WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Nou pe aici...
Mier 18 Oct 2017 - 23:44 Scris de DanMircea

» Prostatită cronică bacteriană tratată
Mar 10 Oct 2017 - 12:30 Scris de Necajitu15

» Saltele/brau cu turmalină pentru prostatită
Dum 8 Oct 2017 - 0:48 Scris de COV

» Prostatita nebacteriana , nervul pudental, sau probleme cu coloana???
Mier 4 Oct 2017 - 21:58 Scris de AndreiB

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 1 Oct 2017 - 12:19 Scris de amon

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Dum 1 Oct 2017 - 11:55 Scris de cursor

» Incepere tratamament naturist...
Vin 29 Sept 2017 - 11:26 Scris de AndreiB

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 15 Sept 2017 - 4:23 Scris de MOMO

» Dieta Ketogenica (efecte miraculoase)
Lun 21 Aug 2017 - 22:23 Scris de Raducu

Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)

Pagina 27 din 29 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)

Mesaj Scris de stevie30 la data de Mier 22 Oct 2014 - 0:52

da ai dreptate pana la urma imunitatea vindeca orice infectie. acum cat intra antibioticu in prostata sau cat de bine e vascularizata nu stiu...tot ce am aflat stiu de pe forumul asta. pana la urma depinde de organismul fiecaruia...oricum e mult de lucrat pana la o vindecare partiala.

stevie30

Sex : masculin Mesaje : 109
Data de inscriere : 12/03/2014
33
Localizare : mures

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Mier 22 Oct 2014 - 2:57

horvathcrl, mi-a placut al treilea medic, sigur suntem toti bolnavi la cap ..
cel mai bine sa incerci cu tratamentele naturiste si un stil de viata sanatos.

eugen

Sex : masculin Mesaje : 121
Data de inscriere : 27/04/2011
31
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de CIOBANU ALIN la data de Joi 23 Oct 2014 - 5:19

Noroc fratilor si eu pe-aici am 28 de ani si sufar de prostatita cronica... Am fost operat la cluj la clinica doctorului Luncan, Lukmed. Procedura nu stiu cum se numeste exact dar mai pe romaneste iti incalzeste prostata sub anestezie. Efecte: 1 an a fost ok acu au revenit durerile. Va recomand ceaiul de ghimpe plus apa distilata cu lamaie si evitati carnea...o zi buna

CIOBANU ALIN

Sex : masculin Mesaje : 1
Data de inscriere : 23/10/2014
31
Localizare : BACAU

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Joi 23 Oct 2014 - 22:51

CIOBANU ALIN a scris:Noroc fratilor si eu pe-aici am 28 de ani si sufar de prostatita cronica... Am fost operat la cluj la clinica doctorului Luncan, Lukmed. Procedura nu stiu cum se numeste exact dar mai pe romaneste iti incalzeste prostata sub anestezie. Efecte: 1 an a fost ok acu au revenit durerile. Va recomand ceaiul de ghimpe plus apa distilata cu lamaie si evitati carnea...o zi buna

mare greseala ai facut, nu trebuia sa faci interventia asta. macelarul ala de lukan face interventia asta la toata lumea, indifferent daca e nevoie sau nu.chestia asta nu ajuta deloc la prostatita (acuta sau cronica), poate doar in cazuri de adenom. oricum, prostatita si adenomul sunt altceva.prostatita este o inflamatie acuta sau cronica (de regula dureroasa) bacteriana sau nebacteriana cauzata de iritarea nervilor din zona, dar inflamatia este reversibila.adenomul e o inflamatie ireversibila datorata varstei, de regula nedureroasa.ambele blocheaza urinarea datorita presiunii pe care o face prostata asupra uretrei posterioare sau iritarii nervului.tratamentul inflamatiilor prostatei este antibiotic sau bacteriofag (cele mai eficiente sunt antibioticele natural si bacteriofagii), naturist, antiinflamator si relaxant (alopat, naturist, pe baza de zinc si magneziu, bai fierbinti, sport, sauna) si imunitar (echinaceea).de-abia in ultima instant chirurgical, dar nu abureli cu tumt, turp si alte prostii, ci o scoti cu totul (daca tot se umbla acolo), si gata.

bercenarul

Sex : masculin Mesaje : 297
Data de inscriere : 17/11/2013
48
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Vin 24 Oct 2014 - 6:56

nu am mai auzit de procedura asta.. cum incalzeste prostata? ce tip de anestezie ?

eugen

31

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Vin 24 Oct 2014 - 7:07

eugen a scris:nu am mai auzit de procedura asta.. cum incalzeste prostata? ce tip de anestezie ?

e o idiotenie: iti baga pe p... o chestie care, cand ajunge la uretra prostatica (intersectia dintre uretra principala si ramificatia spre prostata) se incalzeste ca sa (vezi-doamne) elimine bacteria si inflamatia si probabil sa si largeasca putin uretra.nu face decat sa irite si sa arda tesuturile din zona.da rezultate doar in adenom, dar aia este alta boala !! a facut si adrianux si i-a inrautatit starea.vedeti-va de treaba !!

bercenarul

48

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Mier 29 Oct 2014 - 3:10

uhhh, ce barbarie, cum sa faci asa ceva pentru prostatia cand stii ca exista deja o prostata inflamata. procedura asta doar irita si inflameaza in plus. trebuie postat online , sa vada si alti posibili pacienti ai acestui doctor Luncan de la clinica Lukmed din Cluj, si sa nu faca aceeasi greseala.

eugen

31

Sus In jos

Mesaj Scris de nuibai la data de Joi 20 Noi 2014 - 3:55

Luni plec la Roma la Guercini. Probabil pt injectii inclusiv. Va voi povesti dupa ce si cum.

nuibai

Sex : masculin Mesaje : 13
Data de inscriere : 09/12/2013
38
Localizare : cluj

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Joi 20 Noi 2014 - 6:22

intreaba l si tu te rog pe guercini ce sa faci sa nu mai recidiveze si daca masajul prostatic e bun. ms ,drum bun

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de adrianux la data de Vin 21 Noi 2014 - 1:27

CIOBANU ALIN a scris:Noroc fratilor si eu pe-aici am 28 de ani si sufar de prostatita cronica... Am fost operat la cluj la clinica doctorului Luncan, Lukmed. Procedura nu stiu cum se numeste exact dar mai pe romaneste iti incalzeste prostata sub anestezie. Efecte: 1 an a fost ok acu au revenit durerile. Va recomand ceaiul de ghimpe plus apa distilata cu lamaie si evitati carnea...o zi buna
Cei care au facut aceasta interventie inainte de  aparitia acestui forum au o scuza : lipsa de informare.  Imi pare rau ca nu ai intrebat aici pe forum inainte de a lua decizia. S-a scris destul de mult despre TUMT aici din cate imi amintesc.  Vestea proasta este ca prostata va avea o cicatrice cauzata de arsura care va dura ani buni pana se vindeca. Vestea buna e ca in timp o sa dispara ( cazul subsemnatului ) . Oricum mi-a mancat cativa ani din viata durerea si depresia cauzata de TUMT dar s-a terminat cu bine pana la urma.

adrianux

Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de adrianux la data de Vin 21 Noi 2014 - 1:33

nuibai a scris:Luni plec la Roma la Guercini. Probabil pt injectii inclusiv. Va voi povesti dupa ce si cum.
Eu as fii mai reticent in locul tau cu injectiile in prostata. Dute la Guercinii fa-ti control analize etc..... Dar incearca mai multe pana a ajunge la injectii. Este doar un sfat . Si daca nu ai negoaciat cu el la pret o poti face inca prin email. Cineva a beneficiat de un control cu doar 600 dupa o negociere in ultimul moment. Altfel iti va lua 1000 ca la toata lumea.

adrianux

Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de nuibai la data de Vin 21 Noi 2014 - 2:13

Ce sa mai incerc dupa un an de chin? Am incercat tot ce e omeneste posibil. Am negociat decent deja. Si banii ar fi ultima grija. Viata mea trebuie sa se schimbe

nuibai

38

Sus In jos

Mesaj Scris de MOMO la data de Vin 21 Noi 2014 - 2:17

Ar fi bine sa se schimbe. Insa nici Guercini nu poate face minuni. Nu e Dumnezeu!
MOMO
moderatori
moderatori

Sex : masculin Mesaje : 196
Data de inscriere : 10/11/2010
43
Localizare : On the Earth

http://prostatita.forum-gratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de nuibai la data de Vin 21 Noi 2014 - 2:37

Am fost la suficienti urologi care trateaza problema ca pe o gluma. Asa ca ...daca ia treaba in serios, e mai bun decat tot ce am intalnit pana acum.

nuibai

38

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Vin 21 Noi 2014 - 3:49

un an de boala nu-i prea mult. daca nu-i prea grav, cu calmante, bai, unguente si sport, durerile scad dupa un an jumate- doi, cel putin asa a fost la mine.dupa sedintele alea din iarna de masaj prostatic, m-am jurat ca alta interventie invaziva nu mai fac. ori rezectie totala, ori nimic !! ai mare grija, din pacate, procedeele invazive (tumt, turp, masaj prostatic, injectii in prostata, etc.) nu au rata de succes (pe termen lung) mai mare ca antibioticele sau antiinflamatoarele.injectiile in prostate au rata de succes total de 30 la suta, dar in 70 la suta din cazuri agraveaza. adica , ori iti trece de tot, ori iti va fi mai rau !! nu exista cale de mijloc.

bercenarul

48

Sus In jos

Mesaj Scris de nuibai la data de Vin 21 Noi 2014 - 4:43

Un an de boala e PREA MULT. Nu atat boala cat efectele ei. Cine zice 70 la suta din cazuri ca ajung mai rau ? M-am saturat de zeci de pastile si tincturi zilnic. Nu mai am chef de viata...de sex....ce sa mai vorbim. Nu umi iese. Si aia doare cel mai tare. Daca sunt sanse 50 50 sunt suficiente. Pentru mine viata a ajuns intr-un punct mort. Vreau sa incer  sa scap. Si e prima data sincer cand aud ca masajul prostatic face cuiva mai rau . Opreste-te o lune de la orice si o sa vezi ca lucrurile sunt la fel . Cu zile proaste sau foarte proaste.

nuibai

38

Sus In jos

corect

Mesaj Scris de Jon Kreanga la data de Vin 21 Noi 2014 - 6:47

bercenarul a scris:eu n-am vazut si nici vorbit cu ,,prostatisti,, in varsta de peste 55 de ani. ori nu prea folosesc netul, ori li s-au redus simptomele datorita scaderii activitatii sexuale.oricum, de la varsta aia, apare adenomul de prostata.e tot o inflamatie (cam ireversibila, la noi e reversibila), dar nu e dureroasa ca la noi, da doar probleme de urinare.

Nu esti medic dar esti doctor in materie .Ce scrie aici e litera de lege.

Jon Kreanga

Sex : masculin Mesaje : 4
Data de inscriere : 11/03/2014
57
Localizare : Suedia

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Vin 21 Noi 2014 - 13:43

am 3 tratamente care vindeca prostata cu totul!sunt in perioada de incercare!de scapat scap!cine vrea mai repede sa afle cum se pot comanda sa ma intrebe :1 ar fi sulfa p formula ,2 un tratament chinezesc care durreaza o luna,3  2 substante indiene bangshil+fortege timp de 3 6 luni!masajul prostatic nu dauneaza,nu da in cancer!ajuta la decongestionarea prostatei si eliminarea toxinelor!inainte oamenii scapau de prostatita cu asta!sanatate

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Sam 22 Noi 2014 - 3:25

astept si eu o parere de la cei vechi,noi sau unii care au incercat tratamentul:
http://www.chinamedcure.com  imi vine sapt viitoare ce parere aveti baieti?va multumesc

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Mar 25 Noi 2014 - 1:45

Jon Kreanga a scris:
bercenarul a scris:eu n-am vazut si nici vorbit cu ,,prostatisti,, in varsta de peste 55 de ani. ori nu prea folosesc netul, ori li s-au redus simptomele datorita scaderii activitatii sexuale.oricum, de la varsta aia, apare adenomul de prostata.e tot o inflamatie (cam ireversibila, la noi e reversibila), dar nu e dureroasa ca la noi, da doar probleme de urinare.

Nu esti medic dar esti doctor in materie .Ce scrie aici e litera de lege.

sa inteleg ca simptomele au mai scazut in timp la tine ?

bercenarul

48

Sus In jos

Mesaj Scris de Jon Kreanga la data de Mar 25 Noi 2014 - 6:29

Raspunsul e DA.
 Au scazut nu au disparut.
 Infectia merge inainte si inapoi in faza ei  cronica dar in perspectiva, organismul se.. obisnuieste ,,. Dar cum spui tu cind te-ai obisnuit apar celelalte necazuri cu virsta.  O veste buna e ca daca tot stai si ii cauti in coarne la boala, ai sanse foarte mari sa descoperi cancerul la timp.                                                             
Vestea proasta e ca nu dai atentie simptomelor  pe care le ai dupa mult timp, spunund ca e prostatita, si cind ajungi la analize e prea tirziu...esti deja galben.

Jon Kreanga

Sex : masculin Mesaje : 4
Data de inscriere : 11/03/2014
57
Localizare : Suedia

Sus In jos

Mesaj Scris de stevie30 la data de Mier 26 Noi 2014 - 15:48

din cate am inteles din prostatite nu dai in cancer...decat daca ai ceva rani infectate in interior care nu se inchid/cicatrizeaza etc si sangereaza timp de ani intregi etc, deci stati linistiti . boala se amelioreaza in timp cum mai zicea lumea pe aici...traim si vedem cum si cand. cu putina grija se pot evita faze mai nasoale si pastra un oarecare control.

stevie30

Sex : masculin Mesaje : 109
Data de inscriere : 12/03/2014
33
Localizare : mures

Sus In jos

Mesaj Scris de xeno13 la data de Vin 28 Noi 2014 - 1:27

maradonel10 a scris:am 3 tratamente care vindeca prostata cu totul!sunt in perioada de incercare!de scapat scap!cine vrea mai repede sa afle cum se pot comanda sa ma intrebe :1 ar fi sulfa p formula ,2 un tratament chinezesc care durreaza o luna,3  2 substante indiene bangshil+fortege timp de 3 6 luni!masajul prostatic nu dauneaza,nu da in cancer!ajuta la decongestionarea prostatei si eliminarea toxinelor!inainte oamenii scapau de prostatita cu asta!sanatate
ceva mai multe amanunte se poate?

xeno13

Sex : masculin Mesaje : 8
Data de inscriere : 31/07/2013
45
Localizare : buc

Sus In jos

Mesaj Scris de nuibai la data de Dum 30 Noi 2014 - 1:45

Am ajuns acasa. Cu o infectie urinara de zile mari. Guercini e un om super simpatic. Profesionist si serios. Controlul si discutiile au durat aproape 3 ore . A ajuns la concluzia ca sufar de o inflamatie a nervilor pudenali. Cand a atins acolo ceva ...am crezut ca ma urc pe pereti. Prostata zice el ca a trecut pe planul 3. Chiar daca este inflamata. Pt nervii pudenali mi-a dat tratament pe care l-au primit cam toti care au fost pe acolo. Lioresal, rivotril , conuri Dilatan , crema Antolin si ceva microclisme Clipper. Am facut analizele PCR si in functie de ele vedem si de injectii in prostata. 
 Am incercat si o instilatie cu O substanta acid hialuronic care se da la femei pt cistita. Nu mi-a facut prea bine. Dar....vedem. La eco transrectal mi-a aratat o stenoza a gatului vezicii care ar influenta urinarea. E drept ca merge prost urinatul....incet si fara presiune, dar belelele mari sunt la capitolul disfunctie sexuala si dureri abdominale. Alea mi se pun in spate.
 Pretul ....mai mult decat rezonabil. Poate pt ca am fost cu tatal meu ...care e doctor, ne-a facut o super reducere.
 Probabil ma duc in ianuarie din nou. De simtit ma simt la fel.

Momentan mai fac tratamentul cu broccoli si iau Cernitol .Am pe cineva in Suedia care imi aduce. Cernitolul mi-a facut poate cel mau bine cand qm avut belele mari cu urinat de 20 de ori pe zi. Amuzant e ca de un an de cand am probleme nu m-am trezit noaptea nici o data macar sa urinez. Indiferent cat am dormit. Dar vesnic ma doare vezica. De dimineata pana seara indiferent daca e plina sau goala. Dar cand e plina doare rau . Ca o febra musculara permanenta

nuibai

38

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Mier 3 Dec 2014 - 8:00

deci tot pe relaxarea neuro-musculara merge si guercini ...
eu am fost pe litoral 3 zile de 1 decembrie. am facut 30 de minute jogging inainte de micul dejun, o ora- doua de mers pe jos dimineata, o ora de fitness la sala (dupa-masa), o jumatate de ora de Jacuzzi si un sfert de ora de sauna inainte de culcare, plus sex cand s-a putut.

m-am simtit super cu tot frigul de-afara.plus unguentul meu de zi cu zi.

azi, de cand am revenit la birou, am stat pe scaun, am baut cafea (eram obosit) si parca iar ma inteapa penisul ...

indifferent ca e bacterie sau nu, tot relaxarea nervoasa si musculara pe orice cale (sport, baie fierbinte, sauna, unguent, nospa) duce la ameliorare !! ca de vindecare totala, doar prin rezectie totala, putem sa speram !!

cat avem prostata (bolnava) in corp, nu putem astepta nimic bun !! tatal nasului meu (care s-a chinuit cu un adenom amestecat cu o prostatita vreo zece ani), doar cu rezectie totala a scapat. are 8 ani de la operatie (s-a operat la 58 de ani si avea problem de pe la 46) si simte ca s-a nascut a doua oara !!

bercenarul

48

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 27 din 29 Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum