa ma duc la un urolog sa vad ce imi zice. Probabil ca o sa-i cer sa fac din nou testul la semen si dupa aia daca nu are nicio varianta de tratament o sa incep tratamente naturiste. In ceea ce priveste nervii din zona aia exista un test care aici in america se cheama Pelvic EMG. Eu nu l-am facut pentru ca se face doar in anumite spitale si asigurarea mea medicala nu mi-l acoperea. Am facut totusi un test la doctorul urolog care a constat in injectarea unei substante in penis care trebuie sa duca la erectie indiferent la ce te gandesti in momentele alea. La mine a fost ok asa ca doctorul a zis ca nu am nicio problema "mecanica".

@ florinelb : referitor la relatii sexuale parerile sunt impartite insa mai multi spun ca e bine sa ejaculezi frecvent. Totusi ceea ce zice brahmachari suna logic insa , la fel cum ai zis si tu, mie mi-e greu sa ma abtin total pentru o lunga perioada de timp. Bine, am sa ma abtin acum pana cand termin tratamentul.

vlad

Sex : masculin Mesaje : 16
Data de inscriere : 09/02/2011
37
Localizare : New York

Sus In jos

povestea mea

Mesaj Scris de volumis la data de Mier 16 Feb 2011 - 12:50

Buna tuturor, De vreo 3 ani am din cand in cand niste dureri in testicule, stiti ca si cum te-ai lovi usor.Iar de ceva timp mai indelungat aveam o durere in partea stanga a anusului, in special noaptea, dupa ce statea pe WC imi trecea se intampla cam de cateva ori pe an.De cand am inceput sa am dureri in testicule si durerile din anus sunt mai frecvente.Saptamana trecuta am fost internat in spital mi-au facut analize de sange, urina,ecografie totul este normal.Vineri ca ultim test mi-au facut masaj de prostata pentru a lua secretie prostatica pe lama, nu am primit rezultatul inca.Dupa masajul de prostata inca simt si acum un disconfort in anus mai ales cand stau jos ,oare cat o sa simt asta intrebare pt.Al Jareau

volumis

Sex : masculin Mesaje : 1
Data de inscriere : 15/02/2011
52
Localizare : timisoara

Sus In jos

Mesaj Scris de mms la data de Sam 19 Feb 2011 - 5:08

@Vlad Ai dreptate,avem cam aceleasi simptome.Am fost si eu la o gramada de urologi dar degeaba.Totusi niciunul nu s-a gandit ca poate fi o problema cu nervii din acea zona,desi eu sunt din ce in ce mai sigur ca aia e din cauza simptomelor pe care le am.Am incercat multe tratamente naturiste cu rezultate destul de bune dar pe perioada scurat,simptomele revenind si mai puternice.Trebuie sa imi fac din nou programare la urolog deoarece nu mai stiu ce sa mai fac.Sa ma tii la curent te rog daca apar noutati.La fel voi face si eu.

mms

Sex : masculin Mesaje : 154
Data de inscriere : 10/02/2011
33
Localizare : mures

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Sam 19 Feb 2011 - 5:53

mms a scris:Am incercat multe tratamente naturiste cu rezultate destul de bune dar pe perioada scurta,simptomele revenind si mai puternice.Trebuie sa imi fac din nou programare la urolog deoarece nu mai stiu ce sa mai fac.
Poti sa amintesti un tratament naturist pe care l-ai incercat si a dat rezultate pe moment? Simptomele au revenit mai puternice imediat ce ai intrerupt tratamentul? Sau cand ai incercat sa intretii relatii sexuale? Daca tratamentul naturist a dat rezultate de ce nu ai continuat? Daca erau pastile as fi inteles, dar cu produse naturiste nu vad ce te impiedica sa continui.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Incearca sa practici Sarvangasana (postura lumanarii) daca poti macar 10 min/zi (pe stomacul gol). Am citit ca intareste organele sexuale.
brahmachari

Sex : masculin Mesaje : 109
Data de inscriere : 21/01/2011
45
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Mesaj Scris de MOMO la data de Sam 19 Feb 2011 - 9:36

@brahmachari, cuvinte precum "naspa" nu au ce cauta pe acest forum. Suntem aici sa ne ajutam intre noi, nu sa ne descurajam. Daca nu esti medic si daca nu ai facut teste pe mms, te rog sa nu te pronunti. Nu-l va ajuta cu nimic, dimpotriva. Poate intentiile tale au fost bune, dar ai grija te rog la detalii. Sunt foarte importante pentru psihic.

@mms Parerea mea ca pana nu ai niste teste care sa certifice "problemele cu nervii" uita de acest aspect. Aceleasi simptome le am si eu si multi altii. Am gandit la fel ca tine ca am "probleme cu nervii", am fost la trei neurologi, dar nimeni nu a putut dovedi nimic. Toti m-au trimis la psiholog sau urolog.
Cred in teoria Dr. Wise care sustine contractia muschilor planseului pelvin, deci implicit contractia nervilor din zona. Tot ce pot sa-ti spun este ca relaxarea psihica ajuta muschii din zona si, implicit, vei putea creste senzatiile placute.
Am obtinut progrese vizibile la nivelul senzatiilor de cand am abadonat focusarea obsesiva pe zona si m-am relaxat.
MOMO
moderatori
moderatori

Sex : masculin Mesaje : 196
Data de inscriere : 10/11/2010
43
Localizare : On the Earth

http://prostatita.forum-gratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Sam 19 Feb 2011 - 10:08

MOMO a scris:@brahmachari, cuvinte precum "naspa" nu au ce cauta pe acest forum. Suntem aici sa ne ajutam intre noi, nu sa ne descurajam. Daca nu esti medic si daca nu ai facut teste pe mms, te rog sa nu te pronunti. Nu-l va ajuta cu nimic, dimpotriva. Poate intentiile tale au fost bune, dar ai grija te rog la detalii. Sunt foarte importante pentru psihic.
Imi cer iertare daca expresiile mele au deranjat. Nu am vrut sa insult pe nimeni. Nu sunt doctor, si nici teste nu am facut.
O sa incerc sa fiu mai atent pe viitor.
Sanatate.
brahmachari

45

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad la data de Sam 19 Feb 2011 - 16:12

@mms : Ce anume ai incercat si te-ai simtit mai bine? Eu zic sa incerci din nou dar pe perioada mai lunga. Adica sa continui tratamentul naturist si 2-3 luni dupa ce te simti foarte bine. Eu unul am cam terminat-o cu medicii ca sunt de 31 zile antibiotice intravenoase si , din pacate nu simt nicio imbunatatire ba chiar e un pic mai rau. Si acum iau 3 antibiotice in acelasi timp. Termin in 2 saptamani si apoi am sa ma duc sa imi fac din nou testul la sperma la care au iesit bacteriile alea sa vad daca e vreo schimbare. Poate nu bacteriile cauzeaza starea mea. Am sa intreb urologul daca are vreo solutie. Probabil ca o sa imi spuna de operatie. Deci mai mult ca sigur in 2 saptamani imi voi incerca norocul cu tratamente naturiste.

Multa sanatate tuturor!

vlad

37

Sus In jos

Mesaj Scris de brahmachari la data de Sam 19 Feb 2011 - 23:45

vlad a scris: Eu unul am cam terminat-o cu medicii ca sunt de 31 zile antibiotice intravenoase si , din pacate nu simt nicio imbunatatire ba chiar e un pic mai rau. Si acum iau 3 antibiotice in acelasi timp. Termin in 2 saptamani si apoi am sa ma duc sa imi fac din nou testul la sperma la care au iesit bacteriile alea sa vad daca e vreo schimbare. Poate nu bacteriile cauzeaza starea mea. Am sa intreb urologul daca are vreo solutie. Probabil ca o sa imi spuna de operatie. Deci mai mult ca sigur in 2 saptamani imi voi incerca norocul cu tratamente naturiste.

Multa sanatate tuturor!
Poti sa ne spui si noua ce antibiotice iei?
La 30 de ani (daca asta e varsta ta reala din profil) sa faci operatie?
Iti dau un sfat... nu ai nimic de pierdut. Incearca sa bei zilnic 2 cani de ceai de orz (1 dimineata pe stomacul gol+ 1 in timpul zilei). Pui 1 lingura de boabe de orz la 500 ml apa si fierbi timp de 5 minute.Daca poti sa pui si 1 betisor mic de scortisoara este foarte bine. Bea ceaiul asta in fiecare zi timp de cel putin 2 saptamani si te asigur ca vor aparea efecte benefice. In alta ordine de idei am mai descoperit un aliment cu efecte benefice pentru prostata... ananasul... am mancat 2 seri la rand si iar am avut erectie puternica noaptea... asa de puternica incat m-am trezit din somn.
Sanatate.
brahmachari

45

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad la data de Dum 20 Feb 2011 - 0:03

Ai inteles gresit. Doctorul s-ar putea sa zica : operatia e ultima solutie. Dar bineinteles ca eu nici macar nu iau in calcul o asemenea varianta cum am mai spus si intr-un post anterior. De aceea am zis mai devreme ca am cam terminat-o cu medicii si de abia astept sa trec pe tratamente naturiste.

La mine problema numarul 1 e erectia si lipsa libidoului ca durerea nu chiar asa mare. Acum de cand nu mai am niciun fel de activitate sexuala parca e mai rau. Simt zona pelvica inclusiv penisul asa amortita. Simt o usturime si amorteala.

Antibioticele pe care le iau sunt :

INVANZ 1 gm ( il iau o data pe zi de 31 de zile si mai am inca 10 zile parca )

GENTAMICIN 240 mg ( o data pe zi de 6 zile si mai am 15 zile )

VANCOMVCIN 1000 mg ( de 2 ori pe zi de 6 zile si mai am 15 zile )

Toate 3 sunt INTRAVENOASE dar e usor sa le iau pentru ca mi-au instalat PICC LINE in mana si nu simt nimic plus ca nu sunt gravitationale asa ca nu trebuie sa stau ca la perfuzii. Insa nu simt nicio imbunatatire deocamdata.

Mersi de sfaturi!
Sanatate

vlad

37

Sus In jos

Mesaj Scris de adrianux la data de Dum 20 Feb 2011 - 2:17

vlad s scris: Probabil ca o sa imi spuna de operatie
Mai mult ca sigur ca nu o sa-ti spuna de nici o operatie stai linistit. Nu are ce operatie sa-ti faca. Doar in situatia cand nu mai poti urina, ceea ce nu e cazul tau.

adrianux

Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de mms la data de Lun 21 Feb 2011 - 1:54

@vlad@brahmacari Tratamentul care a dat rezultatele cele mai bune la mine si dupa care m-am simtit foarte bine timp de aproape un an l-am spus si in rubrica cu tratamente naturiste ,il spun si acum:tinctura de ghimpe si tinctura de pufulita ,ambele puse intr-o cana de ceai de pufulita de trei ori pe zi inainte de mese.Ceai de pufulita am baut la greu,chiar si 5 cani pe zi.Apoi tinctura de propolis,la fel de trei ori pe zi.Am luat si antibiotic Bispetol cure de 14 zile odata la 2 luni.Pentru imbunatatirea erectiei am luat ZEMAN SX si am mai luat si Prostamol Uno jumatate de an.Din pacate acum simptomele au revenit puternic si probabil din cauza unei raceli intr-o noapte,caci eu lucrez si noaptea.M-am apucat din nou de tratamentul acesta dar nu prea da rezultate de data asta.M-am programat si la un Stamey sa vad daca nu cumva este vreo bacterie sa iau si un antibiotic dupa antibiograma.Intre timp mi-am comandat din Suedia prin cineva Cernitol ,ca am auzit multe despre el,saptamana viitoare imi vine.O sa va tin la curent cu rezultatele obtinute

mms

33

Sus In jos

Mesaj Scris de mms la data de Lun 21 Feb 2011 - 1:57

@vlad Anul trecut am luat pentru erectie Zeman sx si a avut rezultate foarte bune,minim 3 luni trebuie sa iei.M-am apucat de 2 saptamani sa iau iarasi dar inca nu vad rezultate de data aceasta,dar inca mai tre sa iau.

mms

33

Sus In jos

Mesaj Scris de adrianux la data de Lun 21 Feb 2011 - 3:26

mms a scris:Intre timp mi-am comandat din Suedia prin cineva Cernitol ,ca am auzit multe despre el,saptamana viitoare imi vine.O sa va tin la curent cu rezultatele obtinute
Te rog spune-mi si mie cum ai comandat? Nu gasesc nici un site care sa livreze in afara suediei Sad. IN afara de cineva dp okazii.ro

adrianux

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad la data de Lun 21 Feb 2011 - 15:28

@brahmachari : Am sa incerc tratamentul cu orz si scortisoara sa vad ce rezultate am. La mine problema numarul 1 e cu erectia si asta pentru ca simt capul penisului amortit si cu durere. Nu stiu daca e de la prostatita sau e o problema separata dar e o sensatie urata si parca aia ma impiedica sa am erectie. Si daca am o pierd imediat. Acum de cand iau antibiotice mi-a si aparut o substanta alba pe capul penisului care nu se duce nici macar cu sapun. Sper sa treaca dupa ce termin antibioticele care oricum nu ma ajuta ca nu simt nicio imbunatatire.

vlad

37

Sus In jos

Mesaj Scris de mms la data de Mar 22 Feb 2011 - 0:36

@adrianux Nu am comandat de pe net,am un prieten a carui sora este asistenta medicala in Suedia si am vb cu ea .Deja l-a trimis ,intr-o saptamana sper sa ajunga,

mms

33

Sus In jos

Mesaj Scris de mms la data de Mar 22 Feb 2011 - 0:38

@vlad Exact problemele astea cu erectia le am si eu.Toti urologii la care am fost,si urologi buni,au spus ca problema e din cauza prostatitei.Substanta alba poate sa fie din cauza unei candidoze facute de la prea multe antibiotice.

mms

33

Sus In jos

"quote" din nou disponibil

Mesaj Scris de Admin la data de Mar 22 Feb 2011 - 2:17

Admin
Admin
Admin

Localizare : Munchen

http://www.prostatita-cronica.com

Sus In jos

Mesaj Scris de mms la data de Vin 25 Feb 2011 - 8:41

MOMO a scris:@brahmachari, cuvinte precum "naspa" nu au ce cauta pe acest forum. Suntem aici sa ne ajutam intre noi, nu sa ne descurajam. Daca nu esti medic si daca nu ai facut teste pe mms, te rog sa nu te pronunti. Nu-l va ajuta cu nimic, dimpotriva. Poate intentiile tale au fost bune, dar ai grija te rog la detalii. Sunt foarte importante pentru psihic.

@mms Parerea mea ca pana nu ai niste teste care sa certifice "problemele cu nervii" uita de acest aspect. Aceleasi simptome le am si eu si multi altii. Am gandit la fel ca tine ca am "probleme cu nervii", am fost la trei neurologi, dar nimeni nu a putut dovedi nimic. Toti m-au trimis la psiholog sau urolog.
Cred in teoria Dr. Wise care sustine contractia muschilor planseului pelvin, deci implicit contractia nervilor din zona. Tot ce pot sa-ti spun este ca relaxarea psihica ajuta muschii din zona si, implicit, vei putea creste senzatiile placute.
Am obtinut progrese vizibile la nivelul senzatiilor de cand am abadonat focusarea obsesiva pe zona si m-am relaxat.
La mine sunt manifestari foarte ciudate.Inainte de actul sexual cand stiu ca se va intampla incep sa tremur,sama doara stomacul si imi pierd erectia.Deci manifestari care,zic eu,au legatura cu sistemul nervos.Is curios daca mai are si altcineva astfel de manifestari,pe langa prostata iritata pe care o simt.

mms

33

Sus In jos

Mesaj Scris de adrianux la data de Vin 25 Feb 2011 - 9:37

La mine sunt manifestari foarte ciudate.Inainte de actul sexual cand
stiu ca se va intampla incep sa tremur,sama doara stomacul si imi pierd
erectia.Deci manifestari care,zic eu,au legatura cu sistemul nervos.Is
curios daca mai are si altcineva astfel de manifestari,pe langa prostata
iritata pe care o simt.
Asta cred ca e de la motherboard Wink

adrianux

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad la data de Vin 25 Feb 2011 - 10:28

Eu cred ca e de la prostata pentru ca se irita si de asta pierzi erectia. Asa mi se intampla si mie uneori. Normal ca exista si factorul psihologic, ca doar fiecare e afectat de asa ceva, dar nu e doar mental. Daca prostata e iritata si nu te ajuta poti sa ai moral foarte bun si tot nu ai erectie.

vlad

37

Sus In jos

Mesaj Scris de mms la data de Mier 2 Mar 2011 - 13:36

A venit Cernitolul si m-am apucat de tratament.Va tin la curent cu evolutia lui.

mms

33

Sus In jos

Mesaj Scris de aricris la data de Joi 3 Mar 2011 - 9:39

Spuneam ca o sa ma duc la un consult la urologul ioan Coman.Ei am fost si ma bucur ca mi-a spus ca prostata este foarte clara si normala,mi-a dat sa ma duc sa fac sedinte la el la cabinet la scaunul acela special.Nu m-am dus ca ma simteam mai bine,nici nu stiu cat costa.Deci simptomele mele s-au ameliorat destul de bine.Ele apar cu niste dureri de spate parca la coloana jos,si mai radiaza in fata sub ombilic.Culmea ele dispar complet cand sunt racit si am un pic de febra(a mai observat cineva asta?).Urinatul e ok o data noaptea ,ziua normal fara senzatii si fara simptome la erectie.In rest numai ceaiuri si complex de vitamine si minerale,maninc mai nou si multa miere de albine.

aricris

Sex : masculin Mesaje : 12
Data de inscriere : 13/01/2011
41
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

Mesaj Scris de mms la data de Vin 4 Mar 2011 - 9:40

Am fost la urolog si mi-a dat sa fac un examen din secretie prostatica din nou pentru a vedea daca nu apare vreo bacterie.Azi am patit o chestie ciudata din nou,am intretinut relatii sexuale si inainte de asta aveam erectie tot,iar cand a sosit ,,clipa,, mi-am pierdut din nou erectia ,a inceput sa ma arda stomacul,si am simtit o presiune foarte mare la nivelul prostatei,probabil s-a iritat peste masura,sau nu stiu.Pana la urma cumva cumva s-a consunmat fapta,insa erectia a fost slaba,ejacularea precoce si dureroasa.Am ajuns la disperare cu boala asta din nou si mi-e dor de zilele in care nu simteam simptomele.Doctorul urolog mi-a spus ca nu sunt probleme cu nervii ,dar nici nu a facut vreun examen in acest sens,asa ca nu am incredere.Dorinta sexuala a disparut de tot,nu mai am chef de nimik.

mms

33

Sus In jos

povestea mea

Mesaj Scris de ionel_48 la data de Dum 6 Mar 2011 - 3:30

simptomele pt. prostatita mea sunt:cea mai importanta,durere intre anus si testicole;o urinare pe noapte cu jet mai subtire;senzatie dureroasa la ejaculare.A aparut la 50 ani(1998).M-am tratat atunci cu Ipertrofan,cu adenostop picaturi si cu seminte de dovleac.Dupa 6 luni de tratament cu adenostop(concomitent cu consumatul a unui pumn de seminte zilnic)mi-a trecut.Durerea si celelalte mi-au revenit in 2010.In ianuarie 2011 am facut analize,investigatii la clinica din Cluj a d-lui dr.Coman.M-a consultat dr.Crisan Nicolae.Toate analizele au iesit bune,doar in urina s-au gasit hematii.M-am distrat cand mi-a spus ca sunt sanatos "tun" si mi-a dat ca tratament, 7 zile,supozitoare antihemoroidale.Am inceput tratamentul "pe cont propriu"( daca nu esti pentru CUTIT ,nu ai nicio valoare),acum sunt inca in tratament cu:ipertrofan(30 zile),am luat si supozitoarele indicate,dupa care am trecut pt.10 zile pe supozitoare antiinflamatoare(carpicon),la terminarea supozitoarelor am trecut pe fizioterapie{masaj usor concomitent cu caldura infrarosie(sunt astfel de aparate,al meu se cheama Alaska)},3 minute,de trei ori pe zi.Durerea s-a atenuat mult (poate cu 70-80%)la folosirea aparatului.In tot acest timp,de trei ori pe zi am facut gimnastica muschilor pelvieni,cate 200 de contractii,astfel:se sta pe spate,penisul flasc se intinde folosind ambele maini(cu stinga se prinde de pielea preputului),dupa care se stringe din fund.La terminarea tratamentului(peste 4 zile)voi trece pe Adenostop,exercitii fizice si fizioterapie (cum am aratat mai sus).Cand voi fi multumit de rezultat am sa mai scriu .Parerea mea ca nespecialist este ca prostata trebuie BOMBARDATA pana la vindecare(ameliorare rezonabila)cu tot ce este posibil !Sanatate la toti.

ionel_48

Data de inscriere : 06/03/2011
69
Localizare : gherla

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 30  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus