WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» Nou pe aici...
Mier 18 Oct 2017 - 23:44 Scris de DanMircea

» Prostatită cronică bacteriană tratată
Mar 10 Oct 2017 - 12:30 Scris de Necajitu15

» Saltele/brau cu turmalină pentru prostatită
Dum 8 Oct 2017 - 0:48 Scris de COV

» Prostatita nebacteriana , nervul pudental, sau probleme cu coloana???
Mier 4 Oct 2017 - 21:58 Scris de AndreiB

» TAVANIC ATENTIE !
Dum 1 Oct 2017 - 12:19 Scris de amon

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Dum 1 Oct 2017 - 11:55 Scris de cursor

» Incepere tratamament naturist...
Vin 29 Sept 2017 - 11:26 Scris de AndreiB

» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Vin 15 Sept 2017 - 4:23 Scris de MOMO

» Dieta Ketogenica (efecte miraculoase)
Lun 21 Aug 2017 - 22:23 Scris de Raducu

Povestea mea si Protocolul Wise Anderson

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Povestea mea si Protocolul Wise Anderson

Mesaj Scris de bogdanmihai la data de Mar 4 Iun 2013 - 17:58

Prin noiembrie anul trecut dupa o baie fierbinte am iesit afara, nu m-am imbracat bine si mi-a fost destul de frig la picioare, a 2-a zii urinam si senzatia de urinare nu disparea simteam nevoia de a urina in continuu, chestia asta a tinut cam o saptamana dupa care am inceput sa am jetul urinar slab, dureri in abdomenul inferior, senzatie de temperatura ca si cand as avea o febra care o simteam in rect si bineinteles durere in acelasi loc, dureri in perineu si libidou scazut. Am fost la urolog care mia recomandat analize de urina la care nu mi-a iesit nimic in neregula plus un tuseu rectal si mi-a zis ca am prostata putin marita, mi-a dat niste supozitoare cu diclofenac zicandu-mi ca o sa treaca dar nu a fost asa doar mi-au redus simptomele cu vreo 50 %, urmatorul pas a fost o ecografie pe care nu s-a vazut nimic prostata isi revenise la dimensiunile normale dar eu in continuare aveam simtomele mentionate mai sus ( mi s-a pus diagnosticul de prostatita cronica nebacteriana), atunci am dat peste acest site si am incercat tot felul de tratamente ceaiuri, bai calde etc, simptomele mi-au mai scazut in intensitate (au mai ramas cam 20 % din ele cu intervale in care ma simteam mai bine si mai rau ) dar nu de tot si nu sunt sigur ca tratamentele acestea au fost cele care m-au ajutat. Am fost la alt doctor urolog despre care am inteles ca ar fii mai bun, dansul mi-a recomandat o urografie cu cliseu mictional si post mictional (pe aceasta investigatie nu se vad numai rinichii, ci si vezica si uretra care se pozeaza in momentul cand urinezi, de aceea se numeste si cu cliseu mictional si....) in urma acestei investigatii uretra mea din vezica pana la varful penisului nu era ingustata in nici un loc, deci nu parea nici o problema nicaieri dar eu tot aceleasi simptomele le aveam, au urmat psa si teste pentru chlamydia care au iesit bine si ele, dansul mi-a recomandat dupa aceea o evaluare neurologica gandindu-se ca problema mea ar putea fii din cauza unui nerv afectat la coloana sau o problema la cap, neurologul m-a pus sa fac un RMN de coloana si cerebral din care nu a reiesit nimic, m-am intors la dansul iar el atunci m-a trimis la un coleg urolog care se ocupa cu problemele urinare ca sa-mi faca o investigatie urodinamica ( o chestie la care iti baga niste catere in penis si unul in rect pentru a-ti masura presiunea intravezicala si abdominala). Ducandu-ma la acest doctor l-am intrebat de prostatita si raspunsul dansului o fost urmatorul: Prostatia inafara de cea bacteriana care se trateaza cu antibiotice nu este defapt o boala in sine a prostatei, ci este o grupare de simptome (care le avem majoritatea dintre noi) la care se pune acest diagnostic si mi-a spus ca defapt este un cerc vicios in care se intra si trebuie sa se faca ceva pentru a iesii din acest cerc. Nu am stiut daca sa-l cred sau nu dar am mai cautat pe net tot felul de informatii si am dat peste acest site http://www.pelvicpainhelp.com/videos/ care se pare sa confirme teoria dansului. Sper sa va fie fost de folos postarea mea.

bogdanmihai

Sex : masculin Mesaje : 76
Data de inscriere : 02/02/2013
27
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Re: Povestea mea si Protocolul Wise Anderson

Mesaj Scris de Liviu C la data de Vin 11 Oct 2013 - 11:16

Salut! Am o intrebare... Ai avut cumva vreo reactie adversa cand ai luat Diclofenac? Mie mi s-a prescris de catre un medic de familie Diclofenac Sodic 100 mg supozitoare, mi-a spus sa iau doua pe zi (dimineata si seara). Am luat primul acum 3 ore. Si vreau sa spun ca dupa o ora am inceput sa am tahicardie si tensiune arteriala, iar dupa vreo 30 de minute acestea au incetat, in schimb m-am ales cu o insuficienta cardiaca cred... Inima imi bate foarte incet, ma simt foarte slabit, nu am putere in muschi... Cred ca ar fi bine sa intrerup tratamentul cu Diclofenac, nu-i asa?

Liviu C

Sex : masculin Mesaje : 1
Data de inscriere : 11/10/2013
28
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de bogdanmihai la data de Sam 19 Oct 2013 - 2:44

Da si eu am avut tahicardie si reactii intestinale nasoale ...eu nu prea am luat decat in caz de urgenta ca oricum altfel nu prea ma ajuta....

bogdanmihai

Sex : masculin Mesaje : 76
Data de inscriere : 02/02/2013
27
Localizare : bucuresti

Sus In jos

diclofenac

Mesaj Scris de felix1920 la data de Mar 4 Mar 2014 - 13:50

Produce constipatie , mai ales luat ca supozitor.

felix1920

Sex : masculin Mesaje : 10
Data de inscriere : 04/03/2014
57
Localizare : Baia Mare

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare