WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Nou pe aici...
Mier 18 Oct 2017 - 23:44 Scris de DanMircea

» Prostatită cronică bacteriană tratată
Mar 10 Oct 2017 - 12:30 Scris de Necajitu15

» Saltele/brau cu turmalină pentru prostatită
Dum 8 Oct 2017 - 0:48 Scris de COV

» Prostatita nebacteriana , nervul pudental, sau probleme cu coloana???
Mier 4 Oct 2017 - 21:58 Scris de AndreiB

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 1 Oct 2017 - 12:19 Scris de amon

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Dum 1 Oct 2017 - 11:55 Scris de cursor

» Incepere tratamament naturist...
Vin 29 Sept 2017 - 11:26 Scris de AndreiB

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 15 Sept 2017 - 4:23 Scris de MOMO

» Dieta Ketogenica (efecte miraculoase)
Lun 21 Aug 2017 - 22:23 Scris de Raducu

Prostatita acuta/cronica

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Prostatita acuta/cronica

Mesaj Scris de eugen172841 la data de Mar 3 Iun 2014 - 12:59

Am avut prima prostatita acuta in iunie 2011, febra peste 40, frisoane urate, urinare dificila. Am inceput cu succes tratamentul cu tavanic, pe care l-am luat timp de 43 de zile, fara efecte secundare. In sugust 2013 acelasi lucru, cu frisoane si  mai urate (amcrezut ca nu ma mai tine inima si dispar!), temperatura peste 40, aceleasi dureri pelviene si dificultate la urinat. Am fost spitalizat timp de 6 zile (nu era neaparat necesar, dar cred ca au vrut sa castige un ban de pe urma mea), timp in care am reinceput cu tavanicul pe care l-am luat numai 28 de zile, din cauza faptului ca am suspectat dureri la tendoanele mainii stangi si al piciorului drept. Mi s-a spus ca prostatita era deja cronica. Evident ca de atunci stau cu frica in san, mai ales ca medicul mi-a spus ca nu exista nicio garantie ca boala sa revina. Atipica a fost febra foarte ridicata, mi-a spus el. M-am intors oeri dintr-n concediu de 3 saptamani, in care luasem cu mine preventiv o cutie de tavanic. este un antibiotic extrem de puternic, care, in timp ce functioneaza la unii, ii nenoroceste pe altii. depinde de organism si de gradul de toleranta. Sechele: arsura in timpul ejacularii. Libidoul este normal, dar am testosteronul 9, ceea ce dupa opinia mea este o justificare.
Am de un adenom de prostata de 7 ani, dar, in ciuda volumul marit, vezica se goleste bine si, desi jetul este slab, nu urinez decat o data pe noapte (obiceiul asta insa il am dintotdeauna)
Am citit cateva postari, care descriu diferite experiente si pareri. Experientele sunt verosimile, dar parerile mi se par puerile, mai ales ca sunt extrem de subiective si nu au la baza motice serioase. 
Higiena este foarte importanta, asta lasand la o parte viata sexuala si alimentatia. Eu nu mai beau cafea de doi ani, consum alcool foarte rar, nu fumez decat din an in Paste, beau cam 4 ceaiuri pana-n pranz (sunatoare, catina, tei sau galbenele, alese la intamplare). Incerc sa beau 2 litri de apa pe zi, dar nu reusesc foarte des, oricum depasesc cu usurinta un litru. Am incercat o cura de pastile de palmier pitic si de ceai de strugurii ursului, dar nu am constat vreo  minune. Lasand la o parte faptul ca, desi ceaiul este un dezinfectant recunoscut, poate avea efecte nocive in urma concumului necontrolat. Nu cred in tratamente homeopatice-minune, mai ales cand au in componenta pastile care se vand la kg sau combinatii dubios de lungi. 
Multa sanatate si numai bine!

eugen172841

Sex : masculin Mesaje : 1
Data de inscriere : 03/06/2014
49
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Re: Prostatita acuta/cronica

Mesaj Scris de Vizitator la data de Mier 4 Iun 2014 - 3:16

salutare,nu am mai scris demult am si eu o intrebare.la ecografie pelvina se vad calcificarile??va multumesc.o sa revin cu ce am facut,ce fac in continuare.is niste chestii noi.va tin la curent astept un raspuns.keep on moving

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum