WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Stafilococ Auriu
Vin 17 Noi 2017 - 11:57 Scris de SorinBri

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Mier 15 Noi 2017 - 4:06 Scris de SorinBri

» Prostatita nebacteriana, jet urinar imprastiat
Dum 5 Noi 2017 - 9:08 Scris de CATA88

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 3 Noi 2017 - 3:46 Scris de mitelea

» Postatita cu chlamydia
Joi 2 Noi 2017 - 4:43 Scris de iionu88

» TAVANIC ATENTIE !
Mier 1 Noi 2017 - 10:50 Scris de mh_rw

» Nou pe aici...
Mier 1 Noi 2017 - 0:21 Scris de DanMircea

» Tratament bacteriofag
Mier 1 Noi 2017 - 0:02 Scris de cursor

» Probleme legate de miros infectios
Mier 25 Oct 2017 - 5:52 Scris de MOMO

Durere perineala

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Durere perineala

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Mier 10 Iun 2015 - 8:43

Nu stiu ce sa mai zic cu durerile astea perineale,cand stau intins in pat nu se simte nici o durere,cand stau pe scaun se simte aceasta jena,discomfort si in zona anala ca o arsura,acum de cateva zile au aparut si gaze intestinale,durerea surda lombara joasa,observ si dupa ce fac efort la servici(sapatura dupa defecte pe cabluri) si scrotul tot ca un discomfort.Urinari am normale(6-7)pe zi ,noaptea deloc.

Cristian 45

Sex : masculin Mesaje : 26
Data de inscriere : 14/05/2015
48
Localizare : Brasov

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Lun 15 Iun 2015 - 8:13

Cu hemoroizii v ati confruntat?Observ acum ca s au inflamat si vreo 2 hemoroizi externi si s au marit.Cred ca intestinele au lucrat intens,am gaze intestinale si uneori zgomote intestinale.Mirzatenul mi a crescut pofta de mancare dar si favorizeaza constipatia.Dar scaunul il am zilnic ca am in alimentatie si cereale de ovaz si fructe,ma gandesc probabil la munca grea si stresul asta de la prostatita.Fac exerciti fizice acasa si am observat ca la fandari ale picioarelor spre spargat si extensii se simte discomfortul,ca o durere musculara minora perineala.La palpare nu se simte nimic sau apasare.

Cristian 45

48

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Mar 16 Iun 2015 - 8:18

n-am avut probleme cu hemorozi.
incearca sa nu mai faci fandari/exercitii daca ai dureri. in ultimele 4 zile am luat cate o aspirina zilnic si ma simt mai bine. a mai scazut din inflamatie

eugen

Sex : masculin Mesaje : 121
Data de inscriere : 27/04/2011
31
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de john036doe la data de Mar 16 Iun 2015 - 9:02

Nu am nicio reactie adversa .Eu iau jumatate de pastila seara inainte de culcare si dorm ca bebelusul pana a 2 zi. Si eu am avut ameteli inainte sa iau mirzaten. 
Iau de vreo 3 luni zi de zi si sunt mult mult mai bine.
Inca ceva , o doctorita mi a recomandat sa mananc mult greapfruit sau sa beau suc de greapfruit ca ajuta in lupta cu bacteria ecoli.
Si mult sport!

john036doe

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 14/01/2015
37
Localizare : sibiu

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Joi 2 Iul 2015 - 6:39

Baile in mare sunt bune?Sunt la mare cu sotia si copiii.Dar in piscina?Inot, joaca etc.

Cristian 45

48

Sus In jos

Mesaj Scris de Raducu la data de Joi 2 Iul 2015 - 6:45

Eu merg la piscina zilnic si medicul urolog mi-a spus ca nu e o problema atat timp cat piscina este incalzita. Dupa piscina fac si sauna cam 10 -15 min. Pe mine astea ma ajuta enorm, atat fizic cat si moral.

Raducu

Sex : masculin Mesaje : 27
Data de inscriere : 29/09/2012
34

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Joi 2 Iul 2015 - 23:47

singura problema pe care am avut-o cu apa a fost atunci cand era prea rece. daca are o temperatura buna e ok.

eugen

Sex : masculin Mesaje : 121
Data de inscriere : 27/04/2011
31

Sus In jos

Mesaj Scris de TeoEdiCristi la data de Joi 24 Sept 2015 - 23:06

Salutare, care a fost rezultatul spermoculurii in cazul tau?

Cristian 45 a scris:Baile in mare sunt bune?Sunt la mare cu sotia si copiii.Dar in piscina?Inot, joaca etc.

TeoEdiCristi

Sex : masculin Mesaje : 6
Data de inscriere : 08/09/2015
36
Localizare : Dolj

Sus In jos

Mesaj Scris de MOMO la data de Mier 30 Sept 2015 - 3:54

Va rog sa ramaneti la subiect. Disputele inutile vor fi sterse. Folositi cu incredere PM.
MOMO
moderatori
moderatori

Sex : masculin Mesaje : 197
Data de inscriere : 10/11/2010
43
Localizare : On the Earth

http://prostatita.forum-gratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Joi 22 Oct 2015 - 4:47

La aceste dureri perineale(mai mult anus scrot) m am mai pricopsit de ceva timp si cu bolboroseli in intestine,gaze si cateodata dureri usoare de burta.Dar numai in pozitia sezut sau in picioare.La culcat nu se mai simt.Aveti idee au legatura una cu alta?Mesele le respect inclusiv fructe si fara dulciuri.Am observat ca si aceasta durere surda anus scrot la pozitia culcat nu mai se simte,si cand sunt concentrat cu munca la servici.M am cam stresat si cu aceasta durere si poate sau stresat si intestinele.

Cristian 45

48

Sus In jos

Mesaj Scris de liondor1969 la data de Lun 21 Mar 2016 - 11:57

Aceleași dureri le am si eu,în plus o durere care începe când mă trezesc si ma ridic din pat.Începe cu noada si merge în prostată,radiază în anus si în fată..gânduri negre de boli incurabile.Am trecut de anxietate cu tratament 8 luni dar boala persistă.Nu stiu ce sa mai fac sa ma liniștesc ca aceste dureri sunt de la prostată si nu de la altceva.Prostată ok ca si mărime,psa ok si urologul recomanda intervenție la varicocel :-)) ca la prostată e ok zice el,am o infecție cu stafilococ care nu mai se tratează,d rezista la 80% din antibiotice..asta pt ca toti mi-au dat antibiotic.Am si balonare..si cred ca toate sunt la pachet..colonoscopi am făcut,gasto am făcut ma gândeam să fac un CT cu substanță de contrast,dar am creatinina 1,37 si e putin mare..nu stiu ce sa mai fac..dureri maxime,stau la birou mult la PC

liondor1969

Sex : masculin Mesaje : 14
Data de inscriere : 08/07/2013
48
Localizare : Alba

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Mar 22 Mar 2016 - 7:51

Am facut si eu un nou set de analize dintre care PSA ul a iesit in limite normale 0,61 ng/ml,monocitele un pic marite 10,9% si creatinina scazuta 0,75 mg/dl.Durerile perineale incerc sa nu le mai bag in seama, ca astea mi au provocat niste stari anxioase urate(insomnii,spasme musculare,ameteli etc.).Si la mine durerea radiaza in anus cateodata mai ales dupa eliminarea scaunului.Dar la mine aceasta durere merge si pe fese si picioare(musculatura dorsala) nu intensa dar sacaietoare de parca as fi alergat intr o proba de maraton.Vorba unor colegi de aici de pe forum ca in aceasta zona a prostatei sunt foarte multi nervi care daca sunt iritati provoaca neplaceri.Am mai observat si cand sunt  stresat,nervos se amplifica durerea.Baile calde de sezut,miscarea in aer liber si alte preocupari care sa iti ocupe timpul si GANDURILE NEGRE sunt f.bune.De medicamente alopate m am saturat,cele naturiste le folosesc(polen crud,quercetina,ceaiuri,seminte de in si chia)

Cristian 45

48

Sus In jos

Mesaj Scris de Teodor la data de Mar 22 Mar 2016 - 10:08

Frate - pentru mine e clar ca asta e boala neurologica si trebuie tratata la psiholog.
Am avut ultimele saptamani extrem de stresante si m-am simtit destul de rau ( urinari dese, arsuri, etc ). Am luat iar ca prostul tone de medicamente ( quercetina, ibuprofen, polen, biomicin forte, uractiv ) - DE POMANA !
Nu reuseam sa identific o sursa a bolii. 
2 zile eram nou nascut, 3 zile crize in alternanta  - fara sa pot stabiliza nimic.
Nimic comun la perioada buna, nimic comun la perioada proasta!!!!! Doar stresul ca urmeaza sa fac analizele anuale.
Si le-am facut! SI AU IESIT SUPER BUNE ( RMN, sange ). 
Fratilor la 2 ore dupa rezultat si pana astazi sunt ca nou. NU MAI IAU NICI UN MEDICAMENT, NICI UN CEAI, MULTA BERE ( de bucurie ). Trebuie sa va zic, dar doar ca sa fiu corect ca tin post la mancare.
Am continuat sa nu mananc dulce,condimentat. Iau dimineata de 2 sapt. un pahar de apa calda cu 1/4 suc de lamaie si un varf de cutit de amoniac, 3 linguri de seminte de dovleac si o lingura de ulei de sem. dovleac cu un pahar de suc de rosii.
Am o hartie de turnesol cu care imi testez ph urina ( dar am avut bazica in perioada de criza ).
Concluzie : daca reusim sa ramanem intr o stare de relaxare totala - simptomele sunt 0!

Teodor

Sex : masculin Mesaje : 34
Data de inscriere : 01/03/2013
45
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Mier 22 Mar 2017 - 8:49

Aceste dureri perineale (surde),zona coapselor sunt familiare prostatitei?Ele vin în timpul zilei și la pachet cu ameteli și insomnii dar fără urinari dese sau chinuite, mai mult imperioase.Actul sexual decurge fără probeme (libidou și erecție fără probleme),doar la ejaculări o durere anus scrot și o fierbinteala în acea zona.Somnolenta ce apare în timpul zilei și amețelile ,stresul sunt elementele acestei PROSTATITE?Noaptea când se relaxează corpul aceste dureri perineale dispar dar somnul e fragmentat de stresul acestei boli.

Cristian 45

48

Sus In jos

Salut.

Mesaj Scris de Romis la data de Dum 30 Apr 2017 - 6:19

Cristian 45 a scris:Am facut si eu un nou set de analize dintre care PSA ul a iesit in limite normale 0,61 ng/ml,monocitele un pic marite 10,9% si creatinina scazuta 0,75 mg/dl.Durerile perineale incerc sa nu le mai bag in seama, ca astea mi au provocat niste stari anxioase urate(insomnii,spasme musculare,ameteli etc.).Si la mine durerea radiaza in anus cateodata mai ales dupa eliminarea scaunului.Dar la mine aceasta durere merge si pe fese si picioare(musculatura dorsala) nu intensa dar sacaietoare de parca as fi alergat intr o proba de maraton.Vorba unor colegi de aici de pe forum ca in aceasta zona a prostatei sunt foarte multi nervi care daca sunt iritati provoaca neplaceri.Am mai observat si cand sunt  stresat,nervos se amplifica durerea.Baile calde de sezut,miscarea in aer liber si alte preocupari care sa iti ocupe timpul si GANDURILE NEGRE sunt f.bune.De medicamente alopate m am saturat,cele naturiste le folosesc(polen crud,quercetina,ceaiuri,seminte de in si chia)
Si eu am noaptea dureri de penis,dar numai noaptea cand merg la culcare,sincer nu mai stiu ce sa iau,..ai vreo ideie mai eficienta,un medicament ceva?

Romis

Sex : masculin Mesaje : 15
Data de inscriere : 13/04/2015
53
Localizare : Focsani

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus