WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Nou pe aici...
Mier 18 Oct 2017 - 23:44 Scris de DanMircea

» Prostatită cronică bacteriană tratată
Mar 10 Oct 2017 - 12:30 Scris de Necajitu15

» Saltele/brau cu turmalină pentru prostatită
Dum 8 Oct 2017 - 0:48 Scris de COV

» Prostatita nebacteriana , nervul pudental, sau probleme cu coloana???
Mier 4 Oct 2017 - 21:58 Scris de AndreiB

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 1 Oct 2017 - 12:19 Scris de amon

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Dum 1 Oct 2017 - 11:55 Scris de cursor

» Incepere tratamament naturist...
Vin 29 Sept 2017 - 11:26 Scris de AndreiB

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 15 Sept 2017 - 4:23 Scris de MOMO

» Dieta Ketogenica (efecte miraculoase)
Lun 21 Aug 2017 - 22:23 Scris de Raducu

Prostatită cronică bacteriană tratată

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Prostatită cronică bacteriană tratată

Mesaj Scris de AdrianZ la data de Lun 8 Mai 2017 - 13:24

Bună seara,

După aproximativ 1 an de prostatita cronica bacteriana am reusit sa scap de aceasta.

3 tratamente cu antibiotice, sex la cel mult 2 zile pe perioada tratamentului si masaj prostatic in cadrul ultimului tratament.

Primul tratament - 30 zile Tavanic. Nu a trecut. Deloc.
Al doilea tratament, dupa 2 luni pauza - Ciprofloxacină. NU a trecut.
Al treilea tratament, dupa 3 luni de pauză - Claritromicină + Vitamina E de dimineața + Zinc seara + Miere cu propolis + masaj prostatic săptămânal si se pare, a trecut. Analizele secretiei prostatice sunt sterile.

Nu o sa o lungesc asa ca o sa va dau cele mai importante chestii pe care le-am patit si invatat.

CEL MAI IMPORTANT!!!! - SE POATE VINDECA. NU CREDETI DOCTORII CARE ZIC CA NU SE POATE VINDECA.

1. Mergeti la Dr. Gheorghe Niță. El m-a vindecat. Un doctor pasionat ce stie ce face.
2. NU mergeti la Dr. Geavlete Petrișor (un așa-zis mare doctor urolog). Un doctor comunist, bătrân, nesimțit cu pacienții. Când i-am pus întrebări medicale a început să mă ia la mișto, că știe el mai bine și că nu ar trebui să pun eu întrebări. Asta în condițiile unei consultații la privat în valoarea de 250 lei.
3. Pentru a fi siguri că aveți sau nu o bacterie, faceți analiză a secreției prostatice! Nu doar urina/spermă.
4. Acceptați ideea că trebuie să luați antibiotice mult timp. Nu o să muriți, nu o să vă distrugeți sistemul imunitar.
5. Masajul prostatic e ceva primordial, parerea mea. De când Dr. Niță mi l-a făcut, am început să simt cum durerea dispare și parcă mă eliberez efectiv. Este o senzație total fanstatică să nu mai ai durerea aia.
6. E important să fie activitate sexuală în timpul tratamentului.
7. Trebuie să faceți sport.
8. Trebuie să nu intrați în depresii sau stări negative. Vă fac foarte mult rău pentru tratament. Eu îi mulțumesc iubitei mele care a fost lângă mine și m-a ajutat să trec peste această greutate.

Sper să vă ajute aceste informații și să întelegeți că această boală nu e un abis din care să nu mai puteți ieși. Trebuie doar să fiți tratați de către cineva competent și să aveți încredere.

Multă sănătate în viață!

AdrianZ

Sex : masculin Mesaje : 4
Data de inscriere : 08/05/2017
21
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Re: Prostatită cronică bacteriană tratată

Mesaj Scris de Necajitu15 la data de Lun 8 Mai 2017 - 14:56

Salut Adrian si multumim ca ai intrat sa ne dai solutia ta de succes. Eu sufar de 2 ani de aceasta boala si din pacate nu am scapat de bacteria care mi-a pricinuit acest calvar, desi in proportie de 75% am incercat cam
tot..Poate ne mai scriu si userii vechii care mai este starea lor si eventual vesti bune. Sanatate !

Necajitu15

Sex : masculin Mesaje : 10
33

Sus In jos

Mesaj Scris de AdrianZ la data de Joi 11 Mai 2017 - 0:06

Necajitu15 a scris:Salut Adrian si multumim ca ai intrat sa ne dai solutia ta de succes. Eu sufar de 2 ani de aceasta boala si din pacate nu am scapat de bacteria care mi-a pricinuit acest calvar, desi in proportie de 75% am incercat cam
tot..Poate ne mai scriu si userii vechii care mai este starea lor si eventual vesti bune. Sanatate !

Salut! Ai fost la dr. Gheorghe Niță?

AdrianZ

21

Sus In jos

Mesaj Scris de Necajitu15 la data de Lun 15 Mai 2017 - 11:35

Salut. Nu am fost inca deoarece sunt programat la sf lui mai pt o operatie si nu cred ca as reusii sa fac un prim tratament pana atunci. Ulterior chiar as dorii sa il cunosc pe dl doctor si poate dansul ma va vindeca in proportie mare ca si pe tine.  Ps: prezentai modificari ale functiei erectile ? Daca da, acum cum esti? Mersi

Necajitu15

33

Sus In jos

Mesaj Scris de AdrianZ la data de Lun 15 Mai 2017 - 23:33

Necajitu15 a scris:Salut. Nu am fost inca deoarece sunt programat la sf lui mai pt o operatie si nu cred ca as reusii sa fac un prim tratament pana atunci. Ulterior chiar as dorii sa il cunosc pe dl doctor si poate dansul ma va vindeca in proportie mare ca si pe tine.  Ps: prezentai modificari ale functiei erectile ? Daca da, acum cum esti? Mersi

Chiar te rog să te duci la dr. Niță. E o mare șansă să reușești să fii vindecat.
Legat de funcția erectilă, nu aveam probleme notabile.

AdrianZ

21

Sus In jos

Mesaj Scris de Bogdanpad la data de Mar 30 Mai 2017 - 10:49

buna ziua,eu am prostatita cronica bacteriana de 6 ani si de atunci mai ales perioada iernii viata mea este un calvar.Am facut testul Stamey de mai  multe ori si e f ciudat ca de fiecare data mi a iesit  alta bacterie,cea mai frecventa fiind e_coli ,am.urmat numeroase tratamente cu antibiotice si naturiste ,mi.am.schimbat si stilul.de viata,am.renuntat la alcool,tigari ,mancare condimentata in exces si multe altele la recomandarea doctorului.Mereu revine aceasta boala cumplita manifestanduse in diverse forme,senzatie  de usturime dupa urinare e cea  frecventa,miros urat,discomfort,senzatie de arsur si.multe alte care le cunoasteti si voi.De vreo 2 :- ani nu.am.mai.urmat tratament pt ca le am. incercat p toate si perioada iernii.mai.ales iau Seren ,primul.an da mi.a fost bun dar acuma nu stiu daca mai.are vreun efect pozitiv...Medicul.urolog la care am fost l Brasov ,nici.nu.am mai fost de  un an mi.a zis mereu ca nu exista leac pt boala asta ,la rugamintea mea mi a dat antibiotice,doar Seren.mi a, zis sa iau .vreau sa va intreb ce trebuie sa fac ,la cine trebuie sa merg pt ca nu mai rezist m.am.saturat de acesdta boala cumplita....
Si mie mi a trecut de mai multe ori in acesti 6 ani dar mereu a revenit asta este problema...

Bogdanpad

Sex : masculin Mesaje : 1
Data de inscriere : 30/05/2017
32
Localizare : Italia

Sus In jos

Mesaj Scris de AdrianZ la data de Lun 19 Iun 2017 - 23:51

Cum am scris și mai sus, vă recomand să mergeți să vă tratați la Dr. Niță. Dacă vă va vindeca sub grija lui și veți continua și după ce vă vindecați să mergeți la doua săptămâni pentru masaj prostatic, vă va trece definitiv.

Banii pe care ii dați pe medicamente și alte prostii la medici mediocrii în 6 ani îi puteți da pe tren până la București și consultație Dr. Niță.

Vă doresc sănătate și sper să scăpați de această boală!

AdrianZ

21

Sus In jos

Mesaj Scris de Romis la data de Mar 20 Iun 2017 - 7:07

E greu daca nu imposibil de tratat aceasta boala,nu crd ca exista cineva care sa tratat in totalitate de această afectiune.Sufăr de peste 22 de ani de aceasta afectiune si știu ce spun.Pentru mai multe informații adresa mea de mail rromis2507@gmail.com.Multa sănătate va doresc la toți.

Romis

Sex : masculin Mesaje : 15
Data de inscriere : 13/04/2015
53
Localizare : Focsani

Sus In jos

Mesaj Scris de ionel_48 la data de Joi 29 Iun 2017 - 22:08

buna,eu m-am tratat,pot spune complet.nu am mai intrat pe forum de 3 ani.in tot acest timp nu am mai avut vre-o problema cu prostata (durere).deci nu e poveste,e ceva concret.m-am tratat cu un medicament,nu cu povesti(unele le-am incercat si eu inainte ),medicamentul este un antibiotic,este ieftin,dupa revolutie se gasea si la noi,acum(2014) l-am luat din Italia.se numeste IPERTROFAN,dar nu mai tin minte de cate mg era.poate 10sau 20mg.se ia o pastila pe zi ,30zile.eu am facut mai multe cure cu acest medicament (4-5),ultima a fost de 13 zile (atatea pastile aveam).de atunci nu am mai avut nici o problema.puteti sa ma contactati,iboerean@yahoo.com.sanatate,vreau sa ajut.

ionel_48

Sex : masculin Mesaje : 16
Data de inscriere : 06/03/2011
69
Localizare : gherla

Sus In jos

Mesaj Scris de Necajitu15 la data de Joi 14 Sept 2017 - 12:51

Salut baieti. Cum mai sunteti ? Reusiti sa mentineti o stare de bine cat de cat ? Eu dupa 2 luni de chin internat in spital pt niste complicatii cu o hernie , in care mi s-au administrat antibiotice puternice, sa zic ca incepusem sa ma simt mai bine si cu prostata. Pana in weekendul trecut cand am fost pana la mare si idiot fiind am facut o mica baie fugitiva. Apa nu era rece insa nici calda. Din pacate, am fost afectat..Astfel iar arsuri si usturime care s-au declansat dupa 2 zile imediat dupa o urinare. De aceea , va rog eu frumos, nu va riscati niciodata chit ca nu mai mergeti la mare, insa nu intrati in apa. Baia de acasa e sfanta..si bercenarul(user cu state vechi) a facut odata prostia asta insa lui i-au disparut simptomele destul de repede. Vad ca la mine stagneaza desi zilnic fac bai de sezut.. Daca nu ati mai intrat pe aici inseamna ca sunteti bine si sper ca asta sa nu se schimbe.

Necajitu15

33

Sus In jos

Mesaj Scris de Necajitu15 la data de Mar 10 Oct 2017 - 12:30

AdrianZ, cum esti la 4 luni de cand ai scapat de bacterie? Te poti considera 90 % vindecat ? Ai mai avut ceva ?

Necajitu15

33

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: