WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Stafilococ Auriu
Vin 17 Noi 2017 - 11:57 Scris de SorinBri

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Mier 15 Noi 2017 - 4:06 Scris de SorinBri

» Prostatita nebacteriana, jet urinar imprastiat
Dum 5 Noi 2017 - 9:08 Scris de CATA88

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 3 Noi 2017 - 3:46 Scris de mitelea

» Postatita cu chlamydia
Joi 2 Noi 2017 - 4:43 Scris de iionu88

» TAVANIC ATENTIE !
Mier 1 Noi 2017 - 10:50 Scris de mh_rw

» Nou pe aici...
Mier 1 Noi 2017 - 0:21 Scris de DanMircea

» Tratament bacteriofag
Mier 1 Noi 2017 - 0:02 Scris de cursor

» Probleme legate de miros infectios
Mier 25 Oct 2017 - 5:52 Scris de MOMO

Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)

Pagina 29 din 29 Înapoi  1 ... 16 ... 27, 28, 29

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)

Mesaj Scris de MOMO la data de Vin 27 Ian 2017 - 3:53

Sunt la aceeasi varsta ca si tine si cu aproximativ aceleasi probleme. Solutia este sa gasesti o persoana de sex feminin cu acelasi tip de problema. In America exista un site de dating pentru persoane care, din diverse motive, nu pot avea relatii sexuale: http://2date4love.com/
La noi trebuie sa te descurci cum poti. Exista viata si dincolo de viata sexuala. Trebuie doar timp sa te adaptezi.
MOMO
moderatori
moderatori

Sex : masculin Mesaje : 197
Data de inscriere : 10/11/2010
43
Localizare : On the Earth

http://prostatita.forum-gratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Matei la data de Dum 29 Ian 2017 - 4:15

Salut. Puteti sa imi spuneti un medic din Bucuresti care recomanda si recolteaza probe pentru testul celor 4 pahare (MEARES si STAMEY) sau macar recolteaza secretie prostatica pentru analiza? Medicii pe care i-am consultat pana acum mi-au dat trimitere doar pentru urocultura, analize secretie uretrala sau spermocultura desi diagnosticul a fost prostatita cronica. Multumesc.

Matei

Sex : masculin Mesaje : 1
Data de inscriere : 29/01/2017
36
Localizare : București

Sus In jos

Mesaj Scris de dragos la data de Mier 1 Feb 2017 - 1:51

MOMO a scris:Sunt la aceeasi varsta ca si tine si cu aproximativ aceleasi probleme. Solutia este sa gasesti o persoana de sex feminin cu acelasi tip de problema. In America exista un site de dating pentru persoane care, din diverse motive, nu pot avea relatii sexuale: http://2date4love.com/
La noi trebuie sa te descurci cum poti. Exista viata si dincolo de viata sexuala. Trebuie doar timp sa te adaptezi.
Interesant. Dar cam ce partenere de sex compatibile am putea avea noi cei cu prostatita?

dragos

Sex : masculin Mesaje : 74
Data de inscriere : 27/06/2012
45
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de MOMO la data de Mier 1 Feb 2017 - 6:47

dragos, mai citeste o data ce am scris
MOMO
moderatori
moderatori

Sex : masculin Mesaje : 197
Data de inscriere : 10/11/2010
43
Localizare : On the Earth

http://prostatita.forum-gratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Serban Toni la data de Joi 9 Feb 2017 - 4:38

Am aproape 5 ani cu aceasta boala nu ma mai pot plinge 90 %sint bine doar cind mie frig si este umezeala afara mai simt ceva , sau cind beau cafea pe stomacul gol . vreau sa intreb pe cei care sint la fel sau mai vechi cu prostatita . As vrea sa merg la mare anul acesta oare e bine ? care aveti experienta va rog scrieti .

Serban Toni

Sex : masculin Mesaje : 26
Data de inscriere : 01/02/2014
45
Localizare : sibiu

Sus In jos

Buna ziua

Mesaj Scris de Danalexandru la data de Dum 12 Feb 2017 - 7:31

Buna ziua! Am si eu o problema de circa 10 ani mă lupt cu prostatita cronica infecțioasă , inițial am găsit în secreție stafilococ auriu după ce ma rupsese doctorul de medicamente apoi am făcut tratament cu vancomicina si am scăpat cât de cât de durere, dar după un timp a reapărut doar ca de data asta la analizele din secreție prostatica nu a mai ieșit nimic., Banuiala mea este că ar fi o infecție cu chlamydia dar până acum din secreție nu a ieșit nimic , mă simt din ce în ce mai rău mă dor oasele si frig în mâini și la picioare , dureri de spate, amețeli slăbire, din câte am citit posibil să fie un sindrom reither de la infecția cu chlamydia, acum am făcut și analiza din sânge pt chlamydia dar încă nu a ieșit rezultatul.dacă a mai avut cineva aceleași simptome va rog să mă contactați!

Danalexandru

Sex : masculin Mesaje : 1
Data de inscriere : 12/02/2017
36
Localizare : vaslui

Sus In jos

Mesaj Scris de Romis la data de Mier 15 Feb 2017 - 4:10

Danalexandru a scris:Buna ziua! Am si eu o problema de circa 10 ani mă lupt cu prostatita cronica infecțioasă , inițial am găsit în secreție stafilococ auriu după ce ma rupsese doctorul de medicamente apoi am făcut tratament cu vancomicina si am scăpat cât de cât de durere, dar după un timp a reapărut doar ca de data asta la analizele din secreție prostatica nu a mai ieșit nimic., Banuiala mea este că ar fi o infecție cu chlamydia dar până acum din secreție nu a ieșit nimic , mă simt din ce în ce mai rău mă dor oasele si frig în mâini și la picioare , dureri de spate, amețeli slăbire, din câte am citit posibil să fie un sindrom reither de la infecția cu chlamydia, acum am făcut și analiza din sânge pt chlamydia dar încă nu a ieșit rezultatul.dacă a mai avut cineva aceleași simptome va rog să mă contactați!
Salut ,incearca sa eviti antibioticile ca ti fac foarte rau,iti da tot organismul peste cap,oricum va trebui sa te obisnuiesti cu aceasta afectiune,daca vrei mai multe detalii uite adresa de mail.romi2507@yahoo.com.MULTA SANATATE.

Romis

Sex : masculin Mesaje : 15
Data de inscriere : 13/04/2015
53
Localizare : Focsani

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Lun 20 Mar 2017 - 9:49

Serban Toni a scris:Am aproape 5 ani cu aceasta boala nu ma mai pot plinge 90 %sint bine doar cind mie frig si este umezeala afara mai simt ceva , sau cind beau cafea pe stomacul gol . vreau sa intreb pe cei care sint la fel sau mai vechi cu prostatita . As vrea sa merg la mare anul acesta oare e bine ? care aveti experienta va rog scrieti .
Ai mare grija cu baia in mare sau in bazine reci, mai bine lipsa.Eu am fost in Thassos anul trecut in vara (dupa un an si jumatate de stare de bine), am facut baie in mare si mi-au revenit simptomele, din fericire doar pentru trei- patru zile. Dar ai mare grija, mai bine baie in piscina incalzita, desi si aia (prea multa) dauneaza la inima...E ca un fel de sauna prelungita.

bercenarul

Sex : masculin Mesaje : 297
Data de inscriere : 17/11/2013
48
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Serban Toni la data de Vin 4 Aug 2017 - 2:53

ce ziceti de prostnor ?

Serban Toni

Sex : masculin Mesaje : 26
Data de inscriere : 01/02/2014
45
Localizare : sibiu

Sus In jos

Mesaj Scris de cursor la data de Dum 1 Oct 2017 - 11:55

Sa vedem daca nu se opereaza in Ungaria , la Szeged, am auzit ca sunt buni aia ...

cursor

Sex : masculin Mesaje : 17
Data de inscriere : 20/06/2016
42
Localizare : bihor

Sus In jos

Mesaj Scris de AndreiR la data de Mar 31 Oct 2017 - 23:46

Va salut baieti, m-am ales si eu cu mizeria asta de boala....
Am o  rugaminte daca stiti cum pot procura supozitoarele cu EDTA sau Endosterol - endosterolul la noi nu se gaseste din ce am vazut, vroiam sa va intreb de pe ce site-uri se poate lua din afara daca stiti

iar EDTA am gasit doar pe allshops.ro
(nu pot sa pun link-ul)

dar nu stiu care sunt cele potrivite. Mentionez ca la mine deja exista niste calcifieri ale prostatei, din ce am citit aici pe forum trebuie sa incerc sa scap si de astea

Multumesc ptr raspunsuri si sanantate multa va doresc

AndreiR

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 29/10/2017
39
Localizare : Galati

Sus In jos

Mesaj Scris de SorinBri la data de Mier 15 Noi 2017 - 4:06

Uite aici un studiu al dr. Shoskes in care e mentionata si o firma care produce asa ceva. E din SUA si produsele sunt scumpe, ma bate si pe mine gandul. Titlul este "Anti-nanobacterial therapy for men with chronic prostatitis/chronic pelvic pain syndrome and prostatic stones: preliminary experience."

SorinBri

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 15/11/2017
33
Localizare : Bihor

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 29 din 29 Înapoi  1 ... 16 ... 27, 28, 29

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum