WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Stafilococ Auriu
Vin 17 Noi 2017 - 11:57 Scris de SorinBri

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Mier 15 Noi 2017 - 4:06 Scris de SorinBri

» Prostatita nebacteriana, jet urinar imprastiat
Dum 5 Noi 2017 - 9:08 Scris de CATA88

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 3 Noi 2017 - 3:46 Scris de mitelea

» Postatita cu chlamydia
Joi 2 Noi 2017 - 4:43 Scris de iionu88

» TAVANIC ATENTIE !
Mier 1 Noi 2017 - 10:50 Scris de mh_rw

» Nou pe aici...
Mier 1 Noi 2017 - 0:21 Scris de DanMircea

» Tratament bacteriofag
Mier 1 Noi 2017 - 0:02 Scris de cursor

» Probleme legate de miros infectios
Mier 25 Oct 2017 - 5:52 Scris de MOMO

brocoli tratament!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

brocoli tratament!

Mesaj Scris de Vizitator la data de Mier 15 Oct 2014 - 5:54

salutare , m-am gandit sa deschid acest topic pentru cei care au facut tratamentul cu brocoli ..dupa parerea mea f foarte eficient.astept pareri pentru cei care au incercat si recomand celor care nu au incercat

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Re: brocoli tratament!

Mesaj Scris de eugen la data de Mier 15 Oct 2014 - 6:22

nu am incercat tratamentul cu brocoli , dar citisem un studiu ca ajuta la scaderea riscului de a face cancer la prostata. din pacate stau cu frica ca aceasta prostatita se va transforma in cancer de prostata cand voi imbatrani..

eugen

Sex : masculin Mesaje : 121
Data de inscriere : 27/04/2011
31
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Joi 16 Oct 2014 - 2:43

eugen a scris:nu am incercat tratamentul cu brocoli , dar citisem un studiu ca ajuta la scaderea riscului de a face cancer la prostata. din pacate stau cu frica ca aceasta prostatita se va transforma in cancer de prostata cand voi imbatrani..

stai calm, nu e nici- o legatura intre cancer si prostatita. doar adenomul poate da in cancer, dar adenom fac 80 la suta din barbatii de peste 50- 60 de ani, indifferent ca au prostatita sau nu.

si oricum, toate bolile de prostata (prostatita, adenom sau cancer) au un singur leac: rezectia totala de prostata. daca la prostatita, mai poti s-o mai prostesti cativa ani (nu-ti pune viata direct in pericol, dar te chinuie groaznic), la adenom si cancer, n-ai de ales- trebuie s-o scoti. la adenom nu mai poti urina\ deloc si la cancer, te cureti.

toate afectiunile prostatei sunt cronice si degenerative. odata prostata, data peste cap (oricare dintre cele trei afectiuni de mai sus), mai bine nu se mai face, ci mai rau.

daca poti s-o ametesti pana la 50- 60 de ani, e ok, dar de la 60 de ani, e obligatariu s-o scoti. de fapt, orice organ nefunctional (un plaman sau un rinichi care nu merge, ovarele la femei in menopauza, prostate la barbate in andropauza) trebuie scos, altfel se cancerizeaza.asa mi-a spus mie doctorul chirurg mircea beuran care a fost si ministru (il cunosc, ne-a operat pe toti din familie).

tatal nasului meu a facut adenom pe la 50 de ani (tot o inflamatie, dar aia de varsta, nedureroasa, nu-i ca la noi), a tot incercat vreo 10 ani s-o tina pe loc, dar degeaba.sinescu i-a spus cand avea 60 de ani ,,hai s-o scoatem sa terminam povestea asta, sa scapam de grija,, s-a operat, de 10 ani se simte perfect, urineaza ca in tinerete, spunea ca, prost a fost ca a asteptat 10 ani, trebuia s-o scoata imediat, nu se mai chinuia atat. singura problema e impotenta, dar la 60 de ani ...

bercenarul

Sex : masculin Mesaje : 297
Data de inscriere : 17/11/2013
48
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Joi 16 Oct 2014 - 23:54

da.. stiu cu adenomul si scosul prostatei , s-a operat si tatal meu, el zice ca e bine, dar tot vad ca urineaza de 2-3 ori pe noapte cu jet slab, asa ca nu stiu daca sa-l cred..
eu stiu ca cancerul apare de la inflamatie prelungita in genral , asa ca tot e un risc in plus la prostatita si cancerul de prostata. 
mai citisem acum ceva timp de relatia intre cele doua si nu prea am gasit date, asa ca e greu de zis cu siguranta daca au sau nu legatura, oricum mai bine sa nu ne gandim la lucruri dinastea ca mai rau ne facem.

eugen

Sex : masculin Mesaje : 121
Data de inscriere : 27/04/2011
31
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Vin 17 Oct 2014 - 2:43

mie mi-a zis un doctor de la fundeni ca ultimele studii spun ca celula canceroasa nu se lipeste pe un tesut inflamat, bolnav si infectat. cel putin, asa mi-a spus.

bercenarul

Sex : masculin Mesaje : 297
Data de inscriere : 17/11/2013
48
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare