WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Ultimele subiecte
» PROBLEME DE ERECTIE SI EJACULARE
Lun 27 Noi 2017 - 23:18 Scris de steven10

» nerv pudendal prostatita nebacteriana cronica
Dum 26 Noi 2017 - 6:25 Scris de Cristian 45

» PSA,mare, de facut biopsie a mai facut cineva?
Joi 23 Noi 2017 - 7:14 Scris de musat1954

» Stafilococ Auriu
Vin 17 Noi 2017 - 11:57 Scris de SorinBri

» Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)
Mier 15 Noi 2017 - 4:06 Scris de SorinBri

» Prostatita nebacteriana, jet urinar imprastiat
Dum 5 Noi 2017 - 9:08 Scris de CATA88

» Postatita cu chlamydia
Joi 2 Noi 2017 - 4:43 Scris de iionu88

» TAVANIC ATENTIE !
Mier 1 Noi 2017 - 10:50 Scris de mh_rw

» Nou pe aici...
Mier 1 Noi 2017 - 0:21 Scris de DanMircea

Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)

Pagina 1 din 29 1, 2, 3 ... 15 ... 29  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)

Mesaj Scris de Admin la data de Vin 5 Noi 2010 - 4:04

Prostatita cronică bacteriană ( cauzată de o anumită bacterie)
Admin
Admin
Admin

Data de inscriere : 05/11/2010
Localizare : Munchen

http://www.prostatita-cronica.com

Sus In jos

Re: Prostatita cronică bacteriană (cauzată de o anumită bacterie)

Mesaj Scris de megabittte la data de Sam 27 Noi 2010 - 6:40

[b] SUFAR DE PROSTATITA CRONICA BACTERIANA DE 6 ALUNI . AM LUAT SI IAU DIFERITE ANTIBIOTICE COMFOTM ANTIBIOGRAMEI . DEGEABA . AM AVUT INFECTIE CU E COLI , KLEBSIELA APOI IAR E COLI . O SA FAC SI UN TOMOGRAF . LA UROGRAFIE E BINE .
AM VAZUT PE FORUMURI CA MULTI AU INCERCAT DIFERIE METODE CHIRURGICALE MINIM INVAZIVE : TUMT , TUIP , ETC . FARA REZULTATE . EU MA GANDESC SA FAC TUVP - REJECTIE DE PROSTATA CU LASER . SPRE DEOSEBIRE DE TUMT NU APARE SINDROMUL TUR . DAR MEDICII LA CARE AM FOST SPUN CA PROSTATITA BACTERIANA NU SE OPEREAZA . DAR DACA ADENOAMELE COMPLICATE CU ITU SE OPEREAZA DE CE NU S AR OERA SI PROSTATITA BACTERIANA ?
A MAI FCUT CINEVA TUVP PENTRU PROSTATITA BACTERIANA ?[/b]

megabittte

Sex : masculin Mesaje : 15
Data de inscriere : 21/11/2010
54
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de megabittte la data de Sam 27 Noi 2010 - 7:13

ERATA : SPRE DEOSEBIRE DE TURP NU APARE SINDROM TUR

megabittte

54

Sus In jos

Mesaj Scris de adrianux la data de Sam 27 Noi 2010 - 7:20

Eu unul as fi mai atent privire la orice fel de operatii. Dupa cum poate ai citit pe acest forum eu am avut o experienta proasta cu TUMT ( tumt este cea interventia cu cea mai mica rata de complicatii), deci in nici un caz nu as mai face alta interventie decat daca ar fi absolut necesar , ma refer aici doar la cazul retentiei de urina.
"SPRE DEOSEBIRE DE TUMT NU APARE SINDROMUL TUR " daca poti sa fii un pic mai explicit aici te rog..La ce te referi cand spui sindromul TUR ?
Sanatate multa !

adrianux

Sus In jos

Mesaj Scris de adrianux la data de Sam 27 Noi 2010 - 7:26

Scuze , abia acum am vazut ca te refereai la TURP.
Efectele secundare ale TUVP ar fi:
- Clot retention ( adica formarea de cheaguri , care necesita caterizare)
-Impotenta
-Hematurie moderata( normal dispare in 3 sapt)
-Ingustare uretrala (rar)

adrianux

Sus In jos

Mesaj Scris de Rullz20 la data de Sam 27 Noi 2010 - 8:59

Si eu am prostatita cronica bacteriana.Sufar de aceasta boala de 2 ani de zile.Am luat nenumarate tratamente cu antibiotice,dar acestea nu mau rezolvat,ci mai rau miau facut.
Rullz20

Sex : masculin Mesaje : 11
Data de inscriere : 14/11/2010
27
Localizare : botosani

Sus In jos

Mesaj Scris de megabittte la data de Sam 27 Noi 2010 - 10:07

ASA E . RSISCURI SUNT SI CAND SCOTI O MASEA . DAR LA SF IOAN PLEACA A 2 ZI DUPA APERATIE ! SE MAI PRCTICA - RAR DAR SE FACE . IN SUA DE EX . TUVP E INDICAT CAND AI CALCULI . SI EU AM CEVA DE 5 MM .
ACUM IAU UNASYN - LA ASTA A IESIT SENSIBIL SI SIMT O DURERE VAGA IN PARTEA DREAPTA . AM AVUT SI PIELONEFRITA DRP DESCOPERITA IN AUGUST . LA RADIOGRAFIA DE ATUNCI A IESIT CEVA PE RINICHIUL DREPT DE 5 MM . MA GANDESC SA NU FIE ABCES ! DR DE LA SF IOAN SPUNE SA FAC TC , NUMAI ACOLO SE VEDE CE E .
EU aM FACUT BOALA N CURSUL TRATAMENTULUI CU INTRFERON , CAND SCADE IMUNITATEA . NOROC CA LA SFARSIT . AM SCAPAT DE HEPATITA SI A DAT DE PROSTATITA !! PARCA ERA MAI USOARA PRIMA .
VOI VA CONFRUNTATI CU INFECTII URINARE ? CAT DE DES LUATI ANTIBIOTIC ?
A AVUT CINEVA DURERI DE SPATE?

megabittte

54

Sus In jos

Mesaj Scris de Rullz20 la data de Dum 28 Noi 2010 - 8:25

Da eu am dureri de spate.Mia zis un doctor ca prostata are legutura cu coloana vertebrala,de asta te doare si spatele.
Rullz20

Sex : masculin Mesaje : 11
Data de inscriere : 14/11/2010
27
Localizare : botosani

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Lun 29 Noi 2010 - 7:03

Si eu sufar de un an de acesta boala nenorocita. Totul a debutat cu o infectie urinara si facandumi analizele la spermocultura mi-a iesit stafilococ auriu. Am facut pana acum 3 cure de antibiotice si degeaba si am bagat in mine tratamente naturiste la greu. Ma bucur ca s-a gandit cineva sa creeze un forum pt noi care avem cu adevarat aceste probleme si sper ca impreuna sa gasim o metoda sa scapam de aceasta pacoste de boala. Ca tratament naturist pot sa va recomand ce a functionat la mine supozitoarele cu propolis si xantoprostal dacia plant 200ml tinctura contine ambele plante pufulita si ghimpe si nu in ultimul rand seren de la sun medic este bun . Va doresc multa sanatate si sa nu ne pierdem speranta sa incercam toti sa gandim cat mai pozitiv si sa incercam sa gasim solutii.

iancu cosmin

Sex : masculin Mesaje : 53
Data de inscriere : 29/11/2010
32
Localizare : ploiesti

Sus In jos

Mesaj Scris de adrianux la data de Lun 29 Noi 2010 - 7:08

cati ani ai cosmin?

adrianux

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Lun 29 Noi 2010 - 9:50

25 de ani

iancu cosmin

32

Sus In jos

Mesaj Scris de mirceab26 la data de Sam 4 Dec 2010 - 23:21

Ce parere aveti despre TUMT?
Merita?
Ce riscuri implica?

Off topic ! Acest subiect este discutat la sectiunea " Clinici de urologie experiente pozitive si negative"

Ultima editare efectuata de catre Admin in Mar 7 Dec 2010 - 5:17, editata de 1 ori (Motiv : Off topic ! Acest subiect este discutat la sectiunea " Clinici de urologie experiente pozitive si negative")

mirceab26

Sex : masculin Mesaje : 7
Data de inscriere : 04/12/2010
37
Localizare : Rm Valcea

Sus In jos

Rezectia Totala a prostatei

Mesaj Scris de megabittte la data de Lun 6 Dec 2010 - 13:33

am gasit un site http://prostatitissurgery.com . spune ca face minuni !!
nu i fac reclama ,e in america si oricum costa o carca de bani . voi ce parere aveti ?

megabittte

54

Sus In jos

Rezectia totala a prostatei L.R.P.

Mesaj Scris de adrianux la data de Lun 6 Dec 2010 - 14:09

Am trecut pe acolo si eu mult timp in urma. Mai mult , am vorbit personal cu dr . Krongrad la tel. Ei fac un studiu din 2008 asupra efectului L.R.P. asupra prostatitei. LRP = inlaturarea prostatei. LRP find foarte controversat in prostatita, LRP parerea mea trebuie luat in considerare in momentul cand sa incercat orice fel de metode si tratament (TUMT, TURP injectii in prostata , etc).
Lrp este o operatie majora, care implica f. multe riscuri. In afara faptului ca este o operatie radicala, nereversibila... cele 2 mari riscuri sunt impotenta si incontinenta. Pana in prezent doar 2 dr. in lume experimenteaza LRP ptr. prostatita. Dr Krongrad Miami USA si Dr.Eden in Marea Britanie. E o poveste mai lunga, am intrat in contact personal si cu dr. Eden. Preturi : Dr Krongrad 26000 $ iar Dr. Eden 12000 £ sterline.Ei sunt dr cu rata de succes cea mai mare in materie de "nerve sparing" adica conservarea nervilor care au legatura cu potenta si continenta.
Rata de succes este cu semnul intrebarii,Dr. Eden spune ca a facut 11 asemenea operatii iar 8 pacienti sunt pain free. Daca intrii pe forumul lor o sa gasesti o poveste de succes a unui pacient care se numeste German si este polonez. Operat de dr. Eden in 2008 dec., apare pe site si posteaza ca a scapat de dureri, dar inca se recupereaza dupa operatie. Ultimul sau mesaj este in 2009 feb. de atunci nu a mai revenit cu informatii. Intrand in legatura pe un alt forum cu o persoana din Newcastle UK, intamplator am aflat ca German a fost pe la el acum 2 luni in urma, deci dupa 2 ani de la operatie, iar durerile lui au revenit cu 50%. Deci si fara prostata si cu simptome. L-am intrebat pe dr Eden daca acest pacient face parte din cei 3 nevindecati, iar el mi-a raspuns sincer ca nu stia de acesta ca i-au revenit simptomele. Mai mult de pe un alt forum am mai luat legatura cu cineva din Anglia care a fost operat tot de dr. Eden, si a avut o experienta horror. Clips uitat dupa operatie in vezica, dureri mai mari ca cele din inaintea operatiei, omul ia doze mari de opioide acum contra durerii. Corespondez cu el prin messenger iar experienta lui m-a marcat foarte mult.
LRP se face doar in cancerul de prostata , unde nu mai este nimic de riscat in privinta potentei sau continentei. Ramane totusi o obtiune ptr. noi.........dar absolut ultima.....caci dupa LRP nu mai este cale de intoarcere.

adrianux

Sus In jos

Mesaj Scris de megabittte la data de Mar 14 Dec 2010 - 11:29

azi am luat rezultatul de la tomograf si pare a fi bine . rinichi normali , fara calculi si tumori . vezica si vezicule seminale aspect normal . prostatata discret marita 45/33 mm axial, structura relativ omogena , cu fine calcificari centrale . ! starea ficatului s a ameliorat in urma tratamentului cu interferon . e proape de normal .
am fost la sf ioan dar doctorii care ii stiusunt de garda in alta zi . noroc ca stau langa spital.
daca e bine nu inteleg de ce ma doare vezica dupa ce fac sex ! eu nu am dureri in zona dintre anus si scrot , dect f rar si timp de cateva secunde.
si durerea de vezica este sub antibiotic !! cred c a dupa sex microbii din prostata migeaza in vezica si incepe distractia ! microbii devin rezistenti la antibiotic si apar dureri aveti infele si infectia urinara . trebuie iar urocultura care oricum nu e f exacta si la mine dupa o saptamana apar iar durerei de veziaca semn ca s a obisnuit s cu antibioticul nou . la mine ultima data era ninfectie cu e coli.
voi aveti dureri de vezica ? ce antibiotice luati si cum le rotiti ?

megabittte

54

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Mier 15 Dec 2010 - 11:56

@megabittte...caută date despre Ejaculare retrogradă. Ar putea fi un răspuns la problema ta referitoare la durerea vezicii urinare după sex.

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de megabittte la data de Lun 20 Dec 2010 - 12:46

azi am fost la dr cu tomografia . e chirurg la sf ioan si preda la fac de medicina . e tanar si e e ii merge bine , cu teoria e bettonn iar ca si chirurg numai laude primeste . dar a zis ca urologic nu am nimic . doar.. prostatita . si ca nu se vindeca niciodata dar nici nu de moare !! mai spune ca nu se opereaza ca nu aduce beneficii , poate fi mai rau ... eu credeam ca principala complicatie e septicemia , la noi prostata fiind invadata de puroi altceva in afara de antibiotice nu s a inventat . doar in abces prostatic se face drenaj . altceva in afara de antiotice nu s a inventat . si astea nu fac deca a tina infectia jos, mai departe de rinichi . sumbru..

megabittte

54

Sus In jos

Mesaj Scris de marco la data de Mar 21 Dec 2010 - 10:23

si cei care sa-u vindecat? ce facem cu ei?

marco

Sex : masculin Mesaje : 10
Data de inscriere : 02/12/2010
41

Sus In jos

Mesaj Scris de marco la data de Mar 21 Dec 2010 - 11:24

sint destui pe forumuri...si doctora mea zice ca a vindecat multe cazuri...si o cred e foarte serioasa! nu trebuie sa disperam... trebuie sa ne treaca pina la urma,dar trebuie facute multe sacrificii:dieta,sport,fara alcool,fara fumat,totul natural...eu asa am facut,le-am lasat pe toate...si deja sint mult mai bine...oricum le incerc pe toate:prostateperform,prostateoptimaizer,prostatofort,ceaiuri,bai fierbinti cu ulei de pin,tincturi,ghimpe,pufulita,propolis,supozitoare,vitamine,antibiotice:metronidazol si doxiciclina 10 zile pe luna,reflexoterapie,zici ca sint nebun...dar sint mai bine si sint convins ca o-sa-mi treaca in 2-3 luni,asta e...fii pa'ele... Laughing

marco

41

Sus In jos

Mesaj Scris de marco la data de Joi 23 Dec 2010 - 9:39

am citit pe niste forumuri ca unii sa-u facut bine cu saw palmetto extract,dar in doza mare de 1000mg,3 pe zi si echinaceea,eu mi-am comandat deja!

marco

41

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Joi 23 Dec 2010 - 11:26

Marco mie cineva mia recomandat Prostate perform si serra plus de la provita observ ca sunt 3 feluri de prostate perform unul la 45 cps mai ieftin iar celalte la 15 gelule respectiv 30 gelule si sunt mai scumpe. Pretul mi se pare destul de piperat 245 ron ceva de genul asta cel la 30 gelule or avea un efect intro postare de a ta anterioara am vazut ca scriai despre prostate perform, eu unul mai degraba as incerca prostate optimizer jarrow formulas mi se pare mai ieftin. Ma poti ajuta cu un sfat daca tu ai incercat care este mai bun dintre ele prostate optimizer costa cam 140 ron.

iancu cosmin

32

Sus In jos

Mesaj Scris de marco la data de Vin 24 Dec 2010 - 8:14

salut Cosmin! e mai bun prostate perform decat prostate optimizer,dar e scump...60 gelule350ron,incearca saw palmetto DE 1000MG(3 pe zi) si echinaceea e mai ieftin si cred ca e mai bun...sanatate! CRACIUN FERICIT!

marco

41

Sus In jos

Mesaj Scris de iancu cosmin la data de Vin 24 Dec 2010 - 9:32

Marco daca poti sa ma ajuti cu un link ceva de unde pot sa comand te rog vreau si eu saw palmeto 1000mg si echinaceea .Iti doresc craciun fericit si multa sanatate.

iancu cosmin

32

Sus In jos

Mesaj Scris de mirceab26 la data de Lun 27 Dec 2010 - 9:17

Salutare la toata lumea!
Si eu vreau sa cumpar saw palmetto.
Care dintre variantele acestui produs este cea mai buna si de unde poate fi achizitionat?

mirceab26

Sex : masculin Mesaje : 7
Data de inscriere : 04/12/2010
37
Localizare : Rm Valcea

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 29 1, 2, 3 ... 15 ... 29  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum