WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Stafilococ Auriu
Vin 17 Noi 2017 - 11:57 Scris de SorinBri

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Mier 15 Noi 2017 - 4:06 Scris de SorinBri

» Prostatita nebacteriana, jet urinar imprastiat
Dum 5 Noi 2017 - 9:08 Scris de CATA88

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 3 Noi 2017 - 3:46 Scris de mitelea

» Postatita cu chlamydia
Joi 2 Noi 2017 - 4:43 Scris de iionu88

» TAVANIC ATENTIE !
Mier 1 Noi 2017 - 10:50 Scris de mh_rw

» Nou pe aici...
Mier 1 Noi 2017 - 0:21 Scris de DanMircea

» Tratament bacteriofag
Mier 1 Noi 2017 - 0:02 Scris de cursor

» Probleme legate de miros infectios
Mier 25 Oct 2017 - 5:52 Scris de MOMO

Durere rinichi stang prostatita

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Durere rinichi stang prostatita

Mesaj Scris de Alex123456 la data de Vin 7 Mar 2014 - 11:45

Salut.Am creat acest  topic in speranta ca ar exista si alti useri cu aceasta problema si ca poate ma ajuta cineva sa inteleg motivul pentru care,de aproximativ o saptamana ,rinichiul stang a inceput sa ma doara.Durerile nu sunt constante ca intensitate .Am renuntat la tot ce inseamna alcool,(inclusiv berea si vinul) ,bauturi acidulate ,practic tot ce mi-ar putea face rau.Consum  3 litrii de lichide pe zi( numai apa si ceaiuri speciale pentru buna functionare a rinichilor si a prostatei) si observ nici o inbunatatire.
Am fost la control si am inteles ca as avea putin nisip la rinichi,dar acest lucru nu motiveaza durerile.
Practic imi simt rinichiul dupa ce urinez,jetul urinar este de cele mai multe ori puternic .
Idei in rezolvarea acestei probleme?Multumesc anticipat pt sfaturi si scuzati-ma in cazul in care topicul creat de mine nu isi are rostul pe acest forum.

Alex123456

Sex : masculin Mesaje : 30
Data de inscriere : 19/01/2014
24
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Re: Durere rinichi stang prostatita

Mesaj Scris de alin100% la data de Vin 7 Mar 2014 - 12:54

se poate sa te doara si de la nisip.in rest nu stiu de la ce ar putea sa te doara. daca ti.ai facut ecograf si nu a aparut decat nisip fara pietre fara inflamatie sau altceva....eu am un prieten care a descoperit o tumoare pe un rinichi la un control de rutina si nu avea absolut niciun simptom. sanatate

alin100%

Sex : masculin Mesaje : 101
Data de inscriere : 06/07/2013
34
Localizare : arges

Sus In jos

Mesaj Scris de Alex123456 la data de Vin 7 Mar 2014 - 15:27

ms de raspuns,tind sa cred ca ar avea legatura cu imflamarea prostatei aceasta problema ,am gasit pe net ceva de genul acesta ...oricum...de doctori m-am saturat,saptamana trecuta am dat peste unul la fundeni care mi-a spus ca as avea o tumoare la testicol,PANICA,am fost apoi ,exact in aceasi zi la Sf,Ioan  si Nimic,nici o problema.De tampitii aia de la panduri nu mai zic nimic,niste jeguri de oameni,in special un anume doctor Roman,un doctor foarte inalt .(vorba aia:inalt ca bradul prost ca gardul).Dupa un exces de sex,ma prezint a doua zi la control,cu dureri de-mi venea sa ma urc pe pereti,imi face ecografie(nu-mi spune absolut nimic de nisipul pe care il am in rinichiul stang) si-mi prescrie Fortum antibiotic ,desi la analiza de sange si urina,nu-mi iese nimic dubios.Un jeg de om,voia sa faca teste pe mine.Numai spun ca inainte ,imi da antibiotic timp de o luna,Zanocin 2 sapt ,de ma dureau si oasele ,plus ca tuseam ca unul bolnav de TBC(de la antibiotic) si Nitrofurantoin.Ce-i drep Nitrofurantoinul,cred eu ca m-a ajuta,motiv pentru care am reinceput o cura ,pana sa primesc rezultatele de la spermocutura si secretie uretrala.Problema ar fi un ENTEROCOCul.Anyway...long story short.Urologii astia sunt prosti rau de tot,sau mai bine spus nu au nici o pregatire in fata acestei boli...citisem undeva ca "prostatita cronica este groapa de gunoi a urologiei" cam au dreptate.Sanatate

Alex123456

24

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Vin 7 Mar 2014 - 15:45

este groapa de gunoi a urologiei pt ca toti urologii  sau aproape toti la orice infectie urinara la barbati sau o mica ustiurime sau o tulburare de erectie sau etc spun direct: "ai prostatita". la asta se refera cand spun ca e groapa de gunoi. toti arunca cu prostatita. eu unul nici nu stiam de boala asta pana sa o am. habar nu aveam ca un barbat tanar poate suferii de asemenea boala. stiam doar ca cei mai in varsta sufera de prostata.ce sa mai...iti bagi ceva in ea de viata cand ai boala asta.si pun pariu ca si tu alex ca si mine ai ajuns prea tarziu la medic. sanatate

alin100%

34

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Dum 9 Mar 2014 - 15:05

Sexul in exces inflameaza prostata! Degeaba iei antibiotic. Problema la boala asta e din mai multe cauze din cauza asta nu exista un tratament care merge sigur! Sau nu se vindeca! e o trauma a musculaturii pelvine,calcificari,stricturi sau o infectie in cazuri foarte mici. Medicii la noi au salarii de rahat si se gandesc numai la taiat ca de acolo vine cascavalul! sanatate

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de MarianB la data de Mar 11 Mar 2014 - 15:58

Nu cred ca problema e doar la medicii nostri, nu am auzit sa existe tratament miraculos nici afara

MarianB

Sex : masculin Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/07/2013
41
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Alex123456 la data de Dum 16 Mar 2014 - 9:37

Bun.Am fost operat de domnul profesor Geavlete Petrisor .Am  fost diagnosticat cu STRICTURA URETRALA,o strictura uretrala care imi afecta direct atat prostata,vezica cat si rinichiul.Nu am nici o prostatita cronica !!!,Dupa 6 urologi la care am fost si fiecare dintre ei acelasi diagnostic,din astia 6 unul nu m-a sfatuit sa fac o uretrocitoscopie ca de..poate o fi ceva ce blocheaza canalul.Si asa am ajuns la domn profesor.Un om extraordinar.6 luni am avut strictura asta,6 luni eu noaptea nu puteam sa dorm de durere.
Cum im revin ,voi avea grija sa fac o plangere la Colegiul Medicilor ,la un anume nenorocit de doctor  de la Panduri,unul mentionat de mine intr-un comment mentionat mai sus Aveti grija .Sanatate

Alex123456

24

Sus In jos

Mesaj Scris de alin100% la data de Dum 16 Mar 2014 - 13:36

dar care erau mai exact simptomele tale alex? eu stiam ca strictura asta poate aparea in urma prostatitei.

alin100%

34

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de Dum 16 Mar 2014 - 14:23

salut ..bine ca ti-a gasit cauza..dar nu inteleg de unde strictura si unde ai facut uretroscopie si cat a costat?ms

Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de MarianB la data de Lun 17 Mar 2014 - 4:56

Mai sa fie.. si mi-e mi-au zis la eco ca am retentie de urina, cam 25 ml. Poate sa fie tot de la o strictura?
Dar poate sa dea strictura asta dureri dupa actul sexual? dau sa dea probleme de potenta?
Te-a si operat Geavatele pentru strictura?
Multa sanatate

MarianB

Sex : masculin Mesaje : 31
Data de inscriere : 01/07/2013
41
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Alex123456 la data de Mar 18 Mar 2014 - 1:52

motivul pentru care am facut aceasta uretrocitoscopie a fost datorata durerii de rinichi  si de vezica imediat dupa urinare.eu mi=am dat diagnosticul ,nu vreun doctor.m am prezentat la spital de urgenta si le am spus ce ma deranjeaza,sustinand ca am strictura.Doctorul X(nu dau nume) a spus ca exista probabilitatea de 10% sa am ceva care sa strictureze uretra,iar restul de 90% ,problemele fiind datorate unei prostatite.Hai sictir!!!!Daca stateam dupa ei,ma trezeam ca mi se punea dop ,si....apoi.....Geavlete m-a operat ,iar dupa operatie,prima intrebare care i am adresat-o a fost:AM PROSTATITA CRONICA?iar raspunsul a fost un NU foarte hotarat.raspunsul lui mi-a VINDECAT PSIHIC.Un adevarat om.doamne ajuta

Alex123456

24

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: