WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Nou pe aici...
Mier 18 Oct 2017 - 23:44 Scris de DanMircea

» Prostatită cronică bacteriană tratată
Mar 10 Oct 2017 - 12:30 Scris de Necajitu15

» Saltele/brau cu turmalină pentru prostatită
Dum 8 Oct 2017 - 0:48 Scris de COV

» Prostatita nebacteriana , nervul pudental, sau probleme cu coloana???
Mier 4 Oct 2017 - 21:58 Scris de AndreiB

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 1 Oct 2017 - 12:19 Scris de amon

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Dum 1 Oct 2017 - 11:55 Scris de cursor

» Incepere tratamament naturist...
Vin 29 Sept 2017 - 11:26 Scris de AndreiB

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 15 Sept 2017 - 4:23 Scris de MOMO

» Dieta Ketogenica (efecte miraculoase)
Lun 21 Aug 2017 - 22:23 Scris de Raducu

Faze tari cu urologi

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Faze tari cu urologi

Mesaj Scris de adrianux la data de Joi 6 Noi 2014 - 9:55

Eu nu am probleme cu inotul, dar verific ca apa sa fie calda . Cel putin 32 grade . La intrare in apa trebuie sa nu simti senzatia de rece ! Inot de aproximativ 2 ani in bazin acoperit . In schim nu fac baie in mare, lacuri etc...chiar daca e cald afara.

adrianux

Data de inscriere : 05/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Joi 13 Noi 2014 - 8:04

si eu fac innot de 2 ani in bazin inchis si a fost ok. daca e apa rece nu intru. cand ma simteam bine ( eram 98%) am intrat si in apa rece la mare si n-am avut nimic. acum de cand m-am stricat (86% sa zicem) am innotat in bazin inchis si a fost ok , dar nu m-as baga la apare rece in mare sau in alta parte.

eugen

Sex : masculin Mesaje : 121
Data de inscriere : 27/04/2011
31
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Dum 17 Mai 2015 - 5:54

Salutare!Am fost si eu la 2 urologi si un chirurg.Primul de la hiperdia bv dupa tuseu scurt de vreo 10 secunde s a uitat la valoarea psa de 0,8 si mi a zis ca am o prostata ca a unui tanar de 20 ani.Eu avand numai simptome de minge n fund si dureri perineale.A bagat ecograful s a uitat la vezica si dupa aia la ficat si a zis ca i gras. Mi a bagat ketonal si carpicon si niste vitamine promovate prin el de NEOLIFE Formula4plus.El a vazut ca am psa mic si a zis ca e o raceala.Chirurgul m a tinut cu degetul in fund mult mai mult ca imi venea sa ies prin perete,la care a zis ca prostata i buna ca am vreo 2 hemoroizi nesemnificativi si mi a dat flamexin no spa si tavanic 10 zile.Am luat antinflamatoarele tavanicul nu l am suportat.La revenire control s a suparat ca n am suportat tavanicul ca ala era esenta si mi a zis sa merg si la un neurochirurg la simptomele mele.Am fost la al 2 lea urolog.I am povestit totul si mi a zis de ce am mai venit la el.Am platit 80 consultatia si s a mai uitat o data cu ecograful si ok totul,tuseu a zis daca mai vreau dar l am refuzat se juca cu un smartphone si nu mi a mai trebuit.Mai e un dr urolog bun in bv dr Scarneciu,poate ar trebui sa merg la el.Nevasta deja zice c am innebunit cu atatia urologi bani tratamente.Incerc un rmn cica e promotie ca la Carrefour 330 lei cu trimitere cu tot.

Cristian 45

Sex : masculin Mesaje : 26
Data de inscriere : 14/05/2015
48
Localizare : Brasov

Sus In jos

Mesaj Scris de eugen la data de Mar 19 Mai 2015 - 1:13

cristian , ar trebui sa citesti ma mult pe forumul asta. urologii nu prea stiu de prostatita. sunt putini care au fost multumit de consultatiile pe care le-au avut la medicii urologi. va trebui sa te descurci pe cont propriu.
vei gasi aici pe formu multe informatii si formule care au reusit in tratarea prostatitei. in principiu exercitii fizice regulate , eu sugerez yoga ( poti face si acasa ex: https://www.youtube.com/watch?v=mKVunWMHNm8 ) , sala de forta sau innot. stil de viata sanatos, fara alcool , tigari , condimente. un tratament cu vitamine ( e , zinc ), ceaiuri si tinctura de ghimpe si pufulita ( dorel plant sau casa de ceaiuri albu ). sex regulat. si o atitudine pozitiva. ai sa vezi ca in cateva luni o sa te simbti mult mai bine.
pastilele date de medici mai rau strica.. eu cand am dureri mari mai iau aspirina.
si eu sunt acum intr-o faza acuta de prostatita ( mi-am facut-o cu mana mea Sad ), de vreo 3 saptamani tot incerc sa-i dau de cap , deja incep sa ma simt mai bine. cred ca in 1-2 saptamani o sa pot sa stau pe un scaun fara sa am dureri. ( acum scriu din picioare Smile

eugen

Sex : masculin Mesaje : 121
Data de inscriere : 27/04/2011
31

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristian 45 la data de Mar 19 Mai 2015 - 3:08

Da e adevarat.Mergi platesti iti baga retete cu antibiotice si antinflamatoare,te cheama la control peste 7-10 zile alti bani si in timpul asta se asteapta sa iti fie bine.Stiti unii dintre voi care sau reparat(vindecat )in timpul asta de 10zile dupa o cura de antibiotice si ains uri?Ei nu stiu ca asemenea simptome si suferinte trec mai greu?Ei la mine probabil s au bazat ca nu urinam asa des si mai ales noaptea,avand simptome de dureri perineale scrotale fese etc si depresia care le urmeaza cu tot tacamul ei.
Merg si eu sa fac o spermocultura sa vad daca sunt ceva intrusi la simptomele astea.

Cristian 45

Sex : masculin Mesaje : 26
Data de inscriere : 14/05/2015
48
Localizare : Brasov

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Lun 25 Mai 2015 - 6:52

indiferent, ca ai sau nu bacterie, medicii iti dau acelasi tratament: antibiotic, antiinflamatoare, prostamol si iar antibiotice !!

eu am un e-coli comun (e sensibil la 17 antibiotice pe antibiograma, adica e o tulpina foarte usoara), am luat intr-un an si ceva 7 feluri de antibiotice din cele 17 (toata plaja pe cale bucala, intramuscular, intravenos- doxicilina, tavanic, cefuroxime, zinat, amoxicilina, ciprofloxacin, le-am si uitat- mai sunt) si parca am baut apa chioara !!

la fel cu antiinflamatoarele- toate neamurile pe gura, supozitor, injectabile, mi-am facut praf colonul, ficatul si flora, efectul ma tinea doar o zi-doua dupa terminarea curei, prostamol vreun an jumate (bani aruncati).

doar omnic tocas mi-a facut bine.

am ajuns la psihiatru, ma dadeam cu capul de pereti (la propriu !!), mi-a recomandat un antidepresiv (pe care il iau de vreo sase luni), mi-a schimbat starea mult in bine, ti-l recomand (se numeste cipralex) si nici reactii secundare n-am avut.

bercenarul

Sex : masculin Mesaje : 297
Data de inscriere : 17/11/2013
48
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de max88 la data de Vin 26 Iun 2015 - 23:02

asa e cristian si eu am prostatita cronica bacteriana cu e coli din decembrie am unblat la totzi urologi din brasov si totzi aceiasi schema antibiotice sa te distruga de tot eu am renuntat si o dau pe naturale si e mai bine intradevar mai sunt intepaturi si exact ca tine nu ma urinez noaptea si nici nu ma doare noaptea deloc ziua mai este un pik de disconfort dar adevaru ca nu beau nu fumez momentan i dau cu argint coloidal si niste uleiuri esentiale recomandate de un doctor zice ca uleiurile astea in conbinatie cu argintu coloidal face bine la prostata si al microb si curios ca ultimul test de urina a iesit sub 1000 ufc se zice ca nu am in urina bacterie prima data aveam trebe sa ma-i merg safac un tuseu rectal poate cine stie am scapat de microb eu zic ca rabdare multa si dati cu naturale mancati sanatos si va fi bine multa sanatate

max88

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 26/06/2015
41
Localizare : brasov

Sus In jos

Mesaj Scris de max88 la data de Vin 26 Iun 2015 - 23:12

am uitat sa mentionez si PSA  este de 0.300 ng/ml parerea voastra este bine ? uleiurile volative .oregan .tea tre .busuioc .levanda ienupar cimbru toate se iau cu miere cate 5 picaturi numa ienuparu se ia 3 picaturi si cimbru 1 picatura intr-o gogoloasa de paine mica se face o gaura si se pune picatura acolo si se inghite asa  toate uleiurile astea se ia cu argintu coloidal de 20 ppm argint coloidal se bea 20 ml pe zi pana la ora 5 se ia acest tratament nu trebe sa depaseasca ora 5 dupamasa asa zicea doctoru

max88

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 26/06/2015
41
Localizare : brasov

Sus In jos

Mesaj Scris de bercenarul la data de Lun 29 Iun 2015 - 0:42

unde ati gasit arginul asta colloidal, ca am mai auzit de el ? si cum se ia ?

bercenarul

Sex : masculin Mesaje : 297
Data de inscriere : 17/11/2013
48
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Raducu la data de Lun 7 Sept 2015 - 6:18

Eu am luat argint coloidal din Plafar insa nu pot spune ca m-a vindecat. Prima data cand l-am folosit mi-au disparut simptomele cateva zile apoi au revenit. 

L-am aplicat cu o seringa si un furtun intrarectal de 3 ori pe zi. Am folosit cam 500ml. La o aplicare 10 -15 ml.  Se absoarbe complet in 15-20 min.

Raducu

Sex : masculin Mesaje : 27
Data de inscriere : 29/09/2012
34

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus