WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Nou pe aici...
Mier 18 Oct 2017 - 23:44 Scris de DanMircea

» Prostatită cronică bacteriană tratată
Mar 10 Oct 2017 - 12:30 Scris de Necajitu15

» Saltele/brau cu turmalină pentru prostatită
Dum 8 Oct 2017 - 0:48 Scris de COV

» Prostatita nebacteriana , nervul pudental, sau probleme cu coloana???
Mier 4 Oct 2017 - 21:58 Scris de AndreiB

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 1 Oct 2017 - 12:19 Scris de amon

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Dum 1 Oct 2017 - 11:55 Scris de cursor

» Incepere tratamament naturist...
Vin 29 Sept 2017 - 11:26 Scris de AndreiB

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 15 Sept 2017 - 4:23 Scris de MOMO

» Dieta Ketogenica (efecte miraculoase)
Lun 21 Aug 2017 - 22:23 Scris de Raducu

Durere perineala

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Durere perineala

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Lun 25 Mai 2015 - 9:12

Am luat polen crud ,biomicin,omega 3 cu vitamina e,ceai de pufulita si miprosept supozitoare cu propolis.Fac de 2-3 ori sedinte pe pat ceragem(saptamanal).Pt anxietate iau hyper calm de azi.Nu prea pot dormi noaptea.Fac si cate o sedinta de psihoterapie pe sapt.Anxietatea s a cam generalizat:ameteli cateodata,dureri talpi fese si nesomn.Cand lucrez uit si nu mai simt nimic(sapaturi pt cabluri de forta).Nesomnul m a dat peste cap,simt si cate un tremor interior CATEODATA parca striga corpul:REVINO TI ODATA!.De baut nu beau alcool,cafea,nu fumez.Termografia este o metoda de diagnosticare noua neinvaziva si nedaunatoare.Pun alaturi un link nu pt reclama sau altceva ci sa vedeti ce e cu termografiahttp://www.akupunctura.ro/termografie.php

Cristian 45

Sex : masculin Mesaje : 26
Data de inscriere : 14/05/2015
48
Localizare : Brasov

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Lun 25 Mai 2015 - 23:53

Din cate inteleg, ai simptomele de vreo 4 luni.Esti inca in faza nasoala.Nu vreau sa te sperii, dar eu am inceput sa imi revin dupa un an si jumatate- doi.Inarmeaza-te cu multa rabdare si forta interioara.

bercenarul

Sex : masculin Mesaje : 297
Data de inscriere : 17/11/2013
48
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Mar 26 Mai 2015 - 7:28

Nu v am intrebat,voi ati avut durerile astea perineale anus scrot fara urinari dese? La mine cam asa e,fara urinari dese si cu ameteli si restul tacamului la anxietate.Azi am fost si la psihiatru si mi a dat immovane si mirzaten.Merg astea impreuna?Unul e somnifer si celalalt antidepresiv anxiolitic.Amandoua sedeaza.

Cristian 45

48

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Mar 26 Mai 2015 - 22:30

da , am avut si dureri fara urinari dese. ( am si acum )
ai grija cu medicamentele antidepresive, daca le iei un timp o sa-ti fie greu sa te lasi de ele.
trebuie sa intelegi ca o sa fie mai bine. peste un an doi o sa si uiti ca ai avut durerile astea cu prostata. sunt niste perioade acute cand e o durere si un discomfort mai mare, dar asta trece si in final o sa fii cam 95% recuperat. 100% nu cred ca o sa mai fie niciodata dar fata de perioada acuta 95% e ca si vindecat.
incearca sa-ti vezi de alte treburi , te ti de un tratament anume ( nu mai incerci 10 tratamente deodata ) si mai vezi peste o 2-3 luni cum te mai simti. nu se poate grabi vindecare , se misca greu lucrurile in zona asta a prostatei. du-te intr-o vacanta , fa un sport daca poti , si o sa te mai relaxezi.

eugen

Sex : masculin Mesaje : 121
Data de inscriere : 27/04/2011
31
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de bogdanmihai la data de Vin 29 Mai 2015 - 13:34

Cristian, ti-a recomandat urologul pana acum alfa blocante?

bogdanmihai

Sex : masculin Mesaje : 76
Data de inscriere : 02/02/2013
27

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Sam 30 Mai 2015 - 0:43

Nu mi a recomandat alfa blocante.Am fost la psihiatru pt starea anxioasa in care am intrat cu insomnii si stari de rau greata si tremor interior din cauza oboselii si a insomniei.Vorba unor colaboratori sau colegi de pe acest forum,mai trebuieste si cate o pauza a corpului relaxare mai indelungata,nu numai munca,avarii,consemne si sapaturi reparatii cabluri.Lucrez la Electrica in cel mai nasol post,electrician cu tarnacop lopata si pickhammer si mansoane cabluri etc.Nasol.

Cristian 45

48

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Sam 30 Mai 2015 - 2:12

Despre anxietatea asta care te cuprinde mai bine zis de frica asta de a nu avea ceva mai grav,frica catastrofala,ati trecut prin ea? Ce simptome ati avut?Cum ati invins o?Metode,sugestii.

Cristian 45

48

Sus In jos

Mesaj Scris de Teodor la data de Sam 30 Mai 2015 - 20:07

Primul pas e sa renunti definitiv la cafea, cola si alcool. Dupa aia mergi la psiholog - o sa inveti sa gandesti corect. 
Eu ma trezeam dimineata cu 1000 de frici. Acum sunt mai bine ca inainte de prostatita. Am invatat sa ignor stresul, fricile, oboseala, nesimtitii, etc.
La mine a inceput anxietataea la 2 luni dupa prostatita dupa ce am luat ciprofloxacina-ciprinol. Am citit pe prospect, dar am avut incredere intr un medic prost.

Teodor

Sex : masculin Mesaje : 34
Data de inscriere : 01/03/2013
45

Sus In jos

Mesaj Scris de Teodor la data de Sam 30 Mai 2015 - 20:21

Eu nu fumez, am limitat zaharul si carnea. Am inceput sa fac sport. Prostatita se poate invinge cu rabdare in cateva luni/ani, dar la anxietate daca nu esti atent te invinge ea pe tine.
Eu iti recomand sa citesti pe acest forum doar utilizatori ca adrianux,bercenaru,admin,centeri si mai sunt cativa ( maxim 3, intre care unul care a recomdat niste produse apicole - propolis,polen crud.. ) si sa eviti pe cei haotici si care mai mult fac rau gen maradonel,ceaiul dorel, etc.

Teodor

45

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Dum 31 Mai 2015 - 4:25

Sa stii ca acum sunt preocupat mai mult de anxietatea asta care a intrat in mine,durerile perineale parca nici nu le mai simt in comparatie cu aceste ameteli greata spasme insomnie tremor interior,noroc cu relaxul asta de 3zile libere.Alcool demult nu mai servesc tigari deloc iar cafea f rar.Mai ies cu copiii in parc si caut sa nu mi mai alimentez fricile astea cu cautari pe google la tot felul de simptome de tot felul.Am cate o sedinta de psihoterapie pe saptamana si am inceput si tratamentul psihiatric cu juma de pastile de mirzaten si imovane seara.

Cristian 45

48

Sus In jos

Mesaj Scris de john036doe la data de Dum 31 Mai 2015 - 6:44

Acceasi senzatie de tremor interior , insomnie am simtit o si eu si tot mirzaten mi a recomandat doctorul. Dupa 1 luna te lasa numai ca tre sa iei tot tratamentul adica 4-6 luni.Mi e mi a dat doar pt 1 luna mirzaten si m am oprit si au inceput sa revina fricile ai grijile dar m am dus fuga inapoi la doctor si mi a zis ca nu trebuia sa opresc si am continuat.

john036doe

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 14/01/2015
37
Localizare : sibiu

Sus In jos

Mesaj Scris de Teodor la data de Dum 31 Mai 2015 - 8:05

Nu te speria, prostatita si anxietatea sunt la pachet. Daca nu poti doar cu psiholog, poti sa iei si medicatie psihiatrica, dar trebuie sa iei cel putin 6 luni si sa renunti treptat. Corpul functioneaza prin invatare, acum a invatat frica. Trebuie sa il dezveti. 
Ideea de baza e sa ignori, sa nu lupti cu frica...ceva gen "ok, imi e frica, e ceva firesc. O las sa isi faca de cap si sa treaca"

Teodor

45

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Lun 1 Iun 2015 - 2:08

acum am avut si eu tot felul de ganduri rele, depresie etc. frica ca nu voi mai fi la fel , ca nu sunt ca ceilalti, ca nu pot sa ma duc in excursii si tot felul. am si slabit
mai ales ca mi-am facut-o cu mana mea. am folosit un cock ring (prea stramt) si am iara dureri perinale si tot tacamul, chiar mai rele ca inainte. ( de o luna deja)
faptul ca am gresit iar cu toate ca am zis ca o sa am grija si cunosteam cat de rau e sa ai prostatita m-a demoralizat si mai rau.
zilele trecute am facut niste plimbari mai lungi , mers mult pe jos si incep sa ma simt mai bine.
miscarea si exercitiile fizice fac bine. cand am perioade mai bune imi ridica moralul si parca totusi exista o speranta.
sapt asta o sa fac si un rmn in zona perineala, sper sa nu se fii stricat vre-un canal sau ceva.
in orice caz trebuie sa fim increzatori, cu timpul o sa se vindece lucrurile si o sa ne simtim mai bine.

eugen

31

Sus In jos

Mesaj Scris de Teodor la data de Lun 1 Iun 2015 - 19:57

Exact asa am fost eu. Am facut toate analizele posibile si imposibile, eram suspicios, citeam pe net postarile la toti fraierii care dadeau solutii. Eu slabisem 20 KG.
Prostatita a durat la mine pina am reusit sa ma calmez. E boala psihica!
Suna l pe bercenarul, postarile lui m au ajutat pe mine:
- bai calde, dar ai grija la hemoroizi,
- sport ponderat,
- apiterapie : polen crud,propolis,
- magneziu, ZN, Vit. E, strugurii ursului,coada soricelului
- RELAXARE : fara cafea,cola,alcool,stres,insomnii
- evita sa stai pe scaun mai mult de 20 min. fara sa te ridicii
- sex regulat
Cu astea am scapat eu de faza nebacteriana.
Daca ai bacterie - antibiotic.
Astept apa plata cu lamaie peste un an cand o scapi si tu.

P.S daca ai noroc si scapi mai devreme ma risc la o palinca Smile

Teodor

45

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Lun 1 Iun 2015 - 21:51

5.Carte Completa-de-Medicina-Traditionala-Chineza-Daniel-Reid.pdf - Google Drive
https://docs.google.com/file/d/0B8jOQlMxGl1sMV90RnJMREJGaUk/edit Ma scuzati cu ultima postare dar daca se poate am postat un link din care se poate descarca o carte din medicina chineza din care se pot invata multe.Nu este in scop publicitar sau reclama dar cred ca este un indrumar f bun pt viata omului si sanatatea lui.

Cristian 45

48

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Lun 1 Iun 2015 - 23:01

Teodor mersi , da.. am mai trecut odata prin 3 faze rele acute de prostatita , asta e a treia. vreo 2-3 ani am fost ca si vindecat. acum o iau de la inceput iara. doar ca imi pare rau ca trece vara pe langa mine. asta e , mergem mai departe.

eugen

31

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Mar 2 Iun 2015 - 6:11

John036Doe ai ceva reactii adverse de la mirzaten? Eu sunt la a cincea pastila ,numai seara inainte de somn iau si am ameteli ziua cateodata si neliniste in corp inca.

Cristian 45

48

Sus In jos

Mesaj Scris de MarianB la data de Mar 2 Iun 2015 - 23:30

Eu cred ca starea de anxietate vine un pic si pe fond psihic, dar cel mai probabil vine din hormonii si substantele pe care ii elibereaza corpul din cauza inflamatiei. Citisem pe undeva de treaba asta..
Eu acum cand am episoade acute de prostatita am si insomnii, bolboroseli in abdomen, visez urat.. etc
Poate ar trebui sa incercati cu chestii mai soft, de tip plafar, pentru somn, inainte de a lua chestii chimice.

MarianB

Sex : masculin Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/07/2013
41

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Mier 3 Iun 2015 - 0:53

La mine merge cipralexul.De cand am rarit baile la sezut, fac miscare mai putina, merg mai mult cu masina, parca m-a luat din nou.

bercenarul

48

Sus In jos

Mesaj Scris de MarianB la data de Mier 3 Iun 2015 - 1:46

Condusul ma termina si pe mine. De pilda la un drum Bucuresti-Chisinau ma apuca pipi cam dupa 2 ore de condus, dar dupa aia trebuie sa ma opresc la fiecare ora. Dupa drum, cam 2 zile ma supara prostata..
Daca plec la drum intr-un episod acut e de jale..

MarianB

Sex : masculin Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/07/2013
41

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Mier 3 Iun 2015 - 3:32

da.. condusul e rau , am vrut sa iau acum masina in perioada acuta. dupa ce am iesit din parcare si am trecut de primul semafor m-am intors ca nu mai puteam. ma treceau toate transpiratiile Smile .

eugen

31

Sus In jos

Mesaj Scris de Teodor la data de Mier 3 Iun 2015 - 20:07

Ce dubios...si pe mine ma termina condusul, simteam o presiune mare sub testicole. Pe un scaun normal nu aveam nimic, dar in masina era belea. Am vrut sa vand masina Smile am crezut ca scaunul e de vina.
Exista o perna de hemoroizi pe net care ajuta foarte mult pe cei care fac drumuri lungi...e un fel de U

Teodor

45

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Sam 6 Iun 2015 - 21:50

La durerile astea perineale,le simtiti si la anus si fese ,dupa efectuarea scaunului,in orice pozitie,cand dormiti in pozitia culcat?Eu simt acum ca o arsura surda ce imi iese parca din anus,minora dar deranjanta.La dormit nu simt mai nimic.Durerile le simt de la anus scrot pana mai sus la fese si zona lombosciaticii.In fata la pubis nu s dureri.

Cristian 45

48

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Lun 8 Iun 2015 - 6:30

am avut si eu niste dureri dinastea de arsura. mai ales daca de exemplu stateam pe spate si ridicam genuchiul ( doar intr-o parte ma deranja). e ca si cum un muschi de acolo era incordat tot timpul. am mers pe jos zilnic , si facut niste streching (intinderi) si nu mai am durerile acelea de arsura.

eugen

31

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Lun 8 Iun 2015 - 20:48

da, e si o chestie musculara.de-aia baile fierbinti si miscarea (mai putin zdruncinaturile si bicicleta) fac sa scada durerea.pe mine ma luau durerile cand stateam lungit in pat pe spate.pe o parte (pe stanga mai ales), nu ma durea.de fapt, pozitia culcat pe stanga cu genunchii indoiti, e buna la orice, e pozitia fetala.privitor la condus, pe mine nu ma deranja deloc (depinde si de scaun, de masina, etc.).imi trageam scaunul cat mai in spate si cat mai rotit pe spate.treaba cu anxietatea si episoadele de furie, sunt si o chestie hormonala.pe langa testicule si suprarenale, si prostata secreta hormoni.boala asta e si o chestier legata de sexualitate, de rusine si vinovatie (la cei care au luat-o pe cale sexuala).cred ca mai mult de jumate din cei cu prostatita (mai ales bacteriana, dar nu numai), au luat-o pe cale sexuala.

bercenarul

48

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus