WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Stafilococ Auriu
Vin 17 Noi 2017 - 11:57 Scris de SorinBri

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Mier 15 Noi 2017 - 4:06 Scris de SorinBri

» Prostatita nebacteriana, jet urinar imprastiat
Dum 5 Noi 2017 - 9:08 Scris de CATA88

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 3 Noi 2017 - 3:46 Scris de mitelea

» Postatita cu chlamydia
Joi 2 Noi 2017 - 4:43 Scris de iionu88

» TAVANIC ATENTIE !
Mier 1 Noi 2017 - 10:50 Scris de mh_rw

» Nou pe aici...
Mier 1 Noi 2017 - 0:21 Scris de DanMircea

» Tratament bacteriofag
Mier 1 Noi 2017 - 0:02 Scris de cursor

» Probleme legate de miros infectios
Mier 25 Oct 2017 - 5:52 Scris de MOMO

Prostatita subacută-tratament alternativ.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Prostatita subacută-tratament alternativ.

Mesaj Scris de Crisseu la data de Vin 7 Iul 2017 - 6:31

Încep prin a va spune "buna ziua". Acum 2 luni m-am trezit cu o senzație rapida de urinare, de arsura și nu știam ce este. Prima data am zis că este o infecție urinară și că trece repede. Cel mai nasol a fost in zilele respective, când trebuia să merg cu mașina sau cu microbuzul la serviciu. Apropo, am 28 de ani. Urinam dimineața la trezire și apoi când plecăm urinam din nou. Nu treceau nici câteva minute bune, că senzația de urinare venea din nou. Abia ajungeam cu greu cu mașina la munca. Am luat prima data niste No-Spa, pt că am zis că e ceva spasm. Nu a trecut, așa că am luat vreo 8 pastile de Urinal Akut. Mi s-au mai ameliorat puțin simptomele. Am intrat în concediu (vacanta de Paste-lucrez in învățământ) și a fost mai bine, pt că stăteam acasă și puteam urina când doream. Când am început din nou munca, hop și simptomele. Am fost la urolog, mi-a făcut un examen (tușeu rectal cred că se numește) și o ecografie. Mi-a zis că e prostatita subacuta și mi-a dat 3 săptămâni Tavanic, 1 săptămână Xifia și 30 de pastile de Sunvert. Mi-a mai trecut din simptome foarte mult in aceasta perioada, apoi am fost din nou la un control, mi-a zis că a mai trecut (nu mai simțeam durerea aia nebuna la tușeu rectal) și mi-a zis sa fac secreție prostatică, tot la el. M-am dus la Iași, am făcut secreția prostatică și astăzi m-a dus cu rezultatele...totul negativ. Mi-a dat din nou o luna de Sunvert (antiinflamator zic eu) și trebuie să mă duc peste 2 luni din nou la control. Aaa, și voiam sa zic că în acest timp iau de 3 ori pe zi Tinctura de pufuliță și ghimpe de la DorelPlant. De vreo saptamana și ceva am inceput sa iau de la Calivita Pro-STP și Vital Man.
Întrebarea mea este următoarea: a mai luat cineva aceste produse de la Calivita ? Sunt bune de ceva ? Dar de Sunvert, a mai luat cineva așa ceva ? Că e un produs relativ nou și medicii alspun ce e bun și că are o compoziție buna.
Aștept niste mesaje și sper sa îmi treacă toată tarasenia asta. Doamne ajuta!

Crisseu

Sex : masculin Mesaje : 1
Data de inscriere : 07/07/2017
28
Localizare : Bârlad

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum